Przeżyć raka. I co dalej?

Okładka książki Przeżyć raka. I co dalej? Joanna Górska, Robert Szulc
Okładka książki Przeżyć raka. I co dalej?
Joanna GórskaRobert Szulc Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna poradniki
poradniki
Wydawnictwo Luna
2023-09-27
2023-09-27

Okładka książki Dziad. On silny, my silniejsi. O naszej walce z rakiem Joanna Górska, Robert Szulc
Dziad. On siln... Joanna Górska, Robe...

Zamykając wczoraj książkę, nie spodziewałam się takiej informacji, która dotknie wiele osób.
Pełna różnych emocji wiadomość o nowotworze Księżnej Kate jeszcze mocniej mnie dotknęła. Jako żona i mama, nie jestem w stanie nawet w najmniejszym stopniu wejść w buty Pani Asi i Księżnej Kate. Mam wrażenie, że dopiero "po pokonaniu" raka zaczyna się prawdziwa walka, o której nie wiele osób mówi. Joanna i Robert nie dają gotowych rad "jak żyć po raku", oni wyciągają ręce i otwierają swoje serca, żeby pomóc, wspierać i poprostu być przy osobie, która chorowała i jej najbliższych. Gdy choruje jedna osoba, choruje całą rodzina. Tak mało osób mówi o tym, że wsparcia potrzebują także najbliżsi.
Wywiady ze specjalistami, którzy codziennie towarzyszą osobom chorym na raka sprawiają, że jesteśmy w stanie wczuć się w sytuację. Spojrzeć, obiektywnie na sytuację. Dopóki nie dotyczy to nas albo kogoś nam bliskiego gdzie zaczynają kierować nami różne emocje. Jak ogromny wpływ ma holistyczne podejście, i leczenie raka to nie tylko chemio- i radioterapia. To współpraca lekarzy różnych specjalizacji, dietetyków, psychoonkologów i fundacji.
Fundacja #silnisoba opiekuje się nie tylko osobami po chorobie, ale także bliskimi. Nie pozwalają zostać samemu, po chorobie. Doświadczenie Joasi i Roberta pomaga odnaleźć się w nowej sytuacji, pomaga zacząć żyć po raku.
Dziękuję Asi i Robertowi za książkę, i fundację #silnisobą. Za to, że potrafią wyjść ze swojej strefy komfortu i pokazać życie po raku takim jakim jest, nie ubierając w miękki koc, tylko otwarcie mówią o codzienności, o problemach z którymi mierzyli się dzień po dniu.
"ŻYCIE OD NOWA…
NAPRAWIAMY SZKODY
ZABLIŹNIAMY RANY
POMAGAMY ZAPOMNIEĆ
…WSPIERAMY W ODZYSKIWANIU SIEBIE

… bo każdy dzień jest najważniejszy"
#współpraca #wspolprac #reklama
#wgłowoesięniemieści #angelinaboerger #wydawnictwoluna #rak #przezycrakaicodalej
#książka #book #bookstagram #czytam #czytambolubie #książki #bookstagrampl #booklover #ksiazka #bookworm #reading #czytambolubię #instabook #kochamczytać #czytanie #takczytam #bookstagramtopasja #polishgirl #czytamy #czytaniejestfajne #terazczytam #kochamksiążki

Książka autorstwa #joannagorska & #robertszulc jest to bardzo wartościowa pozycja, którą musiałam sobie powolutku dozować. Wyniosłam z niej dużo pozytywnych wartosci również dla swojego życia.
Napisana jest w formie wywiadu/dialogu pomiędzy małżeństwem a zaproszonymi specjalistami w dziedzinie: onkologii, psychologii, seksuologii oraz dietetyki.

Bo jak to jest zaczynać życie od nowa? Po chorobie? Nie zawsze jest tak pięknie jakby nam sie wydawalo.To właśnie autorzy tej książki pokazują nam taką rzeczywiść. Trzeba było zwolnić w życiu, nauczyć się żyć w ciągłym strachu o jutro oraz borykać się z powikłaniami. Nie było łatwo. Swoim doswiadczeniem w walce z rakiem postanowili się dzielić z innymi zakładając @fundacja_silni_soba
Bo tego nowego życia nie tylko uczą się osoby, które chorują (chorowały) ale też ich najbliżsi z rodziny czy też przyjaciele. Niestety nie każdy tę próbę czasu przetrwa. Bywa i tak, ze zostajemy z chorobą sami. Tak się po prostu dzieje i na to nie mam wpływu.

Ode mnie leci zdecydowana polecajka 👌 czytajcie i zróbmy szum w tym temacie, bo część dochodu że sprzedaży książki zostanie przeznaczona na cele statutowe Fundacji Silni Sobą.

Za egzemplarz i możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Luna.

Bo jak to jest zaczynać...

Czytacie takie książki?

Ja uważam, że to literatura, która otwiera oczy "zdrowym" , ale także jest przydatna dla osób, które zachorowały na raka.
Joanna Górska i Robert Szulc opisują swoje przeżycia oraz wspomnienia związane z chorobą Joanny. Z książki dowiecie się jak choroba zmieniła ich życie. Z każdej kartki wylewają się niesamowite emocje. Dzięki autorom przekonacie się, że życie może być jeszcze piękniejsze i że po każdej burzy wychodzi słońce. Trzeba żyć dla siebie i nie myśleć ciągle o raku czy nawrocie choroby.
Pamiętajcie, żeby myśleć pozytywnie, regularnie badać się, bo wczesne wykrycie raka daje szansę na wyleczenie i życie.
To bardzo wartościowa książka, która pokazuje życie po raku i jakie są skutki leczenia.
Autorzy pokazują nam, że ze wszystkim możemy poradzić sobie i cieszyć się życiem.

Jeśli dręczą Was pytania dotyczące raka to koniecznie przeczytajcie tę książkę. To nie jest poradnik. Dostaniecie tutaj obszerną wiedzę i nadzieję na lepsze jutro. Autorzy tej książki dają nadzieję, że jeszcze może być pięknie.

Na koniec dodam, żebyście pamiętali, żeby badać się i jeśli w Waszym otoczeniu jest ktoś chory na raka nie zostawiajcie go samego. Wsparcie i bliskość są bardzo ważne w tych ciężkich chwilach.

Polecam!

Czytacie takie książki?

#1303 - „Przeżyć raka. I co dalej?” - Joanna Górska, Robert Szulc - Wydawnictwo Luna
#148/2023

"Najpierw pracujemy na przywiązaniu i na tym, żeby zobaczyć, co takigo powoduje, że trzymacie się przeszłości, która jak mniemam, już wiecie - jest nie do odzyskania. Wtedy pracujemy nad żalem i kiedy go zmetabolizujecie i przemielicie przez swoje organy, to wtedy pojawi się przestrzeń na nowe."

Książka ma 192 strony. Swoją premierę będzie miała dnia 27.10.2023 roku.

Ze względu na chorobę nowotworową i śmierć mojej mamy, temat raka jest mi bardzo bliski i przewinął się w moim życiu.

Bohaterowie tej książki dzielą się z nami swoją historią. Sprawdźcie koniecznie co stracili, a co zyskali dzięki chorobie.

Bardzo dziękuję za tą książkę Wydawnictwo Luna i serdecznie ją Ci polecam. <3 <3 <3

#148/2023

Październik to różowy miesiąc dedykowany tematyce raka piersi. Specjaliści, osoby zmagające się z nim czy też te, które wygrały wspierają szczególnie w tym czasie swoje wspólne wysiłki celem uświadomienia społeczeństwa. Celowo piszę o całości, a nie o kobietach, ponieważ rak dotyka nie tylko kobietę, ale i całą rodzinę. I to wszyscy, każdy na swój sposób zmagają się z tą informacją, z procesem leczenia, a później cieszą się jeśli uda się wygrać tą nierówną walkę. Któregoś razu w jednym ze śniadaniowych programów zobaczyłam mężczyznę, który opowiadał o zmaganiu się z rakiem u swojej żony, widziałam autentyczne łzy i wzruszenie u wszystkich. A i jak popłakałam się, słysząc taki wiele słów pełnych miłości i wsparcia, ale zarazem pokazujących jak dużo kosztowała ta walka najbliższych osoby chorej. Właśnie na tynku wydawniczym ukazała się książka Joanny Górskiej i Roberta Szulca idąc dalej… No bo wiadomo, wielu z nas jest zadaniowcami, skupiamy się na kolejnej chemii, kolejnym naświetlaniu, kolejnych negatywnych skutkach leczenia mając z przodu cel – wygraną. Autorzy podczas licznych rozmów postanowili opowiedzieć jak to jest kiedy odniesiemy sukces w walce z rakiem, czy wygrana to wejście na szczyt czy może stanięcie przed kolejnym, którego nie byliśmy świadomi? Po wygranej z rakiem pozostaje wiele konsekwencji, organizm jest wyniszczony, dostajemy wiele chorób typu PTSD, tężyczka, insulinooporność, nerwica lękowa, itp. Tak jak mówią autorzy, przeżyć raka to jedno, ale jak żyć to drugie zupełnie inne życie kiedy się jest innym człowiekiem?

"Przeżyć raka. I co dalej?" to znakomity poradnik i wspomnienia autorów w jednym. Znalazłam tutaj wywiady ze specjalistami między innymi: z doktor Katarzyną Pogodą (onkolog kliniczny) i doktorem Robertem Kowalczykiem (psycholog, seksuolog kliniczny). Dzięki nim dowiedziałam się bardzo przydatnych informacji. W tej książce znajdziecie piękne, kolorowe zdjęcia całej rodziny Joanny i Roberta.
Autorka przeżyła raka piersi. Teraz dzieli się z nami swoimi przemyśleniami. Cieszę się, że wypowiedział się również jej partner. Opowiada nam o swoich odczuciach dotyczących choroby partnerki.
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak
wygląda życie po przebytej chorobie nowotworowej? Co należy robić krótko po raku? Jak dbać o swoje zdrowie? Co należy jeść a czego unikać? Czy możliwa jest ciąża po raku? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w tym poradniku.
Cieszę się, że dietetyk kliniczny doktor Wanda Baltaz odczarowuje mit dotyczący białego chleba. Nie każdemu człowiekowi służy chleb wieloziarnisty. Należy o tym pamiętać.
Jeżeli jesteście świeżo po skończonym leczeniu, to śmiało sięgnijcie po tę książkę. Ułatwi ona wam start w drugim życiu. Wiadomo, na początku będzie bardzo ciężko, ale małymi kroczkami wrócicie do formy.
Cieszę się, że Joanna i Robert podzielili się z nami swoją historią. Ta para daje nadzieję innym chorym, że jeszcze może być pięknie.
Joanna i Robert stworzyli fundację "Silni sobą", która pomaga chorym.
Część zysków ze sprzedaży tej książki autorzy przekażą na "Onkowyprawkę". Bardzo szczytny cel. Co się znajduje w "Onkowyprawce"? Ciepły koc, kosmetyczka, szal, butelka z wodą i książeczka z przydatnymi informacjami. Idealna wyprawka dla wszystkich chorych, którzy zaczynają walkę z rakiem.
Pamiętajcie, chory człowiek nie powinien być sam. Rodzina i przyjaciele powinni go wspierać, nawet gdy tego nie będzie chciał. Pomocna dłoń sprawi, że chory będzie miał dla kogo żyć, a co za tym idzie, nie będzie się poddawał i zawalczy o swoje jutro.

Ten poradnik polecam chorym jak i zdrowym czytelnikom.
Cieszę się, że miałam przyjemność czytelniczego poznania Joanny Górskiej i  Roberta Szulca.

Październik to miesiąc, który na całym świecie uznawany jest jako miesiąc świadomości raka piersi. I właśnie dzisiaj przychodzę do Was z recenzją pewnej wyjątkowej książki Joanny Górskiej i Roberta Szulca pod tytułem "Przeżyć raka. I co dalej?" od wydawnictwa luna. Jest to historia pary, której rak coś odebrał ale też dużo dał. Opowiadają o swoich uczuciach o tym jak u Pani Asi zdiagnozowano raka. Łatwo nie było, ale się nie poddali i wspólnie walczyli. To cholerstwo wyniszcza organizm ale też sporo związków nie wytrzymuje tej próby. Ten związek jest silny i jeszcze bardziej ich wzmocnił. Życie po chorobie już nie jest takie samo, ale co najważniejsze jest. Mamy tutaj również rozmowy z lekarzami, ekspertami oraz terapeutami. Do tego Pani Joanna wraz z partnerem założyli Fundację Silni Sobą, która chce wyposażyć pacjentki onkowyprawkami. Chyba niczego w życiu tak się nie boję jak choroby swojej lub bliskich. Ta książka daje odpowiedzi na sporo pytań, których być może osoby chore boją się zadać. Bardzo mądra, intymna, wartościowa książka. I co najważniejsze: BADAJMY SIĘ.

"Przeżyć Raka i Co Dalej?" to niezwykle ważna i poruszająca książka autorstwa Joanny Górskiej i Roberta Szulca, która rzetelnie i odważnie przedstawia proces leczenia i życia po raku. Joanna i Robert, sami przeszli trudne doświadczenie walki z potrójnie ujemnym rakiem piersi i postanowili podzielić się swoją historią, aby pomóc innym, którzy przechodzą przez podobne wyzwania.

Książka ukazuje, że życie po przejściu przez leczenie onkologiczne nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Autorzy szczegółowo opisują swoje doświadczenia, począwszy od chemioterapii, operacji, po radioterapię, a także skomplikowane konsekwencje zdrowotne, z jakimi musieli się zmierzyć. To prawdziwa podróż przez cierpienie, niepewność i rehabilitację.

Największą siłą tej książki jest to, że Joanna i Robert nie tylko dzielą się swoimi własnymi historiami, ale także przeprowadzają rozmowy z lekarzami, ekspertami z dziedziny psychologii, seksuologii, dietetyki i onkologii. To daje dostęp do wiedzy i porad od profesjonalistów, co jest niezwykle cenne dla osób, które przechodzą przez podobne trudności.

Książka nie tylko koncentruje się na aspektach medycznych, ale również na duchowym i emocjonalnym rozwoju po przejściu choroby. Autorzy podkreślają znaczenie akceptacji strat i braków, oraz zdobywania nowego spojrzenia na życie i relacje z innymi ludźmi. To inspirujący przekaz, że mimo trudności można znaleźć radość i satysfakcję w codziennym życiu.

"Przeżyć Raka i Co Dalej?" to książka, która może pomóc nie tylko pacjentom onkologicznym, ale także ich rodzinom i bliskim. Jest to cenna lektura, która otwiera oczy na wyzwania, z jakimi można się zmierzyć po przejściu przez raka, ale również pokazuje, że istnieje nadzieja i możliwość pięknego życia mimo wszystko. Książka, choć poruszająca i traktująca o trudnych tematach, jest napisana w sposób przystępny i czytelny, co sprawia, że można ją polecić każdemu, kto szuka wsparcia i odpowiedzi na pytania związane z chorobą nowotworową.

Czy wiecie, że miesiąc październik jest nazywany "różowym październikiem"? A to dlatego, że jest to miesiąc Świadomości Raka Piersi, nowotworu najczęściej występującego u kobiet na całym świecie. @joanna__gorska @robertszulc w swojej książce "Przeżyć raka. I co dalej?" @wydawnictwoluna opowiadają swoją własną historię walki z rakiem oraz rozmawiają z wybitnymi ekspertami oraz poruszają bardzo ważne tematy od badań, zdrowia psychicznego, intymności, po powrót do aktywności. Książka jakże ważna i potrzebna o tym jak znaleźć sposób na piękne życie mimo wszystko, która pokazuje że życie po raku może być interesujące, intensywne pomimo rozsypania się na milion kawałków.

"Przeżyć raka. I co dalej?" @wydawnictwoluna @fundacja_silni_soba
@joanna__gorska Joanna Górska Robert Szulc. Ta książka ma bardzo przyjazną formę, bo jest zapisem rozmów Joanny i Roberta ze sobą i ze specjalistami z dziedziny psychologii, seksuologii, dietetyki i onkologii. Nie ma tu takiego lekarskiego, poradnikowego zadęcia jest bardzo prosta i przyjemna w swoim przekazie, mimo bardzo trudnych treści które ze sobą niesie. Tej parze przyszło wspólnie zmierzyć się z zachorowaniem na raka piersi Joanny. Szczęśliwie udało się go pokonać. Jednak stanęło przed nimi zadanie by nauczyć się nowej normalności i funkcjonowania w zupełnie innych warunkach.

"Przeżyć raka. I co dalej?" @wydawnictwoluna @fundacja_silni_soba

• E-booki
  • Książki 2023
  • Recenzenckie
  • E-booki 2023
  • Papier
  • Recenzencka
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Przeżyć raka. I co dalej?