rozwińzwiń

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Okładka książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Okładka książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Cukiernia pod Amorem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Cukiernia pod Amorem (tom 1)
Nasza Księgarnia
2010-04-21
2010-04-21
rodzina tajemnica literatura polska saga rodzinna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Na początku trudna do ogarnięcia przez 3 płaszczyzny czasowe - dopiero pod koniec tomu zaczeła mnie wciągać i ciekawić

Książka lepsza niż się spodziewałam! Naprawdę świetnie się czyta te historie rozgrywające się w XIX wieku i pod koniec XX. Wiem, że to seksistowskie, ale według mnie to typowe kobiece czytadło (mężowi nie poleciłam).
Dużo postaci, sporo wątków, przeplatających się w najróżniejszy sposób. Historie miłosne, życie codzienne i ważne wydarzenia historyczne. Naprawdę ciekawa charakterystyka życia w XIX wieku.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy i gorąco polecam!

Duża rozpiętość ram czasowych, dużo bohaterów, tajemnic ale bardzo ciekawie napisane.Czyta się z przyjemnością

Nazwałbym to babciną literaturą, ale w dość pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsza część sagi o Gutowie działa się w kilku płaszczyznach czasowych, od połowy XIX wieku do roku 1995. Historia pokoleniowa, odnalezienie tajemnego pierścienia, które wiąże się z rodzinną tajemnicą, romanse, poplątane losy i tytułowa cukiernia. Muszę przyznać, że czuć tu było pracę pisarki, stworzenie tylu postaci, drzewa genealogicznego, kalendarium, umiejętne przeplatanie wątków. Dlatego uważam, że to nie było typowe czytadło, były tu uzasadnione aspiracje do czegoś więcej. Zobaczymy jak to wyjdzie w kolejnych częściach, pierwszy tom był całkiem dobry i szybko się czytało.

Przygodę z cukiernią zaczęłam od drugiej serii co niestety zabrało mi sporo z odbioru tej książki, mając na uwadze wiedze, jak potoczyły się losy bohaterów, niemniej książka jest na tyle ciekawa, że mam zamiar kontynuować dalsze części z tej serii. Bardzo dobrze oddane tło społeczne XIX wieku.

„Prostowanie ścieżek losu przynosi często opłakane skutki.”.

Uczucia nie zawsze są klarowne, niekiedy targają nami od środka, burzą szyki, które skrzętnie budowaliśmy, ale kim byśmy byli bez nich. Marionetkami, pustymi w środku, jak te lalki patrzące szklanymi oczyma, ale nie widząc. Błądząc pomiędzy pustkowiem, poszukując własnej oazy.

Saga, która swoje przyciąganie zaczyna od swojej oprawy, ale to skrywające się wewnątrz zdarzenia, omawiają czytelnika w swoich szponach, trzymając niczym krople wody nad spragnionymi ustami. Delikatna opowieść, która ukazując życie, te szare, codzienne, które niekiedy do cukierkowego ma daleką drogę. Miłość miesza się z gorzką rozpaczą, nienawiść z przywiązaniem. Ogromny wachlarz emocjonalny zawarty na tych papierowych kartach.

Wraz z bohaterami przenosimy się w dawniejsze czasy, do barwnych okresów historii, kiedy to kraj nasz walczy o powrót na mapy. To niełatwy okres w dziejach ludzkości, jednak realność tych czasów oddana przez autorkę sprawiła, że bardziej odczuwamy pewne zachowania i emocje bohaterów. Obraz idealnie przedstawionych czasów powojennych, przedstawienie rzeczywistości postaci są szczegółem, który zasługuje na uznanie.

Książki w dużej mierze opierają się na rozkwicie i upadku bogatego mazowieckiego rodu, dołączając w każdej kolejnej części nową rodzinę. Autorka skrupulatnie posługuję się obiema liniami czasowymi – przeszłość i współczesność. Nie jest to przeszkodą w pozbywaniu tych pozycji ani niestanowi dla nas wyzwania.

W fabułę powieści wplata się zagadka, która pozostaje rozwiązać jednej z bohaterek, a czytelnik, stojąc obok, obserwuje i własnym krokiem stara się znaleźć odpowiedź. Jest to ciekawy przerywnik, ponieważ historia nie skupią się w całości na tym zadaniu.

Seria ta wywołała we mnie sporo przyjemnych emocji, dając możliwość podróży wraz z bohaterami, przeżywania ich rozterek i chwil uśmiechu. To przygoda, w którą wchodzimy całym swoim umysłem i ciałem, która omamiać swoim przekazem do cna.

Przeszłość splatająca się ze współczesnością, trudne wybory, a przede wszystkim silne kobiety i wielkie namiętności.

„Prostowanie ścieżek losu przynosi często opłakane skutki.”.

Saga, która swoje przyciąganie...

Książka wymagająca od czytającego uwagi. Akcja toczy się w trzech strefach czasowych. Z uwagi na wielu bohaterów, pomocnym są drzewa genealogiczne na końcu książki. Polecam :)

Piękna saga, wracam do niej co jakiś czas z ogromną przyjemnością

Piękna saga, wracam do niej co jakiś czas z ogromną przyjemnością

Cudowna saga rodzinna, polecam fanom obyczajów , kurtuazjom i stosunkom społecznym XIX wieku.

Świetnie napisana saga, a właściwie jej początek. Akcja dzieje się na przemian w latach 90. XX wieku i w drugiej połowie XIX wieku, na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim.

6 369
    2 420