Księżniczka

Okładka książki Księżniczka
Laura Passer Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Pajęczyna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

•Recenzja•

„To był tylko symbol. Ale to był symbol czegoś wspaniałego. Ludzi, którzy go nosili, łączyła niesamowita więź, ufali sobie ponad wszystko. Czyż to nie było piękne? W tak brutalnym świecie zachować tę cząstkę siebie, gdzie honor i braterstwo są najważniejsze.”

Katja nie do końca z własnej woli musiała wyjechać tysiące kilometrów od swojego domu, rodziny i przyjaciół. Dopiero po wielu latach wraca podczas wakacyjnej przerwy by zacząć praktyki w agencji reklamowej. Nie mogło to się skończyć dobrze przez fakt bycia córką szefa mafii, więc bez ochrony nie mogła się ruszyć poza domem. Jednak owym ochroniarzem zostaje jeden z żołnierzy jej ojca, Jayden z którym lekko mówiąc nie darzą się sympatią. Im więcej faktów wychodzi na wierzch tym bliżej siebie są. Wiedzą, że nie jest to właściwe i mogą zapłacić za to dużą cenę. Ale zakazany owoc smakuje najlepiej, prawda?
Katja mimo bycia córką bardzo ważnej osoby w świecie mafii jest normalną dziewczyną. Imprezuje, spotyka się z przyjaciółmi i zajmuje się malowaniem. Ma świadomość co dzieję się w jej rodzinie, jednak ojciec skutecznie nie daje jej w to wciągnąć. Jest typową córeczką tatusia i to ostatnie co by dla niej chciał.
Jayden natomiast nigdy nie miał łatwego życia. Ojciec tyran skutecznie o to zadbał. Jeszcze jako nastolatek został zauważony przez jednego z nich i zyskał szansę na zmianę. Od tamtej pory był wobec nich lojalny i robił wszystko co w jego mocy by nikt nie miał wątpliwości, że zasłużył na miejsce w którym się znajduję.
Nie miałam pojęcia co myśleć o tej książce i nie byłam przekonana po rozpoczęciu czytania. Styl autorki jest prosty i nie przypadł mi do gustu. Z czasem się to zmieniło.
Czytało się coraz lepiej i szybciej, a fabuła mnie zaciekawiła. Tutaj mafia była dla siebie niczym rodzina. Ciężko ćwiczyli i pracowali w przeciwieństwie do innych,
jednocześnie wciąż dbając o dobre relacje między sobą.
Na pewno nie ma tu miejsca na nudę. Akcja wciąż się rozwija tak jak i relacja bohaterów. Z czasem aż chciało się czytać i dowiedzieć więcej.
Chociaż momentami nie byłam przekonana co do tej książki, ostatecznie stwierdzam, że podobało mi się i zakupię kolejną część z ciekawości co wydarzy się dalej. Nie każdemu przypadnie do gustu i na początku myślałam, że znajdę się w tym gronie. Ta trylogia ma potencjał dlatego kolejna część znajdzie się u mnie by przekonać się czy mam rację. Wierzę, że będzie tylko lepiej, więc polecam wam tą książkę byście również przekonali się na własnej skórze.🤍

•Recenzja•

Recenzja

„Księżniczka” Laura Passer

Karolina powiedziała, że się zakocham w tej serii jak się tylko dowiedziała co czytam. I wiecie co? Miała w stu procentach rację. Już po kilku stronach wiedziałam, że przepadnę w niej.

Ta książka jest niesamowita! Autorka zadbała o to, aby nie powtórzył się schemat jak w większości książek tej fabuły. Książka ma ponad 400 stron, ale nawet nie odczułam tego podczas czytania, bo jest tak pochłaniająca, że nawet nie wiedziałam, kiedy dobiegła końca. A potem żałowałam, że nie posiadam kolejnej części, aby ją czytać dalej. Tak więc kochani najpierw na bądźcie całą serię przed przystąpieniem do jej czytania.

Uwielbiam każdego bohatera jakiego stworzyła tutaj autorka. Bardzo podobała mi się zmiana zachodząca w głównych postaciach. Skłamałabym, że Katja mnie czasem nie wkurzała swoim dziecinnym zachowaniem. Ale jestem pewna, że taki był zamiar autorki. Chciała pokazać w ten sposób jak główna bohaterka dojrzewa do wszystkiego, jak miłość ją zmienia. Doskonale odczuwałam wszystkie emocje, odczucia bohaterów. Wszystko działo się stopniowo. Nie było momentu, gdzie zostałam zbombardowana akcjami czy emocjami a potem wiało nudą. Nie. W tej książce jest świetna równowaga. Autorka zapewniła tutaj nieziemską gamę uczuć. Sporą dawkę akcji. Czy była przewidywalna…? Przekonajcie się sami. Obawiam się, że w kontynuacji autorka powali mnie na nogi.

Chciałabym tak wiele Wam zdradzić, bo aż mnie nosi! Ale sami wiecie, że nie mogę. Jedyne co mogę to polecić Wam tą książkę. Jest idealna dla miłośników fabuły mafijnej.

Czytaliście? Macie w planach?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce oraz wydawnictwu [współpraca]

Recenzja

„Księżniczka” Laura Passer

Ooo jakie to było dobre. Cały cykl jest doskonały, zwłaszcza ostatnia część!

Ooo jakie to było dobre. Cały cykl jest doskonały, zwłaszcza ostatnia część!

Książki o mafii zalały czytelniczy rynek i większość z nich to niewiele warte czytadła. Księżniczka nie jest wybitnym dziełem, choć były ciekawe fragmenty. Najbardziej mnie raziło gówniarskie zachowanie Katji i jej dziecinne teksty, które nie pasowały do tej postaci. Zakończenie jak w baśni tysiąca i jednej nocy i chyba tym jest ta książka - mało realną bajeczką. Z czystej ciekawości przeczytam drugi tom, może bohaterowie dorosną.

Na półkach: , , , ,

Właśnie takie romanse mafijne uwielbiam i mogę czytać bez przerwy....mafia i zakazane uczucie.
Zakazane, bo w mafijnym świecie żołnierz mafii nie ma prawa zakochać się w córce szefa mafii, bo to zdrada i grozi śmiercią.
Joyden nie miał w życiu zbyt lekko za sprawą ojca pijaka. Dlatego gdy jako młody chłopiec został zauważony przez samego szefa mafii i wcielony do grupy Pająków przysiągł mu lojalność. Gdy szef przydzielił mu ochronę nad swoją córka Katja, oczywiście musiał się na nią zgodzić, chociaż nie pałał do niej zbytnia sympatią za jej charakter i postępowanie.
Katja rzeczywiście była strasznie rozpieszczona i swoim zachowaniem starała się zwrócić na siebie uwagę swoich bliskich. Gdy ojciec nie potrafił sobie poradzić, z jej wyskokami wysłał ją na studia do Kanady. Teraz na okres wakacji powróciła do rodzinnego domu z własnymi pomysłami na swoje dalsze życie.
Katja i Jay nie pałali do siebie sympatią, On uważał ją za rozwydrzona pannice ona jego za palanta. Wspólnie spędzony czas jednak zmienił ich nastawienie do siebie i nienawiść zmieniła się fascynację a później w miłość.
To taka słodko-gorzka historia o miłości, która budziła się powoli a gdy wreszcie wybuchła nie można jej już było ugasić, bo była silniejsza nawet od groźby śmierci.
Bardzo podobała mi się postawa Jaydyna, który mimo że kochał swoich kolegów z rodziny Pajaków, to jednak szedł za głosem serca.
To nie tylko romans, bo autorka pokazuje też mafijne życie, które może nie jest tak bardzo krwawe ale są momenty bardzo brutalne, jak np. inicjacja Jaya na Pająka. Pokazuje też poszczególnych członków tej "pajęczej rodziny"ich życie, wygłupy czy rozrywki.
A robi to w sposób lekki, trochę humorystyczne bo wstawki w przemyśleniach bohaterów powodują uśmiech na twarzy.
Aż mi się wierzyć nie chce, że to debiut, bo pióro autorki jest bardzo dojrzałe a fabuła bardzo przemyślana.
Są emocje, jest dużo gorących scen pożądania i ciekawe mafijne życie.
Mam nadzieję, że dalsze części będą również takie dobre i wciągające.
Wielkie brawa dla autorki za pomysł i świetne wykonanie.

Dawno nie czytałam tak dobrej opowieści o mafii. Świetnie wpleciony wątek miłosny głównych bohaterów, którzy pokazują, że od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok. Książkę czyta się świetnie i cały czas dzieje się coś nowego. Polecam z czystym sercem!

☆Recenzja☆

Katja nie ma łatwego życia. Wychowywana pod okiem szefa mafii, wie co się od niej oczekuje oraz jak duże ryzyko się z tym wiąże. Dziewczyna przyjeżdża do Kanady, swojego domu, ale nie spodziewa się, że ojciec przydzielił jej na ten czas ochroniarza, który na dodatek uważa ją za egoistkę i nieznośną dziewuche. Jayden i Katja nienawidzą się i tego nie ukrywają, ale pewnych decyzji nie można kwestionować. Trzeba je wykonywać i to z należytą starannością, a zwłaszcza przystosować się do jednej zasady. Katja jest dla Jaydena nieosiągalna.

Pierwszy tom z trylogii ‘’Pajęczyna’’ kusił mnie bardzo długo. Opis wydawał mi się bardzo zachęcający, a dobre opinie i recenzja jeszcze bardziej mnie do niej przyciągały i zachęcały. Gdy skończyłam czytać ostatnie zdanie ‘’Księżniczki’’ byłam pod ogromnym wrażeniem. Nie tylko warsztatu autorki, która dopiero co zadebiutowała na rynku wydawniczym, ale tego co udało jej się stworzyć i jakich bohaterów wykreowała. Zaczynając pierwszą stronę historia mi się nieco dłużyła, ale wiem po co autorka zastosowała tak wolno, rozwijającą się fabułę i poszczególne wątki. Chciała nadać powieści aury i sprawić, aby czytelnik poczuł całym sobą, to co działo się w książce. To mnie właśnie urzekło. Ta powieść, mimo, że powiela dobrze nam znany schemat, jest inna. Dostajemy zawiłą historię w mafijnym świecie, lecz niebanalną i nieprzewidywalną. Dwie główne postacie dodawały mocnego wykończenia, a bohaterowie drugoplanowi sprawiali, że całokształt stawał się jeszcze bardziej dopracowany. Urzekło mnie stopniowe budowanie relacji i napięcia między Katją i Jaydenem. Nienawidzili się, ale granica między tak silnym uczuciem może zostać szybko zatarta. Laura Passer dopilnowała, aby w książce nie zabrakło emocji, a czytelnik nie spodziewał się co może się zastać na następnej stronie. Lawirowała sprawnie swoim piorem tworząc płynne sceny oraz dopracowane dialogi. Każde słowo było połączone z następnym i tworzyło spójną całość. Jednak największym atutem są zdecydowanie bohaterowie. To oni pokazywali czym jest ta książka, definiowali ją w każdym tego słowa znaczeniu. Katja mimo iż początkowo nie zyskała mojej sympatii, z każdą stroną się to zmieniało coraz bardziej. Odkrywała swoją maskę bardzo powoli i ukazywała co tak naprawdę pod nią skrywała. Z Jaydenem było tak samo. Był skryty i nie zdradzał zbyt wiele jeśli chodzi o swoja osobowość. Ale czym dalej byłam, tym bardziej utwierdzałam się w myśli, że idealnie pasuje do głównej bohaterki, pod każdym względem. Lecz czy nawet mimo rzeczy, które ich łączą czy przetrwają nadchodzącą burzę jaka się nad nimi zebrała?

’Księżniczka’’ to książka nieprzewidywalna i zaskakująca. Autorka pokazała, że nawet pomimo wielu powielanych wątków da się stworzyć coś wciągającego i niezwykle fascynującego. Każda strona była dla mnie nowym odkryciem i poznaniem nowych możliwości autorki. Historia Katji i Jaydena jest elektryzująca i mam nadzieję, że będzie taka także w przyszłych tomach.
Ocena 9/10

☆Recenzja☆

Pierwsza część serii. Zapowiada się naprawdę dobrze.

Pierwsza część serii. Zapowiada się naprawdę dobrze.

“Księżniczka” autorstwa Laury Passer to książka, która zaskoczyła mnie jak żadna inna. Chociaż po pierwszych dwóch rozdziałach nie byłam szczególnie przekonana co do tej historii, cała reszta wyszła naprawdę świetnie. Córka najbardziej wpływowego mężczyzny w kraju oraz ochroniarz, który uważa ją za nieznośną egoistkę.

To nie może skończyć się dobrze.

Autorka w tej pozycji połączyła dwa wątki, które w książkach po prostu uwielbiam. Niesamowity i w tym przypadku naprawdę wyjątkowy świat mafijny oraz motyw hate-love i to w jakim wydaniu! Zacznijmy od samej mafii, która w tej historii wyłamuje się z pewnych schematów. Zazwyczaj taka organizacja kojarzy nam się z potworną brutalnością i krwawymi występkami. W tym przypadku możemy poznać ją w troszeczkę innej odsłonie. Stanowczej, ale z własnymi, solidnymi zasadami.

Katja i Jayden to natomiast dość wybuchowa para. Przy tej dwójce nie może być spokojnie, a pożądanie wylewa się wręcz ze stron. Niesamowite napięcie i emocje, które buduje się między tymi bohaterami, aż wciąga czytelnika jeszcze głębiej. Chociaż oboje należą do jednego świata, ze względu na ich pozycje kierują się całkowicie odmiennymi wartościami. Dlatego na samym początku nasza tytułowa księżniczka może wydawać się ździebko irytująca.

Jednak nie wszystko jest tak oczywiste, jak może na pierwszy rzut oka się wydawać. Czy ta dwójka złamie zasady i pozwoli sobie przekroczyć pewne granice?

Cóż, tego koniecznie musicie dowiedzieć się sami!

Wyjątkowe i dość przyjemne pióro autorki pozwoli nam spędzić z tą lekturą kilka naprawdę dobrych godzin. Świetne riposty, genialne gry słowne i wciągająca fabuła na pewno trafią w wasze gusta.

To nie może skończyć się dobrze.

Autorka w tej pozycji...

Nie wiem skąd taka wysoka ocena, książka bardzo przeciętna, relacja między bohaterami tak naprawdę żadna, nie czuje się emocji. Po drugą część raczej nie sięgnę.

Laura Passer Księżniczka Zobacz więcej
Laura Passer Księżniczka Zobacz więcej