Anioł zemsty

Okładka książki Anioł zemsty J.D. Robb
Okładka książki Anioł zemsty
J.D. Robb Wydawnictwo: Da Capo Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 6) literatura piękna
In Death | Oblicza śmierci (tom 6)
Vengeance in Death
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
Janusz Ochab
morderstwo robb dallas eve

Wątek kryminalny całkiem niezły, choć warstwa futurystyczna nieco blaknie z rzeczywistością. 50 lat, to trochę mało na zmiany o jakich pisze. A już kompletnie denerwujące jest zostawienie policji co najmniej pół wieku z tyłu.

"Anioł śmierci" autorstwa J.D. Robb to powieść kryminalna, która wprowadza nas w mroczny świat polowań na zabójcę. Autorka, znana również jako Nora Roberts, tworzy historię, w której śledzimy dochodzenie porucznika Eve Dallas w sprawie tajemniczych morderstw.

Eve Dallas jest twardą i nieustępliwą policjantką, która musi zmierzyć się z niebezpiecznym geniuszem zbrodni. Zabójca operuje z ukrycia, pozostawiając za sobą okrutnie zmasakrowane ciała i zagadki, które prowadzą policję na ścieżkę śmierci. Eve staje w obliczu łamigłówek, które musi rozwiązać, zanim kolejne ofiary znajdą swoje mroczne przeznaczenie.

J.D. Robb, jako mistrzyni gatunku kryminału, buduje atmosferę napięcia i tajemnicy. Jej styl pisania wciąga czytelnika w świat zbrodni i śledztwa, kładąc nacisk na psychologiczne aspekty postaci i rozwinięcie fabuły.

Mimo to, "Anioł śmierci" otrzymuje ocenę 4/10 ze względu na pewne ograniczenia. Choć historia ma potencjał, momentami brakuje jej oryginalności i zaskoczenia. Wątki związane z przeszłością bohaterów i ich tajemnicami są ciekawe, ale nie zawsze są wystarczająco rozwinięte. Fabuła czasami traci na tempie, a dialogi mogłyby być bardziej przekonujące.

J.D. Robb to doświadczona autorka, która stworzyła popularną serię powieści kryminalnych z Eve Dallas jako główną bohaterką. Jej umiejętność tworzenia zagadek i zawiłych historii jest niezaprzeczalna. Dla miłośników gatunku kryminału i śledztw, "Anioł śmierci" może być interesującym wyborem, chociaż nie osiąga pełnego potencjału.

Jeden z lepszych tomów. Dobra zagadka i dużo humoru. Polecam

Jeden z lepszych tomów. Dobra zagadka i dużo humoru. Polecam

Jak wszystkie książki z tego cyklu, podobała mi się bardzo. Uwielbiam te historie o Roarke`u i Eve Dallas. Świat przyszłości i zbrodnie o motywach starych jak świat. No i ich wspólna historia miłości:)

Spoiler...

Eve poznaje historie Roarke i Summerseta, pierwsze wspólną wizytą w Dublinie, Dallas ratuje życie Summerseta i go broni, poznajemy McNabba

Spoiler...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślałam, że nie doczytam. Widać Pani Nora ma swoje wzloty i upadki....
mam nadzieję, że więcej nie trafię na książkę z tej serii...

Myślałam, że nie doczytam. Widać Pani Nora ma swoje wzloty i upadki....
mam nadzieję, że więcej nie trafię na książkę z tej serii...

Wątek kryminalny całkiem ciekawy, nie rozgryzłam wcześniej kto zabijał - i to by było tyle z plusów. Nie wciągnęło mnie kompletnie obszernie zarysowane prywatne życie głównej bohaterki. Szczególnie małżonek Evy, wydawał mi się wyjątkowo płaski. Za to zaciekawiła Peabody (ciało grochu? Grochowe ciało?),która niestety okazała się kompletnym pionkiem "przynieś, wymieś, pozamiataj", pominiętym w książce. Jest to moja pierwsza styczność z twórczością pani Roberts i być może właśnie ze względu na to, że zaczęłam czytać nieco od środka ten cykl, jakoś nie mogłam się w nim odnaleźć.

Książka a dokładniej zawartość, zdecydowanie potwierdza kunszt pisarki i zdolności hipnotyzowania czytelnika, aby nie spał i czytał i czytał aż do ostatniej litery a nawet kropki nad przysłowiowym "i" (jak "i to jeszcze nie koniec drogi czytelniku śpij póki możesz, do następnej części" :)). POLECAM!!!

Styl lekki, wciągająca na maksa

Styl lekki, wciągająca na maksa

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminały