Księżna

2004-01-01
83-7311-413-0
Rafał Lisiński
powieść miłość arystokracja anglia

Romans bardzo mi się podobał, bardzo fajnie napisany o salonach, zamkach i tajemnicach.
Jednak główna bohaterka to taka paniusia co ma pusto w łepetynie po prostu pstro w głowie nie posiada mózgu.
Lecz bohaterka była kapryśna, nieznośna z początku, a dało się ją trochę lubić.
Na poprawę humoru przeczytałam ten super,dobry romans miłe popołudnie zapewniła mi książka.

Lecz bohaterka była kapryśna, nieznośna z początku, a dało się ją trochę lubić.

Tak jak inne książki tej autorki wkręciły mnie ,tak ta rozczarowała. Cokolwiek zaczęło się dziać w 3 części , dwie pierwsze to flaki z olejem i kusiło , żeby odłożyć na półkę niedoczytawszy.

Mamy rok 1795 na salonach w Londynie pojawia się Allegra Morgan, córka lorda i kupca wraz ze swoją kuzynką Sireną. I dokładnie wtedy poznajemy też księcia Sedgwick, który musi się ożenić aby odbudować rodzinną posiadłość.
Razem z przyjaciółmi, książę ogląda kandydatki nadające się do roli księżnej. Jego wybór pada na Allegrę Morgan, która ma pokaźny posag, który może rozwiązać jego finansowe problemy.
Niestety Allegrze nie podoba się książę. Podczas jej pierwszego balu, Allegra była zmuszona z nim zatańczyć. Po tym wydarzeniu zastanawia się jak zemścić się na księciu...
W tym czasie, książę rozmawia z jej ojcem, proponując poślubienie Allegry. Dziewczyna zgadza się na małżeństwo z księciem...
Bohaterowie nie są płytcy. Zawiązali ze sobą kontrakt oparty na finansach i porozumieniu się a nie na miłości. Ten pomysł został fajnie tu przedstawiony a zarówno oboje starali się by to małżeństwo nie było takie złe. Książka pomimo dużej liczebności stron jest fajna i miło się ją czyta. Jest dużo akcji, przyjęć itp. Ja się nie nudziłam. Autorka skupiła się tu na realistycznych problemach na przedstawieniu ludzkiej psychiki i zachowań człowieka, a nie jak w przypadku "Niewolnicy Miłości" na erotyce. I to mi się spodobało. A gdybym była na miejscu Allegry to pewnie zachowałabym się tak samo.Ja mogę książkę polecić fanom pani Small. Bohaterowie są trzeźwo myślący, praktyczni co naprawdę jest rzadkością w takich czasach jakich rozgrywa się akcja.

A mnie się podobała. Głowna bohaterka to nie typowa damulka z pustostanem zamiast mózgu. Ma charakter, potrafi zadbać o siebie i to, na czym jej zależy. Książka ma swój klimat, trzeba takie lubić. Ale żeby zaraz zniechęcać innych do czytania? Jakie pierdoły?
Ja lubię się czasem przenieść na salony, zamki, pałace.
Jeśli też lubicie, nie zniechęcajcie się.

Ja lubię się czasem przenieść na salony, zamki, pałace.
Jeśli też lubicie, nie zniechęcajcie się.

Bardzo przyjemna i lekka ksiazka.

Bardzo przyjemna i lekka ksiazka.

Co za beznadziejna książka! Durni i płytcy bohaterowie. Zero akcji, zero logiki. Kompletnie dno. Nie wiem, jak autorce udało się ją w ogóle wydać...

Przyjemna lektura ubarwiona humorem, idealna miłością i bogactwem :) szybko się ją czyta i zostawia po sobie miłe wrażenie.

• Romans historyczny
  • Romans