Nosiciel

kryminał, sensacja, thriller
978-83-7659-043-1
Barbara Gadomska
nosiciel książka medycyna tess gerritsen

Tess Gerritsen jak zawsze na wysokim poziomie, a sama książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Bardzo dobrze mi się ją czytało. Zaskakujące zakończenie, którego trudno się domyślić.

Znów się nie zawiodłem na TESS GERRITSEN! Ponownie przeżyłem fantastyczną przygodę pełną niespodzianek i napięcia.
Występowały ataki agresji wśród nastolatków. Nowa lekarka musiała się z tym zmierzyć. Było kilka tropów ale gdy wydawało się że już zagadka powoli się wyjaśnia to okazuje się iż to ślepa uliczka. Agresja i morderstwa były powiązane z rokiem 1946. Sądzono iż to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tym razem Tess Gerritsen mnie nie porwała. Sam pomysł wydał mi się zbyt abstrakcyjny, nie wiem czy w rzeczywistości mogłoby się coś takiego wydarzyć, dlatego ciężko mi się czytało. Ostatnie rozdziały już tylko przekartkowałam, byle szybko skończyć.

Chwilami miałam wrażenie, że czytam kolejną, udaną powieść Stephena Kinga. Bardzo sprawnie napisane czytadełko.

Niesamowita historia, na pograniczu sf i choć nie lubię tego typu opowieści, ta mnie zafascynowała. To zasługa autorki, dla której oprócz opowieści ważne są uczucia bohaterów

zapowiada się nieźle, potem jest sporo psychologicznej tandety i niesatysfakcjonujące rozwiązanie zagadki.

Świetna książka. Rozwój akcji długo każe na siebie czekać, ale cierpliwość zostaje wynagrodzona. Ilość wątków i teorii, które z początku wydają się mieć słabe ze sobą powiązania, pod koniec autorka umiejętnie łączy w jedną całość. Czytelnik wie, że ma przed sobą dobrze przemyślaną książkę.

To chyba jedna z bardziej trzymających w napięciu książek autorki.

Po przeczytaniu w ostatnich miesiącach kilku soczystych polskich kryminałów, ten Gerritsen, mimo iż dość zaskakujący i oryginalny, trącił nutą "amerykańskiej historii".
Sam pomysł bardzo ciekawy, jednak w książce pojawia się zbyt wiele utartych schematów, aby uznać ją za więcej niż poprawną.

Dyskusje

3 780