Chłopak z innej bajki

Feeria Young
The Distance Between Us
literatura młodzieżowa
Jarosław Irzykowski

Bardzo lekka, romantyczna i rozgrzewająca serce historia o parze, która wydaje się zupełnie z różnych światów, a jednak wiele ich łączy. Wiele razy śmiałam się w głos czytając. Miło sięgnąć po taką lekturę od czasu do czasu.

Jest to pozycja, która oprócz tego, że jest idealna na wakacje, to jeszcze ma w sobie coś edukującego czytelnika. Dzięki niej uświadamiamy sobie, że dzielenie osób na biednych i bogatych jest cały czas wśród nas, a tak naprawdę powinno już dawno temu zniknąć.

Książka opowiada ciekawą, aczkolwiek dość przewidywalną historię o pewnej dziewczynie, mieszkającej nad sklepem z lalkami. Czytając opinie, długo wahałam się, czy ją kupić, ale w końcu się na to zdecydowałam. Była to trzecia książka autorstwa tej autorki i z przykrością muszę przyznać, że najgorsza. Nie znaczy to jednak, że jest zła. Jest po prostu inna. Czytało mi się ją...

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki: 10/10
Okładka: 9/10
Kreatywność: 8/10

Idealna książka dla nastolatek - w końcu to młodzieżówka. Polecam, przyjemna i szybko się ją czyta.

Caymen i Xander poznają się, gdy chłopak odbiera zamówienie dla swojej babci w sklepie, w którym dziewczyna pracuje. Choć ich oboje ciągnie do siebie to Caymen walczy z tym, ze względu na przeszłość matki. Czy ich relacja przetrwa? Czy przeszłość wszystko zniszczy?

Kolejna książka autorki, która opowiada o nastolatkach. Tym razem mamy dziewczynę i chłopaka, którzy...

Schematyczna, lekka, szybko się czyta. Nic nie wnosi do życia, ale przyjemna w odbiorze i miło spędza się przy niej popołudnia. Sklep z lalkami był ciekawym, innym tłem książki.

Akcja długo się rozwijała a gdy w końcu się zaczęło robić ciekawie to był już koniec książki.

Czy jest tu choć jedna osoba, która nie lubi sarkazmu w książkach? Jak jest, to co ona tu robi? Do teraz pamiętam rewelacyjną (jak ta książka) królową sarkazmu, która objawiła się nam w postaci Caymen. Powieść znów lekka, słodka i przyjemna.
Ostrzeżenie!
Warto mieć przy sobie inne powieści autorki, ponieważ kac książkowy murowany!

Mega! Rewelacja! Polecam!

Dyskusje