Słowa mogą wszystko

Nasza Księgarnia
2023-05-31
2023-05-31
Joanna Wajs

Okładka książki Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka Sualzo, Silvia Vecchini
Bartłomiej i K... Sualzo, Silvia Vecc...
Okładka książki Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce Sualzo, Silvia Vecchini
Bartłomiej i K... Sualzo, Silvia Vecc...

Okładka książki Znak Holly Black, Ted Naifeh
Znak Holly Black, Ted Na...
Okładka książki Dorosłość. Wyznania Lisa Aisato, Linn Skåber
Dorosłość. Wyz... Lisa Aisato, Linn S...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...

Kreska jest świetna, ale sama zawartość... Albo jej nie rozumiem, albo jest nijaka. Sam koncept mi się podobał, ale niestety rozmowy głównej bohaterki z panem T., którym się opiekowała, który miał odmienić jej postrzeganie świata - nudne. Nic z tego komiksu nie wyniosłam, ot jedynie fajna kreska.

Gdy zaczynałam lekturę, potrzebowałam mniej treści, a więcej obrazu, żeby trochę odciążyć bolącą głowę i nie zastanawiać się zbytnio nad złożonymi narracjami.

Czas spędziłam przyjemnie – komiks przeczytałam na dwa razy. Ładne ilustracje, ciekawy pomysł na fabułę, ale jak dla mnie to tyle. Nie poczułam się ani mocno zainteresowana wydarzeniami, ani zbyt przywiązana do bohaterów.

(czyli – no, czytałam lepsze powieści graficzne 🤪)

Chyba liczyłam na więcej skejciarskiego klimatu.

Bardzo fajny komiks dla młodzieży, ale również dla dorosłcyh :). Polecam!

Bardzo fajny komiks dla młodzieży, ale również dla dorosłcyh :). Polecam!

2082

Dobra kreska, mądry temat, komiks dla młodzieży ale... przesłania mi mocnego brakuje.

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Słowa Mogą Wszystko - Silvia Vecchini, Sualzo
🏙️ Komiks dla młodzieży. Krótki, treściwy, do połknięcia w jeden wieczór. Mnie tak wciągnęło, że musiałam przeczytać na raz.
Bohaterką jest Sara, która czuje się samotna, bo nagle skończyła się jej przyjaźń z Gretą, musi radzić sobie z trauma po wypadku, młodzieńczymi problemami związanymi z osobowością plus przeprowadzką ojca.
📖 Drogę do rozwiązania problemów, do uspokojenia swojego umysłu odnajduje w.. domu opieki i w języku hebrajskim. To kolejna książka z motywem przyjaźni pomiędzy młodą osobą a starszym, dojrzałym i mądrym człowiekiem (Figgrotten, April Stevens),którą ostatnio czytałam i znowu bardzo mi się spodobała.
✍️ Ilustracje w komiksie bardzo mi się podobają, wszystko utrzymane w stonowanej i pastelowej kolorystyce, ale nie jest to „słodka” i „urocza” książeczka. Kilka razy łzy napłynęły mi do oczu, jest tutaj sporo ciekawych przemyśleń młodej bohaterki, ale także typowych nastoletnich problemów, które każdy z nas pewnie częściowo ma za sobą.
📚Śmiało mogę ten komiks polecić, nawet do szkolnej biblioteki (liceum). Czemu nie? Ile razy widzieliście komiksy w szkolnej bibliotece?!

Słowa Mogą Wszystko - Silvia Vecchini, Sualzo

4,5 niby ciekawy pomysł z alfabetem hebrajskim ale całość nic szczególnego. W żaden sposób mnie nie poruszyła nijaka historia.

było w porządku, ale sądziłam, że spodoba mi się bardziej i bardziej mnie poruszy
czuję, że szybko o niej zapomnę

czuję, że szybko o niej zapomnę

„Słowa mogą wszystko” 4/5 ⭐

Przychodzę do Was z cudowną powieścią graficzną, którą polecam z całego serca i w której zakochałam się. Komiks jest zdecydowanie również przeznaczony dla młodszych czytelników, co niezmiernie mnie cieszy. Zagubiona Sara kolejny raz w ramach kary musi, zaliczyć prace społeczne. Bohaterka nie przyjmuje tego z uśmiechem, szczególnie gdy dowiaduje się, że tym razem karę, odbędzie w domu spokojnej starości. Tam jednak dziewczyna poznaje pana T. i zaczyna słuchać, tego co starzec ma do opowiedzenia. Was również zapraszam do zapoznania opowieści pana T.

Co znajdziecie w tej książce?
🛹 nawiązania do kultury żydowskiej
🌼 odkrywanie siebie
🛹 dom spokojnej starości
🌼 problemy rodzinne
🛹 przyjaźni

„Litera NUN wygląda, jakby się pochylała lub upadała. Reprezentuje naszą zdolność do odnajdywania sensu nawet w najtrudniejszych chwilach życia.”

Trzymajcie się! ❤️

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam na mojego Instagrama @zatoka_czytelnictwa

„Słowa mogą wszystko” 4/5 ⭐

Bardzo wartościowa pozycja i ciekawy pomysł na fabułę - z motywem odniesień do hebrajskiego alfabetu, postaci Golema. Początkowo wypożyczyłam z myślą o córce ale jednak jest za wcześnie na lekturę, ze względu na trudność tematu. Myślę że treść, przekaz są w stanie docenić nieco starsze dzieci/młodzież. Stawiam na 13+
Polecam

Polecam