Hellish Heat

Okładka książki Hellish Heat Weronika Plota
Okładka książki Hellish Heat
Weronika Plota Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hellish (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hellish (tom 1)
NieZwykłe
2024-02-16
2023-04-26

Świetna książka! "Hellish Heat" autorstwa Weroniki Ploty doprowadzała mnie często do śmiechu, ale również do płaczu pod koniec. Wielkim plusem tej książki jest to, że została napisana z perspektywy Aurory, ale również pojawiały się rozdziały z perspektywy Nicholasa. Polecam serdecznie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

★(recenzja) Książka była świetna. Bardzo mi się podobała. Od pierwszych stron się w niej wręcz zakochałam.

★(Rozdziały) Przedostatnie rozdziały mnie po prostu rozbiły na kawałki, łzy poleciały mi po policzkach. To było dla mnie okropne zakończenie.

★(Tomy) Oczywiście sięgnę po następne tomy Wery;)

★,,Hellish Heat" jest jedną z pierwszych części serii Hellish. Jest bardzo ciekawa i wciągająca.

★(O czym?) Aurora wraz z bratem mieszkają pod jednym dachem z mamą. Mamą to mało powiedziane. Wręcz z bardzo tajemniczą kobietą. Która ukrywa przed nimi całe życie. Tak samo ojca. Nic im nie mówi, jaki jest? gdzie jest?. Zaczyna ich przytłaczać ta cała sytuacja, a bardziej to, że nie mogą się do siebie przyznawać. Że są rodzeństwem. Więc któregoś razu proszą przyjaciół o pomoc i się zaczynają wkradać do ich mamy pokoju gdzie zawsze zamykała za sobą drzwi wychodząc. Jaką prawdę ukrywała? Jaka była? Jaki był jej mąż? Co się stało, że nie mogą się do siebie przyznawać? Czy słowa matki serio trzeba brać pod uwagę jak mówiła, że jak się przyznają będą mieć kłopoty? I źle wtedy będzie dla rodziny? Że będą mieć kłopoty?

★Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie przeczytając właśnie tą książkę.

★Bardzo serdecznie polecam, kocham tą książkę serduszkiem🥰

★(Jaka jest?) ,,Hellish Heat" to pierwsza książka którą przeczytałam jeśli chodzi o styl kryminalny. I właśnie dzięki niej pokochałam takie historie. Nie, że lubię jak się dzieje krzywda. Wręcz przeciwnie. Czuję satysfakcje wtedy z czytania, wyczekując co się stanie....

Jednym słowem genialna książka nie mogłam się oderwać i zakończę wywołało łzy

Jednym słowem genialna książka nie mogłam się oderwać i zakończę wywołało łzy

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fabuła książki jest ciekawa, oparta na przeróżnych tajemnicach oraz kłamstwach zarówno tych rodzinnych jak i tych w przyjaźni. Niestety bardzo duży zawód. Napisana bardzo infantylnie. Mimo, że ciekawi mnie ciąg dalszy to zniechęciłam się i nie przebrne przez kolejne tomy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mniej więcej wiedziałam co będzie się działo w tej książce, jednak czytając nie sądziłam, że tak mnie zaciekawi. Książka wywarla we mnie wiele emocji. Im dalej tym bardziej chciałam wiedzieć "co dalej?". Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Zawiera treści niedopowiednie dla osób wrażliwych. Na ogół naprawdę bardzo polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Długo się zbierałam do sięgnięcia po tą serie, ale kiedy w końcu to nastąpiło wciągnęła mnie całkowicie. Porusza tematy takie jak szantaż, zastraszanie, porwanie, zabójstwa, traumy po stracie bliskich i mroczna głęboka miłość, to wszystko nie pozwala się nudzić nawet przez chwile, tam ciągle się coś dzieje. Od pierwszych stron historii przewijają się sekrety i tajemnic, które trzymają w napięciu i powodują to, że chcemy się dowiedzieć, co będzie dalej. Głównych bohaterów ciągnie do siebie od początku historii, chociaż Nicholas miał inne powody, żeby poznać Aurorę. Ona na początku się go boi i wzbrania się przez spędzaniem z nim wspólnego czasu, lecz kiedy w końcu poznają prawdziwych siebie ich miłość góruje nad wszystkim i nie mogą bez siebie przetrwać. Wszystko niszczą sekrety ich rodzin które po części wychodzą na jaw, przez straszne wydarzenie. Aurora pozna Nicholasa z całkiem innej strony i dowie się o jego kłamstwach dodatkowo będzie światkiem takiej sceny po, której nie będzie mogła już spojrzeć na niego tak samo. Kiedy w końcu poradzi sobie z przebytą traumą, problemy przeszłości wracają i stawiają Nicholasa ponownie na jej drodze, tym razem chłopak zmienił się dla niej o 180 stopni i zrobi wszystko, żeby ona do niego wróciła. Przez kolejne kłamstwa dowiadujemy się, że Nicholas ma rodzeństwo i poznajemy jego braci. Wszyscy bohaterzy są wykreowani wspaniale, każdy ma swój odmienny charakter, a ich emocje są tak opisane, że przeżywamy je razem z nimi, nie raz uroniłam łzę czytając. Zakończenie serii jest kulminacją wszystkich kłamstw i w końcu wszystko się wyjaśnia, bardzo zaskakuje na plus, takiego czegoś się nie spodziewałam. Serdecznie polecam cała serie, ja jestem w niej zakochana.

Dużo słyszałam o tej seri narazie przeczytałam pierwszy tom ale bardzo mi się podobało fajnie napisana książka fajne postacie szybko się czytało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Seria… nie była zła. Ale niestety według mnie trochę mocno zainspirowana trylogią Hell od Kasi - pizgacz (chyba, że to po prostu przypadek).
Ale nawet inicjały NS - złego chłopaka który przechodzi przemianę.
Było to po prostu okey. Ale czy do niej po czasie wrócę ? Chyba nie.

Ale nawet inicjały NS - złego chłopaka który przechodzi przemianę.
Było to po prostu okey. Ale czy do niej po czasie wrócę ? Chyba nie.

Jezu tyle red flag chyba nie było jeszcze w 1 książce

Jezu tyle red flag chyba nie było jeszcze w 1 książce

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kocham! Poprostu kocham! Ta seria jest tak cudowna. Sięgnęłam po nią zdecydowanie za późno. Wszystkie trzy tom tak mnie wciągnęły, że nie mogła się oderwać.

Mamy tutaj cudownych bohaterów. Każdy z nich ma wspaniałe wykreowany charakter. Czytając, odczuwamy te same emocje co bohaterowie. Płaczemy razem z nimi, śmiejemy się razem z nimi.

Cudowna historia Aurory i Nicholasa, która porwie wszystkich!
Razem z nimi doznamy krzywdy, bólu jak i szczęścia.

Pierwszą książką Weroniki jaką przeczytałam było "Hidden Hearts". Jest to książka której akcja dzieje się między 2 i 3 częścią trylogii Nicholasa i Aurory. Znając już tę historię, podczas czytania często łapałam się na momentach gdzie łączyłam akcje z "Hidden Hearts" z "Hellish Desire" i "Hellish Souls".

Cudowna historia Aurory i...

• Romans