Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie

Okładka książki Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie
Rachel Reiland Wydawnictwo: Media Rodzina biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Get Me Out of Here. My Recovery from Borderline Personality Disorder
Media Rodzina
2010-06-03
2010-06-03
9788372781925
Krzysztof Puławski
psychologia borderline psychoterapia pograniczne zaburzenie osobowości zaburzenie osobowości z pogranicza

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Napisana przyjemnym językiem, przystępna nawet dla czytelnika zupełnie zielonego w temacie. Łatwo przejść z zainteresowania do dopingowania bohaterce w przezwyciężeniu jej trudności życiowych.
Polecam.

Polecam.

Książka opowiada o dziewczynie chorej na borderline. JEŚLI MASZ KUPIĆ TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKĘ W TEJ TEMATYCE TĄ POLECAM OD SERCA.

Na samym początku bohaterka jest tego kompletnie nieświadoma z czym walczy i co paradoksalnie jej pomoże nie pomagając. (szpital)
Podczas jednego z kryzysowych momentów , w których pojawiły się myśli samobójcze dzwoni do księdza niedalekiej parafii. Po wysłuchaniu jej sytuacji , problemu nalega aby znalazła się ona w szpitalu. Nie była zbyt zadowolona z takiego pomysłu jednak bombardowana namowami zgadza się. Wyobraża sobie ,że za chwile przyjedzie po nią mąż i wrócą razem do domu. Jedna noc zmienia się w pobyt dłuższy razem ze zmianą oddziału na bardziej zaostrzony (U nas w Polsce tak to nie funkcjonuje) . Podczas tego towarzyszy jej psychiatra (oraz psychoterapeuta to również w Polsce nie funkcjonuje po za niewielką liczbą specjalistów , którzy mają obydwie specjalizacje) Dr.Padgett , który niedługo odegra w jej życiu pierwsze skrzypce...

Śledząc losy bohaterki człowiek będący chory psychiatrycznie czy też mający zaburzenie np. wspomniane zaburzenie osobowości typu borderline poznaje proces leczenia może znaleźć cechy wspólne czy też poczuć nadzieje ,że uda mu się wygrać z własnymi demonami. Nie jest to wiedza podana w sposób specjalistyczny a taki życiowy , niejako pozwala podglądać proces terapeutyczny. (dlatego też bardzo szanuje bohaterkę książki , która czuła się na siłach podzielić się swoim procesem terapeutycznym)
Książka nie jest do przeczytania w krótkim czasie. Czasami potrzeba sobie ją przemyśleć wyciągnąć wnioski osobiście czułam czasami barierę przed chwyceniem za następny rozdział. Doprecyzuje ,że kompletnie to nie miało nic wspólnego z tym ,że książka była nudna czy monotonna wręcz przeciwnie.
Widziałam co prawda ,że niektórzy krytykują tą książkę za powtórzenia jednak w moim odczuciu potrzeba rozgrzeszyć autorkę . Podczas terapii bywają momenty , w których trzeba do czegoś wrócić pomimo przerobionego tematu i zamknięcia za nim drzwi wcale nie oznacza ,że w którymś momencie nie otworzą się z trzaskiem i ponownie wręcz nie zażądają zajęcia się sobą.
Tym bardziej chciałabym to podkreślić bowiem jest to "książka z doświadczenia" (kryzysu/zaburzenia) - To doświadczenie powinno być w tym momencie najważniejsze a nie otoczka wyidealizowanej formy.

Osobiście widzę ją jako pełne ukończone dzieło (procesu)-prawdziwej siły (bohaterki).

Męczyło mnie czytanie ,miałam wrażenie,że w kółko czytam o tym samym. Historia sama w sobie ciekawa,ale bardzo rozwlekle napisana.

Ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci. Wymagała ode mnie konfrontacji z pewnymi lękami, lecz było warto.
W niezwykły, ale chyba najwłaściwszy sposób dziennik opisuje czym jest osobowość z pogranicza i ukazuje jak wielki wysiłek musi włożyć sam pacjent, jego bliscy i specjaliści by wydobyć go znów na "jasną stronę".
Niezwykła odwaga autorki, wspaniałe świadectwo jej terapeuty mam nadzieję pozwoli milionom osób dotkniętych tym problemem znaleźć nadzieję :)

Niezwykła odwaga autorki, wspaniałe świadectwo jej...

10/10, ale nie za styl, język, czy konstrukcję, bo nie o to w tej książce chodzi.

Od razu zaznaczam, że „Uratuj mnie” nie jest lekką lekturą na wakacje. To trudna książka nie dla wszystkich. Docelowo dla osób z BPD i ich bliskich. Opisane sytuacje mogą wydawać się bardzo bliskie... ;-) Szczęśliwie na końcu czeka nas happy end, będący jednocześnie happy początkiem.

Mnie poruszyła i pomogła, ale jako uzupełnienie psychoterapii i leczenia farmakologicznego.

Mnie...

Ciężka książka. Nacechowana emocjami do granic możliwości. Opowiada o zmaganiu się z choroba psychiczną oraz o procesie leczenia. Opisy zachowań głównej bohaterki zatrważające. Relacje rodzinne postawione w pełnym świetle. Nie jest to pozycja która się "łyka " polecam serdecznie bo wciska w fotel. Musiałam zamykać książkę i zastanowić się chwile lub odczekać aby ochłonąć i isc dalej.

Ciekawa książka napisana przez pacjentkę leczącą się u analityka z zaburzeń typu borderline. Terapia trwała 4 lata.

Książka jest momentami wzruszająca, prosto napisana i daje dobry, przejrzysty obraz terapii i jej struktury.

Nic szczególnie odkrywczego, ale poruszające i warte przeczytania.

Nic szczególnie odkrywczego, ale poruszające i warte przeczytania.

Nie rozumiem pozytywnych opinii. Według mnie książka jest bardzo słaba. Napisana tragicznym językiem, bardzo męcząca. Dialogi sztuczne do bólu. I niestety w moim odczuciu bardzo poważne zaburzenie zostało sprowadzone do bycia rozwydrzoną dziewczynką...

Polecam!

Polecam!

Najlepsza książka poruszająca temat zaburzenia osobowości z pogranicza, a więc ,,Borderline''.

Gorąco polecam !

Gorąco polecam !

Rachel Reiland Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie Zobacz więcej