Chłopak z innej bajki

Okładka książki Chłopak z innej bajki Kasie West
Okładka książki Chłopak z innej bajki
Kasie West Wydawnictwo: Feeria Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Distance Between Us
Feeria Young
2017-05-10
2017-05-10
2013-07-02
Jarosław Irzykowski

Kasia West czaruje swym lekkim piórem i zachwyca mnie.
To miła,super książka.

Kasia West czaruje swym lekkim piórem i zachwyca mnie.
To miła,super książka.

"𝓤𝓬𝔃𝓾𝓬𝓲𝓪, 𝓸 𝓬𝔃𝔂𝓶 𝓶𝓸𝔃̇𝓮 𝓼𝓲𝓮̨ 𝓴𝓲𝓮𝓭𝔂𝓼́ 𝓹𝓻𝔃𝓮𝓴𝓸𝓷𝓪𝓼𝔃, 𝓶𝓸𝓳𝓪 𝓭𝓻𝓸𝓰𝓪 𝓬𝓸́𝓻𝓮𝓬𝔃𝓴𝓸, 𝓶𝓸𝓰𝓪̨ 𝓫𝔂𝓬́ 𝓷𝓪𝓳𝓴𝓸𝓼𝔃𝓽𝓸𝔀𝓷𝓲𝓮𝓳𝓼𝔃𝓪̨ 𝓻𝔃𝓮𝓬𝔃𝓪̨ 𝓷𝓪 𝓽𝔂𝓶 𝓼́𝔀𝓲𝓮𝓬𝓲𝓮".

✧ Proszę Państwa, oto Kasie West, którą UWIELBIAM. Jeśli zapytacie mnie, kto jest moją ulubioną autorką młodzieżówek, bez zawahania się powiem, że Kasie ❤️ To nie znaczy jednak, że każda z jej książek skradła moje serce. Ta miłość spotkała na swej drodze już kilka małych wybojów… ale “Chłopak z innej bajki” nie jest jednym z nich. To moim skromnym zdaniem absolutnie idealna młodzieżówka. Bawiłam się przecudownie. Były motylki, śmiech i łzy wzruszenia 😍

✧ Caymen cały swój czas dzieli pomiędzy szkołę i pracę w sklepie z porcelanowymi lalkami, który prowadzi z mamą. Jej wybitną i nie tak tajną bronią jest sarkazm. Ma proste i dość nudne życie. Aż do sklepu nie wchodzi on. Xander. Chłopak, który być może ma sporo zalet, ale ma też jedną wadę - jest bogaty. Co dla Caymen, która z mamą ledwo wiąże koniec z końcem oznacza, że cóż, po pierwsze, jest z innej bajki. A po drugie, dziewczyna ma uraz do bogaczy. Wszystko przez jej ojca, który uciekł, gdy dowiedział się o ciąży.

✧ Pomimo tego, że dla niej ta relacja początkowo ma znamiona czegoś bardzo zakazanego, szybko się zaprzyjaźniają. On ma odziedziczyć sieć hoteli, ona sklep. Oboje jednak chcą od życia czegoś innego. Xander dostrzega między nimi więcej podobieństw. Wpada na pomysł “Dni Kariery” - próbują różnych zawodów, by odkryć, co do nich pasuje.

✧ Bohaterowie są tak dobrze wykreowani! Są jacyś, mają swoje wady, wątpliwości, problemy. Łatwo można poczuć z nimi więź, to, że są nam bliscy. Rozumiemy ich. Choć trochę już minęło od czasów, kiedy byłam nastolatką, rozterki i niepewności Caymen były mi bardzo znajome (być może dlatego, że mentalnie wciąż się nią czuję xD).

✧ Jedyny drobny minus to słabe rozwinięcie wątku rodziny Caymen. Ogółem oceniam ten wątek na duży plus, ale przydałoby się trochę więcej wyjaśnień. Zabrakło na przykład epilogu, by ładnie to podsumować.

"𝓩𝓪𝓼𝓽𝓪𝓷𝓪𝔀𝓲𝓪𝓶 𝓼𝓲𝓮̨, 𝓳𝓪𝓴 𝓽𝓸 𝓳𝓮𝓼𝓽, 𝔃̇𝓮 𝓳𝓮𝓭𝓷𝓲 𝓬𝓱𝔂𝓫𝓪 𝓸𝓭 𝓾𝓻𝓸𝓭𝔃𝓮𝓷𝓲𝓪 𝔀𝓲𝓮𝓭𝔃𝓪̨, 𝓬𝓸 𝓬𝓱𝓬𝓪̨ 𝔃𝓻𝓸𝓫𝓲𝓬́ 𝔃 𝔃̇𝔂𝓬𝓲𝓮𝓶, 𝓲𝓷𝓷𝓲 𝓷𝓪𝓽𝓸𝓶𝓲𝓪𝓼𝓽 - 𝓪 𝓹𝓻𝔃𝓮𝓭𝓮 𝔀𝓼𝔃𝔂𝓼𝓽𝓴𝓲𝓶 𝓳𝓪 - 𝓷𝓲𝓮 𝓶𝓪𝓳𝓪̨ 𝔃𝓲𝓮𝓵𝓸𝓷𝓮𝓰𝓸 𝓹𝓸𝓳𝓮̨𝓬𝓲𝓪".

Jak zapewne już wiecie, czytałam również inne książki tej autorki i wszystkie mi się podobały, lecz ta chyba najbardziej ze wszystkich. Ta książka jest jedną z moich ulubionych od tej autorki. Jest miła i przyjemna w czytaniu, taka o lekkim charakterze. Nie mam wątpliwości, że bez problemu zaprzyjaźniłabym się z główną bohaterką, bo podobało mi się jej podejście do życia, jej ironiczne poczucie humoru, ewidentnie bym ją polubiła. Książka jest sympatyczna oraz fajnie i przyjaźnie się ją czyta. Jest miła w odbiorze, taka w sam raz na nudne wieczory. Wciągająca i ma naprawdę miły charakter i z wielką przyjemnością ją czytałam, bo bardzo mi się podobała. Osobom którym spodobała się ta książka zapraszam również do przeczytania innych książek tej autorki, bo i one są naprawdę fajne.

Ciekawa książka, jednak klimat sklepu z lalkami nie przypadł mi do gustu. Narracja prowadzona jest w czasie teraźniejszym. Treść była płynna i spójna. Ode mnie 7/10 gwiazdek.

Caymen jest dziewczyną, z bardzo nudnym życiem. Albo jest w szkole, albo pomaga mamie w sklepie, albo spotyka się ze swoją jedyną przyjaciółką Sky. Gdy jej myśli zaczyna wypełniać "chłopak z innej bajki", dziewczyna od razu wie, że to zmieni jej życie. Tylko nie spodziewa się tego jak bardzo zaburzy to jej dzienny porządek...
Miłego czytania <3

Miłego czytania <3

To moje pierwsze spotkanie z autorką - i to naprawdę udane! Pomimo swojej schematyczności ciekawie się czytało, bardzo polubiłam bohaterów. Sarkazm Caymen to mistrzostwo! West ma lekki styl, dzięki któremu szybko się czyta - ja sama pochłonęłam tę książkę w trakcie jednego wieczoru. Przyjemna i prosta - tego właśnie oczekiwałam i to dostałam.
Znalazłam jednak parę minusów, chociażby to, że wątek rodziny głównej bohaterki nie został - przynajmniej według mnie - doprowadzony do końca. Przydałoby się parę wyjaśnień więcej, chociaż i tak zostałam nieco zaskoczona tym, jak się on skończył.
Jeśli będę szukać znów niewymagającej młodzieżówki, z pewnością poszukam najpierw u Kasie West. Polecam, jeśli potrzebujecie się rozerwać w zimowe wieczory lub długie letnie dni :)

Znalazłam jednak parę minusów,...

Główni bohaterowie są takim postaciami że czytelnik może się z nimi utożsamić. Fajnie też że nie tylko o romans tutaj chodziło, chociaż oczywiście on był na pierwszym miejscu. Wątek rodzinny był całkiem ciekawy chociaż te kłamstwa jak dla mnie nie do końca potrzebne. Końcówka naprawdę fajna, autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła.

Książka lekka i przyjemna. Główna bohaterka ma bardzo dojrzałe przemyślenia jak na swój wiek. Zakończenie faktycznie jakby trochę za bardzo przyspieszone. Ogółem polecam

Sklepy z porcelanowymi lalkami bywają przerażające. Zewsząd patrzą się na ciebie martwe oczy, od których nie ma sposobu by uciec.
Teraz wyobraźcie sobie, że swój wolny czas po szkole spędzacie właśnie w takim miejscu. Caymen dokładnie wie co czujecie, gdyż ona właśnie to robi. Pomaga mamie w sklepie z porcelanowymi lalkami.
Stojąc za ladą wie, na co czekają ludzie, czego pragną przychodzą do tego sklepu i komu można ufać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka.
Dzień zapowiadał się jak zwykle, a mimo to do jej sklepu trafił uroczy Xander, którego można byłoby uznać za ideał- wysoki, przystojny. Miał jedną wadę- był bogaty, a to oznaczało dla Caymen jedno- jest z innej bajki.
Mimo wszystko zaryzykowała i nie pożałowała tego- znaleźli z nim wspólny język, zaczęli spędzać czas razem.
Jeśli jednak od czegoś uciekasz, to pamiętaj, że to zawsze wróci. Nie da się zamazać czegoś, co jest przeszkodą i milową przepaścią. W ich przypadku były to pieniądze. A one zawsze grają ważną rolę.
Książka jest wysoko w moim rankingu książek- autorka postarała się pisząc swoje postacie. Odpowiednio dobrała do nich ich charakter i problemy. Wydają się nam bliscy, jakbyśmy żyli wśród nich. Rozumiemy obawy Caymen, ale i upartość Xandera. Możemy wejść w ich znajomość i raz za razem odkrywać co ich łączy, ale i co dzieli.

Stojąc za ladą wie, na co czekają ludzie, czego...

Caymen to siedemnastoletnia dziewczyna, która stara się łączyć szkołę z pomaganiem mamie w prowadzeniu sklepu. Jest to specyficzne miejsce, sprzedają tam porcelanowe lalki. Od kiedy pamięta razem z mamą miały tylko siebie, a temat ojca nie był poruszany. Obracająca wszystko w sarkastyczne żarty nastolatka pewnego spokojnego dnia poznaje przystojnego lecz bogatego chłopaka. Dla Caymen, która od dziecka miała wpajane, że bogaci ludzie to nie jej liga, to coś zakazanego. A jak wiadomo zakazany owoc smakuje najlepiej. Nastolatkowie nawiązują przyjacielską relację i wchodzą w układ dotyczący swojej przyszłości. Alex wpadł na pomysł zorganizowania "Dni Kariery", w których na zmianę będą próbować różnych zawodów, które ich zdaniem pasują do tego drugiego. Ich więź się zacieśnia i Caymen zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu iż całkowicie zakochała się w tym niesamowitym młodym mężczyźnie. Alex jest chłopakiem z marzeń jednak nasza bohaterka próbuję wmówić sobie, że takie rzeczy się nie zdarzają. Kopciuszek i Książę? To zdarza się jedynie w bajkach. Dlatego stawia na plan B, Mason jako wokalista w zespole Zrzędliwe Ropuchy jest równie spłukany jak Caymen. Wydaje się wręcz dla niej idealny. Jednak ciężko wyrzucić jej z głowy myśli o Xanderze... W myślach ciągle widzi jego uśmiechniętą twarz. W brew logice postanawia zaryzykować i spróbować szczęścia ze swoim Księciem z bajki. Wszystko idzie ku dobremu do momentu kiedy w nastolatce budzi się zwątpienie. Nakręcana przez matkę, która wpajała jej podziały społeczne dziewczyna coraz bardziej zaczyna się łamać. Nie pomaga również fakt, że matka ma przed nią tajemnice. Zachodzi w głowę, jak to możliwe, że mógłby ją pokochać ktoś taki jak on, bo przecież taki chłopak jak Alex mógłby mieć każdą, dlaczego miałby wybrać kogoś takiego jak ona? Kogoś bez pieniędzy i perspektyw na przyszłość. Jednak za każdym razem gdy go od siebie odpycha on w zamian ofiarowuje jej dwa razy większa dawkę swojej miłości. Zaprasza ją również na bal dobroczynny organizowany przez jego matkę. Jednak tego wieczoru nie wszystko przebiega zgodnie z planem, a syndrom Kopciuszka zaczyna wydawać się prawdziwy. Czy ich miłość przetrwa tę próbę? Jakie tajemnicę ujrzał światło dzienne?
Zrzędliwe Ropuchy pojawiły się również w książce "Chłopak na zastępstwo" tej samej autorki. Wiedzieliście?

• 2017