Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu dla młodych czarownic i czarodziejów

Okładka książki Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu dla młodych czarownic i czarodziejów Alana Al-Hatlani
Alana Al-Hatlani Wydawnictwo: Znak emotikon kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The unofficial Hogwarts cookbook for kids
Znak emotikon
2023-05-08
2023-05-08
Paweł Zatorski
gotowanie książka kucharska harry potter magiczne przepisy dziecięce gotowanie

Dziś przedstawiam Wam pozycję, obok której żaden fan Harry'ego Pottera nie powinien przejść obojętnie. ✨️ Ja, niepoprawna wręcz wielbicielka tej magicznej serii, 😍 nie mogłam odmówić sobie przyjemności posiadania na swojej półce "Nieoficjalnej książki kucharskiej Hogwartu dla młodych czarownic i czarodziejów" Alany Al-Hatlani❗️📚

Ten przepięknie wydany tytuł gromadzi aż 50 przepisów na dania żywcem wyjęte ze świata magii. ✨️🫕 Książka podzielona jest na rozdziały, dzięki którym z łatwością można znaleźć rodzaj posiłku, jaki nas interesuje. Są tu receptury na śniadania, przystawki i przekąski, lancze, obiady, desery oraz napoje. 🤩 W każdej sekcji autorka umieściła zróżnicowane pomysły na czarodziejskie posiłki, między innymi słynne czekoladowe żaby, kanapki z Wielkiej Sali, musy-świstusy czy ciasteczka kociołkowe. 🥰 Jest nawet przepis na mugolską pizzę! 🍕 Każdy łasuch znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Dania prezentowane w tej niezwykłej książce kucharskiej są proste do wykonania dzięki przystępnym, czytelnym instrukcjom, które krok po kroku objaśniają wszystkie czynności. 👍 Upichcenie przysmaków jest łatwe i przyjemne, nie zajmuje zbyt wiele czasu, ⏰️ a składniki na nie można znaleźć dosłownie w każdym sklepie. No i te piękne fotografie potraw umieszczone w książce! 😍 Jakże one rozbudzają apetyt! 🤤 Nic, tylko gotować i jeść!

Jeśli od zawsze zastanawialiście się, jak smakują dania, które mieli okazję kosztować uczniowie Hogwartu, 🏰 to teraz, dzięki tej magicznej książce kucharskiej, możecie się o tym przekonać. 🙂 Wyczarowanie we własnej kuchni jedzonka rodem ze świata Harry'ego Pottera jest bowiem prostsze, niż by się mogło wydawać. Smacznego❗️😊

Ten przepięknie wydany tytuł gromadzi aż 50...

Jeżeli tak jak ja dopiero uczycie się magii w kuchni ta książka zdecydowanie jest dla Was! Byłam bardzo ciekawa jakie przepisy znajdę w środku. Od razu gdy dostałam książkę przejrzałam je i zdecydowanie spodobało mi się połączenie przepisów dla początkujących jak ten na owsiankę z tymi dla bardziej zaawansowanych jak burgery czy skalne ciasteczka. Udało mi się stworzyć już kilka magicznych dań i choć bliżej mi do początkującej to nie miałam problemu z żadnym z dań. Bardzo spodobały mi się wzmianki ze świata czarodziejów dodane do przepisów. Zdecydowanie polecam zarówno dla fanów jak i dla mugoli!

"Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu" podzielona jest na aż sześć rozdziałów: śniadania, przystawki i przekąski, lancze, obiady, desery, napoje! Muszę przyznać, że najwięcej skorzystałyśmy z córką z super przepisów na śniadania, ponieważ na nie zawsze brakowało nam pomysłów, a tutaj znajdziemy naprawdę różnorodne pomysły, które nie zabierają ogromnej ilości czasu do ich przygotowania a dodatkowo składniki są naprawdę przystępne i dostępne w większości sklepów co jest dla mnie szalenie istotne. Nie lubię biegać po całym mieście w poszukiwaniu produktów do zrobienia jedzenia. 🤭
Z książki córka jest ogromne zadowolona, a nawet szybciej zjada posiłki, bo przecież są z "Jej" książki!
Będę jeszcze na pewno chciała przygotować kilka obiadów, a córka wybrała już desery na urodziny.. bo... do każdego przepisu dołączone są niezwykle apetyczne zdjęcia najwyższej jakości, tak że już od samego patrzenia cieknie ślinka! 🤭🍲

Czy jest to książka tylko dla dzieci? Uważam, że nie! Tutaj odnajdzie się każdy fan książek o słynnym czarodzieju, bo przecież każdy chce wypić piwo kremowe! 🥰

Znajdziemy też odpowiednie przeliczniki, po to, by żaden czarodziej nie pogubił się w przygotowywaniu mikstury, eliksiru Och no tak.. posiłku!

Serdecznie z córeczką polecamy i idziemy zaraz przygotować sobie jakieś pyszne przekąski i jeść 🤭😊 Bo teraz choć jeden przepis dziennie musi być wykorzystany! ;)

Seria książek Harrego Pottera już przeszła do historii zdobywając serca milionów czytelników na całym świecie. Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad potrawami jakie bohaterowie mieli przyjemność próbować? Jeśli również chcecie poznać te magiczne smaki z pomocą przychodzi ,,Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu” autorstwa Alany Al-Hatlani. Jest to zbiór aż 50 przepisów, które może przyrządzić również dziecko z niewielką pomocą dorosłego. Każdy z nich jest dokładnie opisany tak by był w pełni zrozumiany przez odbiorcę.

Już na początku autorka uświadamia, że czarodziejska różdżka raczej nam się do niczego nie przyda za to ogrom dobrych chęci i dbałość o własne bezpieczeństwo już tak. Podoba mi się ja w prosty a zarazem świetny sposób młody czytelnik-kucharz zostaje uświadomiony co należy zrobić przed rozpoczęciem przygotowania posiłku.

Z pomocą tej wspaniałej książki wyczarujecie posiłek dosłownie na każdą porę dnia począwszy od śniadania kończąc na napojach. Plusem również jest to, że posiada w sobie mnóstwo kolorowych ilustracji, które dodatkowo wzmagają apetyt i rozbudzają chęć do gotowania. Różnorodność dań, które nie stronią od warzyw to również bardzo ważna kwestia. Ja jestem oczarowana. Nie mogę się doczekać momentu gdy przekażę ją mojemu synkowi i razem będziemy czarować w naszym kociołku :)

Korzystacie z książek kucharskich?

Dla mnie to #musthave ,bo Gesslerowa ze mnie żadna.
Na szczęście na ratunek przychodzą książki z jasną , klarowną instrukcją co ,jak i gdzie .

Powiem Wam w sekrecie,że nie lubię gotować 🙊

Jednak jeśli już muszę ,a wiadomo bez tego się nie obejdzie to sięgam po różne książki .
Mam kilka swoich ulubionych,które przerobiłam przepis po przepisie i ta pozycja również się do nich zaliczy .

Mamy przed sobą proste przepisy. Inspirowane #harrypotter więc to gratka również dla fanów.
Wyobraźcie to sobie , impreza w stylu Hogwartu,a na stole dania widziane w filmie .
To już jest coś .
Z przygotowaniem nie powinien mieć problemu nikt , produkty wykorzystane do stworzenia potraw znajdziecie w każdym sklepie.

Bo oto właśnie chodzi w dobrej książce kucharskiej.
Ma być jasno objaśnione, składniki mają być dostępne,a przy tym nie chcemy zbankrutować i dostać nerwicy .

Więc tak ,ta książka spełnia wszystkie wymagania i dodatkowo gwarantuje świetną zabawę jeśli chcecie gotować z dzieckiem ,partnerem czy przyjaciółmi .

Muszę tylko szepnąć ,że jest pięknie wydana . Twarda oprawa , tłoczone litery , cudowne zdjęcia obrazujące potrawy .
Z resztą sprawdźcie .
I bawcie się wyśmienicie.

(Współpraca reklamowa @znakemotikon )

Korzystacie z książek kucharskich?

Dla mnie to #musthave ,bo Gesslerowa ze mnie żadna.

Powiem Wam w sekrecie,że nie lubię gotować 🙊

Mam kilka swoich ulubionych,które przerobiłam przepis po...

Mam tu miłośników Harrego Pottera, którzy są chętni przyrządzić i spróbować magicznych potraw uwielbianych przez Harrego Pottera?
Jeśli tak to pomoże Wam w tym:
"NIEOFICJALNA KSIĄŻKA KUCHARSKA HOGWARTU dla młodych czarownic i czarodziejów"
To 50 magicznie prostych i zaczarowanych receptur, podzielonych na rozdziały: śniadania, przystawki i przekąski, lancze, obiady, desery i napoje. Łatwe w przygotowaniu, opisane krok po kroku z kolorowym zdjęciem. To świetny pomysł na spędzenie z dzieckiem czasu w kuchni i wspólne przygotowanie wspaniałych smakołyków.
Książka cudnie wydana, okładka jakby z materiału z błyszczącymi literami ❤️
Wybierz się w świat magii, dowiedz się szczegółów o danej recepturze i stwórz swoje czarodziejską potrawę.

Jeśli tak to pomoże Wam w tym:
"NIEOFICJALNA KSIĄŻKA KUCHARSKA HOGWARTU dla młodych czarownic i czarodziejów"

Co mogli jadać uczniowie Hogwartu? Co serwowano w Wielkiej Sali? Na te pytania może udzielić nam ta oto książka kucharska.

Jest to pozycja wypełniona prostymi przepisami, łatwo dostępnymi składnikami i nawiązaniami do świata Harrego Pottera. Przepisy są na prawdę mało skomplikowane, tosty, jajecznica, ale nie brakuje też tych troszkę trudniejszych jak pizza czy zapiekanka.

Książka jest ładnie wydana, a zdjęcia potraw cieszą oko. Idealna na prezent dla mniejszych i większych czarodziejów.

Lubcie gotować? Czy jesteście raczej kulinarnym antytalenciem?
Ja znajduję się w tej drugiej grupie, ale dzięki takim pozycjom, nie muszę się tym przejmować. Ta książka prowadzi gotującego za rękę, dając wskazówki i wytyczne niezbędne do stworzenia kulinarnego majstersztyku.
Przepisy zawarte w książce są proste i łatwe do przygotowania. Składniki użyte w daniach można otrzymać w każdym sklepie, co jest dla mnie niezwykle ważne, podczas wyszukiwania pomysłów na potrawy.
Piękna prezencja przygotowanych dań, przejrzysta treść i prostota. To wszystko znajdziecie w książce kucharskiej młodych czarownic i czarodziejów.
Od dziś i ja jestem takim tajemniczym magikiem.

Lubcie gotować? Czy jesteście raczej kulinarnym antytalenciem?

„Nieoficjalna książka kucharska Hogwartu”. Kolorowe i smaczne przepisy kulinarne w cudownej twardej oprawie, która zachwyci każdego. 🤩

Idealnie dopasowana szata graficzna ze zdjęciem smacznego dania sprawi, że w jednej chwili zaczniesz swoje szaleństwa w kuchni. 😉

Banalne, smaczne i proste posiłki, które może wykonać każdy z nas, nie umiejąc idealnie gotować.
Wszystko bardzo fajnie opisane krok po kroku.
Przez co gotowanie staje się przyjemniejsze.

Na chwilę obecną naszym ulubieńcem są racuszki drożdżowe z dodatkiem słodkich frużelin. Bananowy eliksir, który dodaje energii na cały dzień, jak również zapiekanka mac and cheese.

Bardzo się cieszę, że po tak wielu latach mogłam wrócić do magicznego miejsca i czeluści Hogwartu i przygotować smaczne posiłki swoim pociechą.
Myślę, że ta książka znajdzie wielu miłośników gotowania. My z wielką przyjemnością będziemy próbować kolejnych smacznych dań. 😄

Wszystko...

Piękne wydanie wzbudza chęć chwycenia jej w dłonie. Do tego przepisy w niej zawarte są bardzo proste, szybkie w wykonaniu i bazujące na klasycznych składnikach.
Znajduje się niej podział na poszczególne rodzaje posiłków. U nas największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście desery! Ale kto by się oparł „Musującym dropsom”, „Kociołkowemu fondantowi”, czy „Cake popsom”. Każdy przepis wzbogacony jest o ilustracje.

To prawdziwa gratka dla fanów serii HP. I gotowania oczywiście!

• Posiadam prywatnie
  • Poczekalnia, by zakupić