Almas, Diament pustyni

Okładka książki Almas, Diament pustyni Kinga Jesman
Okładka książki Almas, Diament pustyni
Kinga Jesman Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Klejnoty Dubaju (tom 1) literatura piękna
Klejnoty Dubaju (tom 1)
Skarpa Warszawska
2024-01-24
2024-01-24

Almas wraz z siostrami i mamą uciekają z Jemenu do zamożnego Dubaju i zamieszkują w domu u ciotki. Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa. Jej ojciec twierdził, że córki nadają się tylko do usługiwania mężowi, tak jak jego żona i edukacja nie jest im potrzebna. W Dubaju siostry chodzą do szkoły i prowadzą na pozór normalne życie.

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy kuzynka Almas załatwia jej dobrze płatną pracę. Jednak bycie panią umilającą czas bogatym szejkom nie napawa jej optymizmem.
Almas traci to, co ma najcenniejszego z myślą, że musi zdobyć pieniądze żeby pomóc matce, która dużo pieniędzy wydaje na ich wizy i szkołę. Jednak prawda jest zupełnie inna. Prawda rozrywa serce na pół...

W pałacu Almas poznaje ochroniarza Nasira. Na pierwszy rzut oka wielki, niebezpieczny, zimny i bezpośredni, ale przy bliższym poznaniu bardzo zyskuje.
Tych dwoje zakochuje się w sobie mimo różnic i tego, co ich może czekać przez własne uczucia, bo z pałacu nie da się tak po prostu odejść...

Ah, cóż to była za historia! Kinga ma genialne pióro. Ta historia tak wciąga, że nie będziecie w stanie się od niej oderwać. Do tego Nasir, którego postacią jestem wręcz zauroczona. Zawsze pilnujący swojej dziewczynki, jak zwykł mówić na Almas. Nie cofnie się przed niczym żeby ona była szczęśliwa i bezpieczna. Jest tutaj moja ulubiona narracja pierwszoosobowa, różnica wieku oraz miłość. Dużo pięknej miłości, ale również bólu, bo serce pęka na myśl o tym, że w dzisiejszych czasach wciąż są praktykowane zwyczaje, które dla nas są nie do przyjęcia. Kobiety są bite, zastraszane, nie mogą wyjść z domu, nie mogą się uczyć, pracować. Są sprzedawane, wybiera im się mężów. Jeśli nie lubicie romansów to również Was zachęcam do przeczytania, bo tutaj oprócz miłości poznacie także inny świat, inne kultury, przejdzie Was również dreszczyk emocji, bo dużo się dzieje. Jedna z lepszych książek, które czytałam w tym roku.
Polecam.

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy...

1979

Po opisie książki spodziewałam się raczej historii w stylu pióra Pana Margielewskiego,a dostałam typowy erotyk w stylu "baśń z tysiąca i jednej nocy".Niestety ,to nie moja bajka.

Almas, Diament pustyni - Kinga Jesman

"Almas, Diament Pustyni” to historia młodej Jemenki, która wraz z mamą i dwiema siostrami opuszcza ojczyznę i wylatuje do słynącego z dobrobytu kraju. Po tym jak odszedł od nich psychopatyczny ojciec, ale też jedyny żywiciel rodziny zostają narażone na śmierć głodową. Pomimo że Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują wiele, to Jemenkom ciągle brakuje funduszy. Z tego powodu Almas, najstarsza z córek, za namową kuzynki trafia na owiane tajemnicą imprezy szejka Dubaju. Przekonana, że jej jedynym obowiązkiem będzie zabawianie mężczyzn rozmową, nie spodziewa się, czym naprawdę przyjdzie jej zapłacić za wygodne życie rodziny.

Czy w miejscu takim jak Imprezy Szejka Dubaju można spotkać miłość życia? Sprzedając ciało i stając się dostępną dla każdego z gości pałacu.„

Czytając historię Almas łapałam się za głowę jak to możliwe. Wiedziałam, że to powieść fikcyjna, jednak nie raz słyszało się o tych kontrowersyjnych historiach z Dubaju. Więc jakieś ziarenko prawdy musi być.
Wracając do książki, to historia która wstrząsnęła mną i wizją tego co dzieje się z kobietami na Bliskim Wschodzie. Jak nieprawdopodobne jest to, że ze względu na religię jaką wyznają dzieją się rzeczy tak okropne, że włos jeży się na głowie. Sam pokój szejka i kreski odliczające na ścianie wywierały we mnie negatywne emocje. Chciało by się móc coś zrobić, jednak jest to niemożliwe.
Almas nie miała łatwo, wręcz wyszła z siostrami z matką z pod rąk tyrani myśląc że znalazły azyl, a wpadła ona jak śliwka w kompot i nie spodziewała się takiego obrotu sprawy. Sprzedając swoje ciało, ucierpiała ona nie tylko fizycznie ale też psychicznie.
Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów i z ciekawością śledziłam ich losy, tym bardziej że nie mieli łatwej ścieżki w tym trudnym świecie przepychu, bogactwa i władzy.
Autorka stworzyła niesamowitą historię, która pochłonęłam i czytałam z zapartym tchem.
Cieszę się, że na półce czeka kolejna historia autorki i przebieram nogami by po nią sięgnąć.

Polecam historię Almas, mimo że nie jest to łatwa książka o miłości, lecz pełna bólu i cierpienia do znalezienia własnego miejsca na świecie. Czy jej się to udało? Przekonacie się same ! Zachęcam !

Autorko dziękuję za tą historię ! Chcę więcej :)

Współpraca - Kinga Jesman / Skarpa Warszawska

Almas, Diament pustyni - Kinga Jesman

Książkę przeczytałam w jeden dzień, to chyba o czymś świadczy, jest mega ciekawa, końcówka trochę słaba ale całość ogólnie pochłonęła mnie bez reszty. Polecam

Lubicie książki, które opowiadają nam o życiu w innych krajach? O innych kulturach? Lecz niekoniecznie przewodniki bądź reportaże?
Ten pierwszy tom będzie dla Was, jeśli odpowiedzieliście tak na jedno z tych pytań.

Autorka @kinga.jesman.autorka przenosi nas w cudowne miejsce, w którym sama też mieszka, lecz gdzieś pod przykrywką tej cudowności poznajemy tajemnicę, dość mroczne tajemnice. Po odejściu ojca Almas wraz ze swoją rodziną uciekają do Dubaju, gdzie zatrzymują się u ciotki. Dziewczynom żyje się ciężko, więc kuzynka wkręca naszą bohaterkę w biznes - powiedziałabym, ze dość szemrany. Dziewczyna nie za bardzo ma chęci na taki zarobek, lecz robi to by poprawić byt swojej rodzinie. Pierwszy dzień w „pracy” i już Almas wie, że ten świat nie jest dla niej, ale cóż może począć?! Na szczęście nie wszyscy tam są okropni i wśród całego zła Almas odnajduje miłość Nasira, lecz czy będą razem dowiecie się po przeczytaniu lektury 😉
Akcja dzieje się dość szybko i płynnie. Momentami przeraża, momentami bawi, a momentami chwyta nas za serca. Jest tu sporo pikanterii (na co nie byłam przygotowana, ale po chwili już tego nie odczuwałam).
Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, na szczęście nie ostatnie (o czym przekonacie się niedługo😉),cieszę się, że mogłam się zapoznać z tą historią ❤️
Szczerze polecam ❣️

Czy lubicie książki, których akcja toczy się w innej kulturze? 📝☕🌷
Powiem szczerze, że ja bardzo. Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po powieść Kingi Jesman pt. "Almas, Diament pustyni”, która otwiera cykl "Klejnoty Dubaju". 🐪🇦🇪💚
Autorka od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Dubaju, gdzie ma okazję podpatrywać życie ludzi z różnych stron świata.
Tytułowa Almas to młoda Jemenka, która po odejściu psychopatycznego ojca wraz z mamą i siostrami przybywa do słynącego z dobrobytu Dubaju. Rodzinę przygarnia ciotka dziewczyny, w przeciwnym razie groziłaby im śmierć głodowa. Chociaż sytuacja zmieniła się teraz na lepsze, to jednak kobiety nadal cierpią na brak pieniędzy. Wtedy z pomocą przychodzi Almas jej kuzynka Samira, która wprowadza dziewczynę na owiane tajemnicą słynne imprezy szejka Dubaju...
Jaką cenę przyjdzie za to zapłacić niedoświadczonej młodej kobiecie? Czy po tym, co tam przeżyje, będzie miała jeszcze szansę na godne życie i miłość? ❤️Tego możecie dowiedzieć się sięgając po tę pełną emocji powieść!🌷🌷🌷
Kinga Jesman napisała świetną książkę, która
spełniła całkowicie moje oczekiwania.
Jest tu trzymająca w napięciu akcja, wspaniale wykreowani bohaterowie i prawdziwy Dubaj. Miasto, które nigdy nie śpi i które skrywa swoje sekrety! Są duże pieniądze, erotyka i porwania. No i oczywiście... miłość!
Czytelnik nie ma tu czasu na nudę, ja znakomicie spędziłam przy niej czas. Jeśli lubicie takie klimaty, to jest to lektura dla Was!
Serdecznie polecam 💙😘
Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

Czy lubicie książki, których akcja toczy się w innej kulturze? 📝☕🌷
Tytułowa Almas to młoda...

Autorka w tej książce przenosi nas do pięknego Dubaju,gdzie podobno marzenia się spełniają. Almas wraz z rodziną, po tym jak jej ojciec,który był tyranem,przeprowadza się do tego miasta,do swojej zamożnej ciotki. Matce dziewczyny ciężko jest zapewnić podstawowe rzeczy swoim córką a więc kuzynka bohaterki oferuje jej rodzicielce cudowną ofertę pracy w pałacu szejka,gdzie Almas ma dostawać duże sumy za towarzystwo dotrzymywane wpływowym mężczyzną. Zajęcie to kłuci się ze wszystkimi zasadami jej religii ale dla dobra bliskich decyduje się podjąć pracy. Dziewczyna tym sposobem zanurza się w świat,którym rządzą pieniądze,grzech i cierpienie. Dla naszej bohaterki jest to okropne doświadczenie już za pierwszym razem,ale innego wyjścia z ich problemów finansowych na ten moment nie widzi. Między nią a pewnym pracownikiem pałacu rodzi się uczucie, tylko czy w takim miejscu w ogóle pojęcie miłości ma jakąkolwiek wartość i czy jest możliwa do urzeczywistnienia ?

Przepłynęłam wręcz przez tą historię, jest to wciągająca,momentami chwytająca za serce a czasami lekko zabawna powieść. Pojawią się oczywiście pikantne jak i te romantyczne sceny,to połączenie,które bardzo lubię. Nie ma za dużo wulgarności, za co autorce dziękuję,była to dla mnie przyjemność ją przeczytać. A niedługo wpadnę z drugą częścią tej serii 😉

Poznanie Almas i Nasira to była świetna przygoda, a autorka dzięki swojemu bogatemu w doświadczenie pióru przeniosła mnie do Emiratów Arabskich (i do kilku innych miejsc, ale nic wam nie będę zdradzać👀). Autorka napisała książkę, w której bohaterom kibicuje się od pierwszej do ostatniej strony, a ich myśli i wybory realnie nas przejmują.
Akcja dzieje się szybko, zdecydowanie nie ma tutaj owijania w bawełnę. Wspomniałam o doświadczeniu autorki, bo mieszka ona w Dubaju już 12 lat i rzeczywiście czuć, że wie o czym pisze. Zachęcam do sięgnięcia jeśli macie ochotę na zakazany romans wprost z dalekich tajemniczych Emiratów 💃🏼

Akcja dzieje się szybko,...

Po "Almas. Diament pustyni" sięgnęłam z powodu fascynacji światem niczym z 𝘉𝘢𝘴́𝘯𝘪 𝘵𝘺𝘴𝘪𝘢̨𝘤𝘢 𝘪 𝘫𝘦𝘥𝘯𝘦𝘫 𝘯𝘰𝘤𝘺. Egzotyka ta wydawała mi się tajemnicza, podszyta namiętnościami, niezwykle pociągająca. Tymczasem okazałam się tak naiwna i łatwowierna, jak tytułowa bohaterka, której życie z baśnią ma niewiele wspólnego, za to można tu znaleźć sporo odniesień do głośnego filmu 𝘋𝘻𝘪𝘦𝘸𝘤𝘻𝘺𝘯𝘺 𝘻 𝘋𝘶𝘣𝘢𝘫𝘶.

By utrzymać porzuconą przez ojca rodzinę, Almas decyduje się na pracę jako dziewczyna do towarzystwa, stając się zabawką dla najbogatszych szejków Dubaju.

Kinga Jesman przedstawia świat obrzydliwe bogatych mężczyzn, którzy za pieniądze są w stanie kupić sobie wszystko, zwłaszcza płatną miłość. Nigdy nawet nie próbowałam pojąć czegoś tak dalece odległego, jak kultura islamu, gdzie już małe dziewczynki wydawane są za mąż, a kobiety są tylko dodatkiem do mężczyzny.

To historia o trudnych wyborach i ich konsekwencjach, o tym, jak bolesne bywa dojrzewanie i odrzucenie własnego systemu wartości w imię wyższego dobra.

Uczy pokory, poszerza horyzonty, skłania do refleksji.

Almas to młoda Jemenka, która wraz z matką i dwiema siostrami - po tym jak zostawił je ojciec - wyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich za lepszym życiem. Dubaj jawi im się jako miasto pełne możliwości, więc kiedy główna bohaterka za namową kuzynki trafia na imprezę szejka Dubaju - jest szczęśliwa, że może pomóc finansowo rodzinie. Niespodziewa się jednak, co tak naprawdę ją czeka... Ja nie spodziewałam tak ciekawej lektury. Usiadłam do niej na chwilę - i przepadłam na cały wieczór. Autorka fantastycznie przedstawia nam brutalność i okrucieństwo w Jemenie, które spotkało główną bohaterkę, co pozwala nam mieć szerszy pogląd na dalsze wybory Almas i jej rodziny. Momentami aż miałam łzy w oczach na myśl o tym, co musiała przeżyć młoda dziewczyna w rodzinnym domu. Jednak kiedy autorka przedstawia nam Dubaj... Tutaj wkraczamy w świat błysku , pieniędzy i ostrego $ek$u, dlatego zdaję sobie sprawę, że nie jest to książka dla każdego. (Tym bardziej nie jest to książka dla czytelników poniżej 18 roku życia). Ja od czasu do czasu lubię przeczytać historię właśnie w takich klimatach, więc idealnie trafiła w mój gust. Autorka kupiła mnie ta historią w całości i wiem, że chce poznać kolejne tomy "Klejnotów Dubaju".

• Przeczytane 2024
  • Od Wydawnictw/Autorów