Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie

Rachel Reiland Wydawnictwo: Media Rodzina biografia, autobiografia, pamiętnik
Get Me Out of Here. My Recovery from Borderline Personality Disorder
9788372781925
Krzysztof Puławski
Media Rodzina
psychologia borderline psychoterapia pograniczne zaburzenie osobowości zaburzenie osobowości z pogranicza
Get Me Out of Here. My Recovery from Borderline Personality Disorder
biografia, autobiografia, pamiętnik
9788372781925
Krzysztof Puławski

10/10, ale nie za styl, język, czy konstrukcję, bo nie o to w tej książce chodzi.

Od razu zaznaczam, że „Uratuj mnie” nie jest lekką lekturą na wakacje. To trudna książka nie dla wszystkich. Docelowo dla osób z BPD i ich bliskich. Opisane sytuacje mogą wydawać się bardzo bliskie... ;-) Szczęśliwie na końcu czeka nas happy end, będący jednocześnie happy początkiem.

Mnie...

Ciężka książka. Nacechowana emocjami do granic możliwości. Opowiada o zmaganiu się z choroba psychiczną oraz o procesie leczenia. Opisy zachowań głównej bohaterki zatrważające. Relacje rodzinne postawione w pełnym świetle. Nie jest to pozycja która się "łyka " polecam serdecznie bo wciska w fotel. Musiałam zamykać książkę i zastanowić się chwile lub odczekać aby ochłonąć...

Ciekawa książka napisana przez pacjentkę leczącą się u analityka z zaburzeń typu borderline. Terapia trwała 4 lata.

Książka jest momentami wzruszająca, prosto napisana i daje dobry, przejrzysty obraz terapii i jej struktury.

Nic szczególnie odkrywczego, ale poruszające i warte przeczytania.

Nie rozumiem pozytywnych opinii. Według mnie książka jest bardzo słaba. Napisana tragicznym językiem, bardzo męcząca. Dialogi sztuczne do bólu. I niestety w moim odczuciu bardzo poważne zaburzenie zostało sprowadzone do bycia rozwydrzoną dziewczynką...

Polecam!

Najlepsza książka poruszająca temat zaburzenia osobowości z pogranicza, a więc ,,Borderline''.

Gorąco polecam !

Osoba która dowiaduje się, że cierpi z powodu pogranicznego zaburzenia osobowości (BPD) obrazowo opisuje swoje odczucia i doświadczenia związane z tą diagnozą. Dorosła Rachel na swoim przykładzie pokazuje jak wyglądało jej życie przed poddaniem się terapii, jak zmieniało się jej życie w trakcie leczenia oraz udowadnia że choroby psychiczne da się leczyć jak każdą chorobę...

Książka idealna dla ludzi, których interesuje psychologia i choroby psychiczne. Napisana przez osobę, która to wszystko przeżyła, dlatego jest cennym źródłem informacji. Na mnie zrobiła ogromne wrażenie, więc wszystkim osobom zainteresowanym tematem bardzo polecam.

"Uratuj mnie" to nie tylko niesamowita historia kobiety, która wygrała walkę ze swoimi demonami. Przede wszystkim jest to dobra, solidnie napisana powieść, zgodna z dyskursem medycznym. Wartość tej książki jest nieoceniona zarówno dla tych cierpiących na zaburzenie osobowości typu borderline, jak i dla ich bliskich w zrozumieniu złożonej natury tego problemu. Niełatwo jest...

Czytanie tej książki mocno mnie męczyło psychicznie, pochłaniała moje myśli długo po zamknięciu czy przerwie w czytaniu. Wzbudziła we mnie wiele emocji, wpłynęła na zmianę myślenia i podejścia do niektórych spraw, skłoniła do przemyśleń w kwestiach, których zazwyczaj unikałam. Czytając książkę miałam wrażenie jakbym była ciągle obok bohaterki. Genialna książka, jedna z...

2 100
    1 147
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Psychologiczne
  • 2020

Rachel Reiland Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie Zobacz więcej