Lekcja stylu

2009-11-03
2009-11-03
978-83-7513-628-9
savoir-vivre

Porady niezbyt wysokich lotów. Przeczytałam w jeden dzień pomijając połowę bzdur. Dobrze, że tę książę wypożyczyłam z biblioteki, bo nie jest warta ani złotówki. Porady w stylu pani perfekcyjnej Rozenek, która sama nie grzeszy elegancją.

Książka napisana w bardzo przyjemny sposób. Podzielona na przejrzyste rozdziały dzięki czemu łatwiej się po niej poruszać, jeśli czytelnik chciałby się zagłębić tylko w określone zagadnienia.
Oprócz lekcji odnośnie ubioru i przechowywania ubrań, są również rozdziały jak się ubierać np. do pracy i jak się zachowywać w określonych sytuacjach np. w czasie pogrzebu.

Książkę dostałam w prezencie i tylko dlatego ją przeczytałam. Przyznaję, że dowiedziałam się kilku nowych, całkiem przydatnych rzeczy, ale ogólnie rzecz biorąc nie znajdziemy tam zbyt wielu odkrywczych porad. Na plus na pewno jest to, że książka jest bardzo ładnie wydana i przyjemnie się ją ogląda.

Dla mnie książka nic nowego nie wniosła. Ale jak ktoś lubi P. Kwaśniewską to będzie zadowolony, bo jest tak napisane jakby Ona mówiła.

Pewnie bym po nią nie sięgnęła, ale skoro ją dostałam... Trzeba ją traktować jako savoir-vivre, nie tylko w kwestii manier na co dzień, ale również dbałości o własny wygląd.
Zaczyna się od wad i zalet sylwetki, poprzez obszerny dział organizacyjny naszych szaf do stylu w życiu zawodowym i prywatnym, czyli podczas różnego rodzaju spotkań rodzinnych, urlopów. Podpowiedzi dotyczące tego, jak uwypuklić zalety własnego ciała, co możemy założyć i do jakiej sytuacji, co ma niebagatelne znaczenie np. podczas rozmów kwalifikacyjnych, egzaminów.
Wyszła z tego całkiem ciekawa pozycja, do której można stale wracać, by przypomnieć sobie o pewnych wskazówkach.

Jak usłyszałam o tej książce to pierwsze co przeszło mi przez myśl to nieodparte wrażenie, że została wydana tylko i wyłącznie dla kasy. Była przedświątecznym hitem i ktoś kupił ją mojej mamie w prezencie. Jako, że z bliżej mi niewyjaśnionych przyczyn darzę panią Kwaśniewską sympatią, postanowiłam przekonać się czy moje wrażenie było słuszne. Przeczytałam i powiem, że swoim pierwotnym odczuciom należy ufać.
Ta książka to typowa marketingowa manipulacja. Nic nie odkrywa, nic nie wnosi, a tylko napełnia kieszeń osoby widniejącej na okładce.

2084

Zupełnie podstawowe wiadomości i zasady dotyczące ubioru i zachowania.
Zdjęcie pani Jolanty Kwaśniewskiej na okładce okropne, na szczęście wewnątrz zdjęcia dużo lepsze.

Zupełnie podstawowe wiadomości i zasady dotyczące ubioru i zachowania.

Może zacznę od okładki. Pani Jolanta jest całkiem urodziwą kobietą, pełną wdzięku i stylu, natomiast tutaj wyszła, jakby właśnie wróciła z pogrzebu i na szybko robiła sesję.
Sama zawartość książki jest... nie tak satysfakcjonująca, jak się spodziewałam. Jedynie informacje o typach sylwetki mogą być naprawdę przydatne, bo fakt, że powinnam wyłączyć telefon przed ważnym spotkaniem lub chociaż nastawić na tryb cichy, jest dla mnie oczywisty i podejrzewam, że dla każdego innego człowieka także.
Mimo wszystko, daję ocenę: dobra, bo ubaw miałam niemały, czytając to. Nie potrzeba kupować komedii, wystarczy wziąć p. Kwaśniewską do ręki i precz, podły nastroju!

Całkiem fajna pozycja. Wiele informacji, co każda elegancka kobieta powinna mieć w szafie, trochę wiedzy z zakresu savoir vivre.

Bardzo fajna książka. Ciekawa i przydatna myślę każdej kobiecie.

Bardzo fajna książka. Ciekawa i przydatna myślę każdej kobiecie.

• Poradniki
  • Biblioteka
  • 2010
  • Rozczarowanie

Dodaj cytat z książki Lekcja stylu