Który stwarzasz jagody

Wydawnictwo Literackie
poezja polska religia przyroda
poezja
poezja polska religia przyroda

Chyba jedna z bardziej sfatygowanych książek w moim domu. Z podkreśleniami, wykrzyknikami i uwagami na marginesach. Ulubiona od zawsze i na zawsze.

Obowiązkowa!

Na półkach: , , , ,

Szkoda, że poezja Twardowskiego nie potrafi mnie już tak cieszyć. W tyle głowy buzują ostatnie "dokonania" polskiego kościoła i zbrzydły mi tematy religijne.

Mam ten tomik - już ledwo żywy, po tylu latach, ale ukochany, bo z dedykacją ks. Twardowskiego. To było moje pierwsze spotkanie z tą poezją - bardzo mi się wtedy podobała. Potem "wyrosłam" z niej, wydawała mi się infantylna i zbyt prosta. Ale dzisiaj wiem, że to nieprawda - to jest poezja dla dorosłych, bardzo dorosłych - może szczególnie dla tych, którzy przekroczyli...

To jest od "zawsze" jeden z moich ulubionych poetów, co wiele moich znajomych (sami piszą poezję!) ma mi za złe, ale ja kocham te wycyzelowane strofy, chociaż nie do końca niektóre wiersze Ks. Twardowskiego rozumiem, ale czuję, że oprócz "profanum" jest w nich owo "sakrum", którego jeszcze nie od kryłam! życzę miłej i owocnej lektury.

genialne

• Poezja