Vielleicht solltest du mal mit jemandem darüber reden

Okładka książki Vielleicht solltest du mal mit jemandem darüber reden Lori Gottlieb
Okładka książki Vielleicht solltest du mal mit jemandem darüber reden
Lori Gottlieb Wydawnictwo: Hanser Verlag biografia, autobiografia, pamiętnik
Maybe you should talk to someone
Hanser Verlag

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kiedy psychoterapeuta potrzebuje psychoterapii

Kiedy psychoterapeuta potrzebuje psychoterapii

Wolałabym może, żeby książka skupiała się bardziej na pacjentach, bo dużą jej część stanowią elementy autobiograficzne skupione wokół terapii jaką u innego psychoterapeuty przechodzi sama autorka. Wciąż jednak była to bardzo ciekawa lektura opisująca pracę terapeuty i wyzwania przed jakimi stoi. Czasami wzruszająca, czasami może aż nazbyt sentymentalna jak na mój gust, ale niezwykle wciągająca i pouczająca lektura. Dlatego mimo wszystko polecam.

Straszne że ktoś ,kto z założenia chce pisać książkę o pacjentach z terapii(temat chwytliwy i ciekawy)tak naprawdę opisuje swoje chore życie przepełnione kłamstwem, chorymi ambicjami. Czy to norma moralna że matka dziecka chce kiedyś opowiedzieć swojemu dziecku jak zostało poczęte , bank spermy, wyłudzenie nasienia od młodszego mężczyzny....? Chory świat amerykańskiego snu. Książka która nie wnosi nic oprócz obrzydzenia. I ten styl pisania...cos jak pamiętniki internetowej celebrytki.

Na półkach: , , , , , , ,

Wciągające spojrzenie na psychoterapię z perspektywy psychoterapeutki i jednocześnie pacjentki. Mnogość przedstawionych problemów z jakimi mierzy się każdy w swoim życiu sprawia, że coraz częściej szukamy pomocy u kogoś kto naprowadzi nas na odpowiednie tory i ułatwi zrozumienie ludzkiej natury. Nawet jeśli pacjent nie widzi na początku żadnej drogi wyĵscia, z czasem dostrzega nie tylko ją, ale odnajduje ukryty w sobie potencjał i staje się swoim przyjacielem.
Psychoterapeuta to też człowiek, taki sam jak my i on także miewa problemy. Nie czyni go to mniej wartościowym i doświadczonym specjalistą. Wręcz przeciwnie. O tym także jest ta książka.

Bardzo ciekawa ksiazka przedstawiajaca proces terapeutyczny, z perspektywy psychoterapeuty oraz pacjenta. Autorka w roli narratorki opisuje swoje odczucia dotyczace roznych rozterek zyciowych. Prezentuje swoj poglad i doswiadczenie zarowno w roli terapeutki jak i pacjenta co dodatkowo urozmaica narracje. Opisane w ksiazce postaci przedstawiaja poszczegolne problemy oraz czesto nielatwe charaktery, z ktorymi musi zmagac sie terapeuta. Ksiazka jest z fabula, w ktorej ukryte sa rozne, czesto trudne historie, a takze duzo wiedzy ktora czytelnik moze wyciagnac na temat psychologi. Mozna sie tez wiele nauczyc o sobie i uswiadomic ktore sytuacje bardziej chwytaja za serce i nas dotycza. Bez watpliwosci ksiazka warta uwagi, szczegolnie dla osob interesujacych sie psychologia.

Rzadko daję tak wysokie oceny, jednak uważam, że to książka wybitna pod wieloma względami. Pełna mądrych myśli, opakowana w przyjemną i wciągającą fabułę.
Zdecydowanie POLECAM!

Zdecydowanie POLECAM!

Prawdziwie terapeutyczne doznanie.

Prawdziwie terapeutyczne doznanie.

Spodziewałam się więcej. Więcej ciekawych przypadków i wglądu w meandry terapii. Tymczasem książka była ciekawa w odbiorze, ale to raczej autobiografia/ memuar autorki.
Mimo wszystko polecam bo czyta się szybko mimo gabarytów i może dać do myślenia

Mimo wszystko polecam bo czyta się szybko mimo gabarytów i może dać do myślenia

Książka dla kogoś kto interesuje się psychologia a przy tym chce się odprężyć. Autorka jest równocześnie bohaterka dzieła , dzięki czemu przedstawia siebie w dwojaki sposób :psychologa i pacjenta. Lekko się ją czyta. Czytelnik płacze i śmieje się z bohaterką przypominając sobie, że każdy z nas jest tylko człowiekiem i nosi w sobie tysiące rozterek.

Oczekiwałam, że będzie więcej o psychologii, a autorka po prostu napisała książkę o sobie i swoim życiu.

• Psychologia