Zacząć od nowa na Camden Roe 13

Agnieszka Martyka Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-10-05
2023-10-05

Bardzo fajna książka. Swoją drogą widzę, że wywołuje kontrowersje. Jedni piszą super opinie, inni kiepskie. Ja należę do grona tych pierwszych. Dla mnie dobry debiut. Słyszałam, że w tym roku ma wyjść druga część. Czekam niecierpliwie. Ciekawi mnie jaka będzie kontynuacja losów głównych bohaterów. Mam swoje pomysły w głowie ale wiadomo, ze to nie ja decyduję, hehehehe. Czekam.
Dla mnie warto dać szansę tej autorce.

Próbowałam, nie wytrwałam. Pokonał mnie słaby styl. Nie zaciekawiła banalna fabuła. Zniechęciły płaskie postacie. Nie zamierzałam oceniać i pisać opinii, ale czasem przy wyborze książki sugeruję się tu ocenami innych...

Fantastyczna powieść o miłości na różnych płaszczyznach. I o miłości, która moi drodzy nie zawsze jest łatwa i nie zawsze jest przyjemna. Bo to nie jest książka tylko o miłości kobiety i mężczyzny. To jest książka o różnych odcieniach miłości. I o różnych odcieniach życia. Zaciekawieni? I wspaniale. Sięgnijcie po powieść i zrozumcie, dlaczego mnie się podoba.

„Zacząć od nowa na Camden Roe 13” to emocjonująca podróż Anki w poszukiwaniu spełnienia. Autorka, Agnieszka Martyka, mistrzowsko kreśli postaci, a Anka porusza serce czytelnika swoją odwagą i determinacją. Wraz z nią przeżywamy chwile radości i smutku, podążając za marzeniami ☺️.

Bohaterowie, Anka, i ci, których spotyka w Camden Roe, są autentyczni i niezapomniani, co sprawia, że książka wciąga od pierwszej strony. To niezwykła opowieść o odwadze, marzeniach i nowym początku - główna bohaterka, porzuca wszystko, by żyć po swojemu.

Autorka tworzy niepowtarzalny klimat, a 222 strony znikają w mgnieniu oka. Dla tych, którzy szukają inspiracji do zmiany, to lektura obowiązkowa. Zacznijmy od nowa razem z Anka! 😊

Dobry wieczór. Zacząć od nowa na Camden Roe trzynaście to według mnie bardzo fajny materiał do poczytania od pani Agnieszki Martyki. Nie znam tej pisarki, czy raczej nie znałam do tej pory. Ale po tej książce mam ochotę ją poznać lepiej. Ma lekkie pióro i fajny styl. To bardzo łatwa w odbiorze powieść i to na pewno nie jest wada, a zaleta. Myślę, że książka może spodobać się wielu osobom, niekoniecznie tylko samym młodym dziewczynom. Ja mam więcej lat niż bohaterka i sporo życiowych przeżyć za sobą, w tym jedno niestety wspólne z Dagmarą- kto czytał, ten się domyśla, kto nie, niech czyta, a mimo to książka robi na mnie dobre wrażenie. Porusza tematy, które są na wyciągnięcie ręki. No, może nie tak zupełnie wszystkie, ale większość z nich to na pewno przerabialiście u siebie w życiu. Dlatego właśnie polecam z czystym sumieniem. Dla każdego coś się w tej książce znajdzie. Ja już się nie mogę doczekać nowej książki pani Agnieszki. Z chęcią zaraz ją przeczytam. Pozdrawiam wszystkich.

Witam. Moja ocena książki pani Agnieszki to 8. Strasznie fajna książka dla kobiet. Zwłaszcza młode panie odnajdą w niej ciekawe wątki. Jest oczywiście powieścią głównie o miłości, no bo jakżeby inaczej. Ale poza nią są też interesujące pomniejsze historie, które razem z głównymi bohaterami tworzą wciągająca całość. Żałuję, że tylko 222 strony, bo chętnie bym nadal czytała. Ale i tak mi się bardzo podobała ta opowieść. Jeśli lubicie dobre, romantyczne powieści obyczajowe, to śmiało sięgajcie po Zacząć od nowa na Camden Roe 13. Nie piszę celowo więcej żebyście sami sprawdzili i przeczytali.

Czytałam w tamtym tygodniu i dla mnie bardzo przyzwoita rzecz. Oczywiście trochę mi zabrakło na najwyższe oceny- niektóre wątki według mnie mogłyby zostać bardziej rozwinięte, zwłaszcza wątek Caitleen. Taka fajna babka a za mało miejsca jej poświęcono. Ale rozumiem, ze taka była wizja pisarki. Za to bardzo fajnie poprowadziła pozostałe wątki. Osobiście nie lubię za długich książek, bo czytam dużo i szybko, trochę na ilość, ale jakość też jest dla mnie wazna. Dlatego tutaj mam to co chciałam. Zakończenie mnie trochę zdziwiło, myślałam, ze będzie inne jednak. Nie wiem czy planowany jest jakiś dalszy ciąg. Przy tym zakończeniu to mogłoby być ciekawe. Ja chętnie przeczytam.

Bardzo interesująca książka. Jeśli to faktycznie debiut, to bardzo udany. Napisana jest bardzo przystępnym językiem i dlatego czyta się dobrze. Nie jest to pozycja dla każdego- jeżeli ktoś oczekuje wielkich słów czy wybitnych wzruszeń, tutaj tego nie dostanie. Dostanie za to w pigułce wiele ciekawych wątków. Co ważne, przynajmniej dla mnie, prosto wziętych z życia. Mnie najbardziej podobało się przedstawienie konfliktu na linii matka-córka. Sama byłam kiedyś taką córką i wiem, jak relacja z matką może zaburzyć postrzeganie siebie i wpłynąć na życie. Mnie się na szczęście udało jakoś dogadać z moją mamą. A czy bohaterce książki, Ani, też się to uda, to sami przeczytajcie.
To powieść dla tych , którzy lubią szybko czytające się książki niepozbawione treści skłaniającej do zastanowienia się nad życiem i naszymi wyborami.
Polecam.

Nie rozumiem jakim cudem to przydługie wypracowanie szkolne przeszło korektę, a wydawnictwo zgodziło się je wydać. Grafomania i stanowczo najgorsza książka jaką przeczytałam w ostatnim czasie.

Pani Agnieszko ! Ta książka jest jak ciepły koc w zimne dni! Wspaniałe spędzony czas z lekturą. Przyjemnie i lekko się czyta . Z Miłą chęcią kupie kolejne części!

• Egzemplarz recenzencki
  • Uwaga, gniot!