Radość niedoskonałości

poradniki
Janusz Ruszkowski
Seria Owocowa [Replika]
krytyka ideał być sobą

Zamiast poradnika mamy raczej pamiętnik - no dobra, niby okładka informuje, że jest to "osobisty przewodnik", ale całość jakoś nie powala. Jest optymistycznie i różowo, nieco infantylnie. Takie na raz, choć w sumie może podnieść na duchu.

Styl amerykańskiego czytadła: dużo o sobie, od siebie i by innym dzięki autorowi żyło się lepiej. Faktycznie, żyje mi się lepiej, jest mi lżej na duchu, oddycham swobodniej. W wielkim skrócie: książka, o ile napisana tym irytującym, naiwnym językiem coachingowym, to w życiu może się przydać. Bo nie jest źle przyjąć dobre rady od złej pisarki...

Pisać każdy może trochę lepiej a w tym konkretnym przypadku jednak gorzej. "Radość niedoskonałości" to kiepsko napisany pamiętniczek, dla mnie totalnie bzdurne nudy bez ładu i składu. Doskonały przykład jak nie należy pisać, nie wiem może w wersji amerykańskiej ma to jakiś sens, jednakże to co przeczytałam - w przełożeniu na nasz język ojczysty - powaliło mnie kiepskim...

Zbiór życiowych opowiastek autorki, Afroamerykanki po 30stce, dziennikarki, pisarki, w której myślę każdy znajdzie coś dla siebie.

Na kartach tej książki pomiędzy słowem pisanym znajdziemy różnego rodzaju rysunki ,a to słodkich serduszek, czterolistnych koniczynek, miski pełnej owoców czy choćby tabliczki świeżo rozpoczętej, nadgryzionej czekolady.

Tak czekolady, bo...

Na półkach: , , , , ,

Jedną z dwóch rzeczy, które mnie zaintrygowały i zachęciły do przeczytania książki, to jej opis. Drugą rzeczą oczywiście jest sam tytuł, który już od razu wpadł mi w oko, kiedy książka stała na półce w bibliotece. To nie jest powieść czy opowiadanie. Ktoś mógłby nazwać „Radość Niedoskonałości” poradnikiem, ale… nie zgodziłabym się z nim. To nie jest poradnik, w którym mamy...

"Jednych ludzi spotykamy na chwile, innych na całe życie"

"Miłość nie musi trwać wiecznie, żeby była prawdziwa"

Lekka ale niegłupia lektura, w sam raz na wakacje. Początkowo nie byłam do niej przekonana, ale z każdą stroną podobała się co raz bardziej. Optymistyczna, ciepła, polecam!

Dyskusje

• 2010