Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

Okładka książki Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga o Gutowie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga o Gutowie (tom 1)
Prószyński i S-ka
2018-11-09
2018-11-09
Literatura polska rodzina tajemnica saga rodzinna

Piszę tę opinię już po przeczytaniu wszystkich 6 części Sagi o Gutowie i naprawdę bardzo, bardzo polecam, jeśli ktoś się jeszcze waha czy zaczynać tę przygodę. Warto.

Książka bardzo mi się podobała, polecam.

wspaniała saga, jedna z najlepszych, jakie czytałam. Jest tu wszystko - intrygujące postacie, historia, obyczajowość polska, nastrój, humor, barwne dialogi. Jestem pełna podziwu dla wiedzy oraz pracy, jaką wykonała autorka i z pewnością sięgnę po inne jej książki.

Pierwsza część z całej serii Cukiernia Pod Amorem. Uwielbiam wielotomowe sagi z wątkiem nawiązującym do odległej przeszłości. Tutaj poznajemy rodzinę Zajezierskich współcześnie i z przeszłości, a mianowicie z lat 1892 – 1902. I zarówno czas teraźniejszy jak i przeszły są równie interesujące.

Główną bohaterką jest rodzinna firma czyli tytułowa cukiernia oraz jej...

W sumie fajna ksiazka. Na poczatku mozna sie troche pogubic w chronologii, ale potem czytelnik się przyzwyczaja. Zabieram sie od razu za kolejny tom, bo jestem ciekawa, co tam sie dalej zadzieje.

1967

Szybko sie czyta, ciekawa fabuła, ale chyba się więcej spodziewałam po takich hicie.

Mój absolutny numer 1!!! Zachwyciło mnie wszystko począwszy od okładki (mam tu na myśli pierwsze wydanie, nie lubię wydań niemalże kieszonkowych), na treści kończąc.
Obawiałam się efektu "pomieszania z poplątaniem". Nic bardziej mylnego autorka płynnie prowadzi nas przez wieki. Zaprzyjaźnia nas z rodziną Zajezierskich. Każda kolejna strona sprawia, że chce się więcej....

Na cykl o Gutowie natrafilam dobrych kilka lat temu i coz moge napisac? Przepadlam. Absolutnie fantastyczna opowiesc. To trzeba przezyc samemu. Sa ksiazki o ktorych wprost nie mozna zapomniec i Cukiernia pod Amorem do takich zdecydowanie nalezy. Moze najwyzszy czas przeczytac caly cykl raz jeszcze...

Perfekcyjnie przedstawione perypetie rodziny Zajezierskich, wzburzone przez dzieje, podsycone przez uprzedzenia i nieokiełznane uczucia. Mieszające się losy wielopokoleniowej rodziny z ich tajemnicami, niedomówieniami i przeciwnościami - książka od pierwszych stron wciąga po czubki włosów, nie można oderwać się od niej ani przejść obojętnie.
Polecam spragnionym...

"Cukiernia pod amorem" to wspaniale napisana powieść, gdzie autorka za pomocą tajemnicy z przeszłości wspaniale łączy dwie płaszczyzny czasowe; teraźniejszość i XIXw. Mi osobiście bardziej podobała przeszłość bo autorka bardzo ciekawie opisała życie w szlacheckim dworku. Polecam, a sama biorę się za drugą część!

6 062
    2 364