Biologia atrakcyjności człowieka

Okładka książki Biologia atrakcyjności człowieka Bogdan Pawłowski
Okładka książki Biologia atrakcyjności człowieka
Bogdan Pawłowski Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego popularnonaukowa
popularnonaukowa
Biologia atrakcyjności człowieka
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
2009-01-01
978-83-235-0487-0
pawłowski biologia antropologia kulturowa atrakcyjność

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, a rozdziały są podzielone tematycznie, co bardzo ułatwia czytanie i klasyfikowanie wiedzy.
Bardzo ciekawe spojrzenie na atrakcyjność człowieka z punktu widzenia biologii.

Bardzo ciekawe spojrzenie na atrakcyjność człowieka z punktu widzenia biologii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oto rodzima pozycja popularno-naukowa z dziedziny biologii ewolucyjnej, z której naprawdę można być dumnym! Autorzy dokonali bardzo skrupulatnego i szerokiego przeglądu badań w tematyce, co nas pociąga u płci przeciwnej. Książka napisana w sposób bardzo planowy, przemyślany i konsekwentny. Przy każdych wspominanych badaniach wyjaśniona jest metodologia, pokazane są graficzne materiały pomocnicze, a nawet podane wyniki współczynników korelacji! Przygotujcie się na wręcz matematyczne poznanie tajników pociągu seksualnego kryjących się w Waszych twarzach, ciałach, a nawet głosie i zapachu!

Jeżeli można mieć jakieś zastrzeżenia, to jest to być może "próg wejśćia" w tematykę. Dużo łatwiej przebrnie przez "Biologię atrakcyjności" osoba już zapoznana z ewolucją zachowań godowych, choćby przez "Gen samolubny" R.Dawkinsa, czy "Czerwoną Królową" M.Ridleya,. Pozostali mogą czuć drobne niedopowiedzenia i powierzchowność pewnych wyjaśnień (oraz szukać definicji np. heterozygotyczności alleli ;)

Podsumowując z przymrużeniem oka: gdybym nie był już za stary na "zachowania godowe", to książka ta jest skarbnicą pomysłów na teksty podrywu, np: "Maleńka, twoje BMI i WHR powala potencjałem reprodukcyjnym", albo "Masz buźkę neoteniczną, feminizacyjnie dymorficzną" :D

Ciekawe spojrzenie na wciąż aktualny problem :)

Ciekawe spojrzenie na wciąż aktualny problem :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli nie wiecie kim jest profesor Pawłowski, włączcie telewizor, kanał TVN a program nazywa się Ślub od pierwszego wejrzenia( tam go znajdziecie).
Książka ta mimo, że NAUKOWA czyta sie wspaniale. Treści są przekazane w sposób czytelny i jasny. Choć są książki przyrodnicze przekazujace podobne treści bardziej "popularno" jest to pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata.
Po przeczytaniu jej wiem jaki rozmiar kobiecych pierści preferują francuzi a jakie plemiona z amazonii

Po...

Ciekawa książka, ale zdecydowanie nie jest dla każdego. Należy do lektur zmuszających do wytężenia umysłu. Język w którym jest napisana może być momentami kłopotliwy dla laika. Wszelkie teorie są poparte badaniami i statystyką. Wartości merytorycznej nie można jej odmówić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ja, jak poprzedni opiniodawca, także miałam przyjemność mieć zajęcia z niektórymi autorami.
Książkę polecam, jest ciekawie napisana, chociaż niektóre artykuły są trochę cięższe.
Tematyka bardzo wciągająca.

Tematyka bardzo wciągająca.