Nosiciel

2010-03-10
2010-03-10
978-83-7659-043-1
Barbara Gadomska
nosiciel książka medycyna tess gerritsen

Pierwsze moje spotkanie z Tess Gerritsen i jakże udane. Autorka - lekarka z niesamowitym talentem pisania.
Powieść kryminalna z wątkiem miłości, straty, śmierci, poczucia odosobnienia, niedopasowania. Bardzo ciekawie rozpisana historia głównej bohaterki Claire Elliot, jej syna i niezidentyfikowanej zarazy. Przeplatające się wątki układają się w logiczną całość, a zakończenie zaskakujące.
Przyjemność czytania na najwyższym poziomie, przez co wzrósł mój apetyt na kolejne powieści autorki.

Gorąco polecam.

Bardzo dobra książka, nie mogłam się oderwać. Od pierwszej strony wciąga czytelnika i trzyma w niepewności i napięciu do końca. Polecam 😊

#WyzwanieLC2022 styczeń
Przeczytam książkę z motywem początku

#WyzwanieLC2022 styczeń
Przeczytam książkę z motywem początku

Podobało mi się. Trochę jest strasznie, trochę obyczajowo,, trochę romantycznie i trochę medycznie - czyli doktor Claire Elliot kontra małe miasteczko, które żyje z turystów i naprawdę nie lubi obcych.
A tymczasem w małym, sennym miasteczku, tylko 900 mieszkańców, zaczynają się dziać rzeczy dziwne i bardzo niepokojące, a własciwie jedynie doktor Claire Elliot walczy o prawdę,, wbrew wydałoby się zdrowemu rozsądkowi.
To jest taki thriller medyczny z bardzo rozbudowanym tłem obyczajowym- bo Claire całkowicie angażuje się w rozwiązanie tajemnicy agresji nastolatków , uważając że ma to jakieś podłoże medyczne.Jednocześnie stara się zdobyć pacjentów dla prowadzonej praktyki lekarskiej i kilku przyjaciół, bo czuje się samotna. Ale komu własciwie może naprawdę zaufać?
W tle głównej historii autorka pokazuje kilka drobnych, przygnębiających, historii obyczajowych.

To taka historia trochę straszna, ale tez bardzo optymistyczna - Clair jest nieustraszona, inteligentna i niepowstrzymana. Bardzo często takie bohaterki są osią napędową rożnych historii - pakują się w kłopoty, walczą o tzw. prawdę i oczywiscie , po wielu strasznych i wielce niebezpiecznych sytuacjach, odnoszą sukces.
To powtarzalne w wielu opowieściach ale miłe - jak bajka o niezłomnym młodzieńcu, który pokonuje jakieś strachy, koszmary lub smoka i ratuje swój świat. A potem już wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

To chyba najlepsza z książek tej autorki jaką przeczytałam. Świetna fabuła, która trzyma w napięciu.

Fajny, lekki Thiller który szybko się czyta. Minus jedna gwiazdka za okrojone zakończenie

Kolejne spotkanie z twórczością Tess Gerritsen, kolejne ciekawe. Co zatem nam autorka zaserwowała ? Mamy tutaj ciekawą zagadkę kryminalną, momentami zapachniało tutaj Stephenem Kingiem. Rozwiązanie tej zagadki jest wytłumaczalne w sposób racjonalny, chociaż nietypowy. Obok tego mamy na szeroką skalę rozkrojony wątek obyczajowy. Watki osobiste - myśli i czyny po utracie najbliższej osoby, życie w traumie w odrzuceniu po dokonaniu zbrodni( na koniec okazuje się, że to nie nasza wina), samotność ta doskwiera wielu osobom, życie z byłą żoną alkoholiczką, która co rusz postanawia się zmienić i wrócić do nas....miejscowość wypoczynkowa która żyje z turystów poza sezonem nikt tam o zdrowych zmysłach nie zajrzy z własnej nieprzymuszonej woli ma pełno swoich praw, zasad i demonów.....może tam tego wszystkiego jest więcej niż gdzieś indziej.....może ? Miłość czy przyjaźń która zaczyna się rodzić, gorący romans który może mieć szansę na coś innego, większego może, kolejny przypadek niewykorzystanej szansy na poważny związek który mógł zaowocować kilkadziesiąt lat temu, takich przypadków mamy tam pełno. Problem z nadwagą w rodzinie, nieumyślni czy też krótkowzroczni rodzice którzy pasą swojego dzieciaka niczym prosiaka , a ono przeżywa katusze najgorzej jest w szkole. Któregoś dnia przy nadarzającej się okazji dzieciak wyciąga policjantowi broń i zamierza jej użyć...... Matka która wyszła za mąż za pijaka, degenerata który w dorobku przyniósł dwóch synów których jej córka nienawidzi.... tutaj też jest ciekawy przypadek w sumie nie szczególny zwykły można tak to ująć dwóch synów, dwóch chłopaków jeden wydaje się inny, lepszy, dobry, ale ojciec o brat mają na niego niestety zły wpływ.....takie to normalne ? Co ja mówię patologia staje się normalnością ? Nie ! Stanowczo raz jeszcze NIE ! Tylko stajemy się obojętni, nic nas nie dziwi, za dużo naokoło znieczulicy, chamstwa, zła i pogardy dla drugiego człowieka i dla wszystkiego innego co żyje, że stajemy się obojętni na to wszystko, nieczuli, zobojętnieni. Smutne, przerażające, ale jakże prawdziwe......
Mała miejscowość gdzie drzemią ludzie marzenia, pragnienia i ich demony te całkiem zupełnie świeże i te towarzyszące nam od lat, te które nie przynoszą spokojnego snu, demony które nie przynoszą nam myśli na poprawę jutra........
Bardzo dobra książka, przynajmniej inna od tego co rusz się wałkuje aż do znudzenia. Przede wszystkim na zasłużone pochwały zasługuje pomysł, następnie realni, żywi bohaterowie, wszystko jest tak opowiedziane w tej książce bolączki ludzi i miejscowości w której mieszkają jakby nie była to fikcja literacka , ale wywiad na żywo.
Nosiciel człowiek który z nie swojej winy stał się roznosicielem zabójczej choroby, człowiek który przez całe dziesięciolecia nosił traumę, a także na plecach samotność, dzień po dniu, żyje z dnia na dzień któregoś dnia dręczony tym wszystkim i chorobą postanawia zwyczajnie przestać żyć. Takich czasów dożyliśmy. Człowiek nie widzi sensu w swoim życiu i postanawia umrzeć, odejść na zawsze. Czy nikt za nim nie zatęskni, nie zapłacze ? Okazuje się to nieprawdą, jest jednak ktoś......... Nigdy, nigdy, ale to nigdy nie jest za późno na miłość czy na przyjaźń. Trzeba tylko odwagi, zrobić ten pierwszy najtrudniejszy krok. Nic nie tracisz, a możesz zdobyć naprawdę wiele, wszystko czasem.
Czy gdy zapłaczę otrzesz wszystkie moje łzy........czy gdy zacznę krzyczeć zwalczysz wszystkie moje lęki.....i przez te wszystkie lata......trzymam Twoją dłoń.....ale Ty nadal posiadasz mnie całego.......moja nieśmiertelna..............

Autorka trzyma poziom.

Autorka trzyma poziom.

Już dawno nie zarwałam nocy czytając książkę... "Nosiciel" pochłonął mnie całkowicie. To mój pierwszy thriller medyczny i od razu mega pozytywne zaskoczenie! Książka trzyma w napięciu, ciągle coś się w niej dzieje, a samo zakończenie zaskakuje! Polecam!

Nie ma w tej książce nic, do czego mogłabym się przyczepić. Akcja była wartka, fabuła ciekawa, do końca nie byłam pewna jakie jest rozwiązanie zagadki. Polecam serdecznie!