Kózka cętkowana

"Ten wspaniały gatunek doskonale obrazuje wszystkie cechy charakterystyczne dla rodziny kózkowatych (Cerambycidae),w tym bodaj najbardziej charakterystyczną, jaką są wyjątkowo długie czułki". Prawdziwy, bardzo duży okaz azjatyckiej kózki cętkowanej z Laosu został dołączony do sześćdziesiątego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". Numer o dwóch grupach owadów: chrząszczach i muchówkach.
Na początku numeru poznajemy rodzinę biegaczowatych. Ta rodzina chrząszczy została opisana na trzech stronach. Na kolejnej stronie czytelnik odnajdzie tekst ogólny o muchówkach oraz opis rodziny kuczmanowatych. W numerze omówiono jeszcze rodzinę wodzieniowatych, meszkowatych oraz ochotkowatych. Wodzieniowate i meszkowate zostały opisane i ukazane na dwóch stronach (jedna strona na rodzinę),informacje o ochotkowatych zajmują dwie strony. Ostatnia strona (z niej pochodzi pierwsze zdanie tej opinii) zawiera najważniejsze informacje, które odnoszą się do okazu bezkręgowca dołączonego do numeru sześćdziesiątego.
Zoologicznych ciekawostek wiele. Ilustracji bardzo dużo. Numer udany prawie pod każdym względem. Za to "prawie" odejmuję jedną gwiazdkę.

• 🏡Posiadam $

Dodaj cytat z książki Kózka cętkowana