Der Ruf der Welle

2016-01-01
2016-01-01
niemiecki
Angela Nescerry

Tytułem wstępu - wszystkie książki "Norki" należą do moich ulubionych. Zupełnie nie interesują mnie zarzuty, że jej fabuły są przewidywalne.
Przeczytałam chyba wszystkie, jest "płodną" autorką to trochę ich się uzbierało. Więcej niż 200 pod nazwiskiem Nora Roberts. A do tego seria IN DEATH pod pseudonimem J.D. Robb to 57 tomów.
Tę książkę "RAFA" czytam ponownie w ramach odskoczni od dość mrocznych książek pana Mieczysława i jego serii "Cienie przeszłości".
A że ta rozgrywa się w świecie archeologii podwodnej to zanurzyłam się w niej z wielką przyjemnością.
POLECAM !
dobra to teraz mogę zatańczyć ten "taniec śmierci" z panem Mieczysławem Gorzka 😊

Tę książkę "RAFA" czytam ponownie w ramach...

Nie umiem pływać. O nurkowaniu nawet nie wspomnę. Autorka poczytnych romansów przeniosła mnie jednak pod wodę, między koralowce, rekiny, mureny, barakudy i kolorowe rybki z taką wprawą, że dosłownie je widziałam, wręcz czułam.
Tate, studentka archeologii podwodnej podziela hobby ojca - poszukiwania wraków statków sprzed stuleci. Oddają się tej pasji w wakacje, na co dzień zajmując się bardziej przyziemnymi sprawami. W trakcie jednej z wakacyjnych wypraw, w wieku dwudziestu lat Tate i jej rodzice poznają poszukiwaczy skarbów Lassiterów. Matthew, młody arogancki prosty chłopak niewykazujący zbyt wysokiej samooceny skupiony jest na odnalezieniu bezcennego medalionu - Klątwa Angeliki - który obwinia o śmierć ojca. Wchodząc w spółkę Beaumontowie i Lassiterowie odnajdują dziewiczy wrak, docierają do jego skarbca. Niestety w skutek nieszczęśliwego wypadku przerywają wydobycie i zostają okradzeni. Optymistka i marzycielka Tate gotowa jest porzucić studia i malującą się przed nią karierę naukowca dla Matthew. Ten jednak ją odsyła. Po ośmiu latach za sprawą rodziców Tate ich drogi ponownie się krzyżują. Po raz kolejny wspólnie ruszają na poszukiwania.
Czy tym razem klątwa także ich dosięgnie?

1997

"Rafa" to świetna przygodowa książka o poszukiwaniu skarbów w zatopionych wrakach, a w zasadzie jednego klejnotu, który jest przeklęty ale posiada też moc.
Prócz dwójki bohaterów poszukuje go również bardzo bogaty i wpływowy człowiek, który nie cofa się przed niczym (nawet zbrodnią) żeby go zdobyć.
Ciekawi bohaterowie, świetny wątek sensacyjny i ciekawy romans.
A przede wszystkim piękne opisy podwodnego świata.
Miłość, zazdrość, zawiść, intrygi wszystko to można znaleźć w tej świetnie i lekko napisanej powieści, która trzyma w napięciu i wyzwala emocje.

Ciekawi bohaterowie, świetny wątek sensacyjny i ciekawy romans.
A przede...

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. nie potrafię jej skończyć. nie zaciekawił mnie świat podwodny. może przez to... nie wiem. ale akcja też się jakoś tak ciągła bez większych wzlotów jakie miałam czytając wcześniejsze książki tej autorki. po 100 stronach odłożyłam. wolę przeczytać inną książkę tej autorki. mam nadzieję lepszą.

Świetna książka ;) polecam gorąco ;)

Świetna książka ;) polecam gorąco ;)

Audiobook opis na blogu : http://czytadlatess.blogspot.com
zapraszam ;-)

Audiobook opis na blogu : http://czytadlatess.blogspot.com
zapraszam ;-)

Ta powieść była naprawdę fascynującą przygodą, którą czytelnik może przeżyc, dzięki tak dobremu piórze które posiada Nora Roberts.
Szczegóły z jakimi pisarka opisuje ocean, okoliczne wysepki, złociste plaże, rafy, przepływające ławice ryb oraz nurkowanie, sprawiły że czułam się jak osoba uczestnicząca w całej historii. Wielokrotnie miałam wrażenie, że stoję na łodzi smagana wiatrem i przyglądam się jak bohaterowie nurkują w poszukiwaniu zaginionego skarbu a ja im pomagam go wydobyć.
Nie wiem jak profesjonalista ( nurek ) czułby sie czytając tą powieść, ale dla takiego laika jak ja, Nora odwaliła kawał dobrej roboty.

W powieści "Rafa" autorka przedstawia nam historię Tate Beaumont, piekną studentkę archeologii i Matthew Lassiter'a, których wspólnych marzeniem jest odnalezienie Anguelique's Curse - amuletu który owiany jest legendą i który spoczywa na dnie morza karaibskiego od wielu lat. Zmuszona do niechętnej współpracy z Matthiew i jego wujem, Tate szybko odkrywa, że jej arogancki ale atrakcyjny nurek skrywa tak samo wiele tajemnic jak samo morze. Kiedy prawda o tajemniczej śmierci ojca Matthiew, który zginął 8 lat wcześniej wychodzi na jaw, pragnienia, nieokiełznane żądze i niebezpieczeństwo zaczynają wysuwać sie na pierwszy plan. Czy Tate i Matthiew uda się połączyć na tyle siły aby stanąć oko w oko z niebezpieczeństwem? czy odnajdą sławny amulet? co z uczuciem które ich połączyło? jaki będzie final tej przygody?

Z czystym sumieniem przyznaję, że świetnie się bawiłam czytając tę oto historię. Napisana jest w sposób klarowny, językiem wysublimowanym a opisy samej wyspy i otaczającej przyrody zapierają dech w piersiach i pozytywnie oddziałują na wyobraźnię.
Niewątpliwym plusem jest sposób w jaki napięcie zostało zobrazowane. Od samego początku wiemy kto jest złoczyńcą ( rzadko zdarza sie to w innych powieściach autorki ) więc była to raczej kwestia zastanowienia sie nad tym co zrobią bohaterowie oraz dopingowanie im a nie zgadywanie kim jest morderca...
I chyba każdy się ze mną zgodzi, iż nie ma nic lepszego jak czytanie powieści przygodowej osadzonej w tropikach podczas szalejącej, mroźnej zimy za oknem:)

Bardzo dobra powieść, jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie, wątek miłosny, plus wątek sensacyjny. Fantastyczne opisy podwodnego świata. Można sobie je wyobrazić tak jak by się tam było. Piękne morza i oceany, wraz z podwodnymi skarbami - rafy koralowe, żyjątka morskie, ale również wraki statków - z cennymi dla ludzi przedmiotami. Tam gdzie pojawiają się ludzie pojawiają się: miłość, zawiść zazdrość, intrygi, korupcja, pewność siebie, pycha, duma itd.
Kolejna moja pozycja tej autorki. I na pewno nie ostatnia. Polecam czytanie jej, gdy w naszym klimacie panuje zima.

2088

Bardzo dobra powieść,jak zawsze ciekawie wykreowani bohaterowie,wątek miłosny,plus wątek sensacyjny z chciwym i szalonym milionerem w roli głównej.Wielki plus dla autorki za genialne opisy podwodnego świata.

Rewelacja jak każda książka N.Roberts :)

Rewelacja jak każda książka N.Roberts :)

• Nora Roberts
  • Romans