Okładka książki Skorpion Anna Falatyn Patronat LC
Okładka książki Skorpion
Anna Falatyn Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Prawniczka Camorry (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Prawniczka Camorry (tom 1)
NieZwykłe
2021-06-16
2021-06-16
romans literatura obyczajowa kryminał prawnicy mafia

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 574 napisanych opinii 369

Na półkach: , , , , , ,

Książka inna niż jej odpowiedniczki o mafii i erotycznych upodobaniach bossów. Bardziej skupia się na poszukiwaniu sprawiedliwości, prawdy i nie jest przy tym idyllicznym opisem zmiany złego gangstera w rozanielonego, zakochanego barana. Ciekawią mnie dalsze losy bohaterów, ich pikantne dialogi, walka z demonami przeszłości.

10/10
Lisa to młoda prawniczka mieszkająca w Neapolu, która właśnie przegrała sprawę o gwałt syna bardzo wpływowego człowieka. Teraz tylko spodziewa się najgorszego, ale zamiast uciekać i się ukrywać postanawia odnaleźć odpowiedź na pytanie: co stało się z jej ojcem? oraz odnaleźć morderców jej bliskich. Podczas swojego śledztwa w jej ręce trafia notatnik, a w nim zapiski z których nic nie rozumie.
Wszystko prowadzi ją zaś prosto do Jamesa Morettiego. Włoskiego miliardera, przedsiębiorcy, a także szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Kampanii. Nietykalny dzięki władzy i pieniądzom z drugiej strony czuje na szyji zaciskającą się pętlę. Pragnie odnaleźć morderców swojej żony i dziecka.

Kiedy los stawia ich sobie na drodze Lisa i James zawierają układ. Obydwoje mogą wiele zyskać albo wszystko stracić, a zaufanie to ostatnie czym powinni siebie obdarować.

Dotąd przeczytałam wiele książek z wątkiem mafijnym, ale Skorpion jest całkowicie inny. Nie ma miłości od pierwszych rozdziałów, zaaranżowanych małżeństw - jak w większości książek, które czytałam z tym motywem i innych tradycji. Ta książka jest zupełnie inna. Pełna brutalności, luksusu, zwrotów akcji i walki o władzę. Na początku ciężko było mi ją czytać. Nie rozumiałam większości rzeczy, nudziłam się, wszystko mi się mieszało i nie mogłam się doczekać kiedy pojawi się James. A nie pojawia się on szybko. Z kartki na kartkę przekonywałam i wkręcałam się coraz bardziej, aż całkowicie przepadłam dla tej historii.
Akcja rozwija się powoli, wszystko jest w swoim czasie. Pióro autorki fenomenalne. Świetnie zrobiony research co daje ogromny plus tej historii.
Inteligentne i przemyślane dialogi, piękne opisy, bohaterowie wykreowani fenomenalnie. Jamesa mogę opisać tylko w jeden sposób. JAMES ŚWIAT DOMINACJA.
Niebezpieczny, inteligentny i zabójczo przystojny. Skradł mnie jak tylko się pojawił.
Lisa także mnie urzekła. Pewna siebie, twarda, potrafiąca się postawić naszemu bohaterowi.
Książka niesamowicie mnie zachwyciła i moim zdaniem jest to najlepsza historia o mafii jaką czytałam. Polecam tę pozycję każdemu kto lubi fikcję mafijną w książkach. Obiecuję, że się nie zawiedziecie, a zobaczycie coś niesamowitego, wyjątkowego i pięknego.

10/10

Odswiezajacy styl pisania. Co prawda mówiłam ze więcej po książki ‚mafijne’ nie sięgnę to jednak …

Książka „Skorpion” Anny Falatyn zabiera czytelnik do pierwszego tomu cyklu "Prawniczka Comorry".
Debiut na rynku literackim uważam za udany. Autorka pokazała, że z wątku mafii można wyciągnąć jeszcze coś zaskakującego, innego.
Poznajemy 29 letnią Lisę, która pracuje jako prawniczka dla bogatej rodziny. Niestety jej życie komplikuje się, kiedy przegrywa sprawę o gwałt, a jej konsekwencje wrzucą kobietę na nieznane wody. Jej cieniem jest ochroniarz, który działa na zlecenie Jamesa Morettiego, ponieważ ma do spłacenia dług względem jej ojca. Życie kobiety komplikuje się w momencie, kiedy zostaje koleżanka Daniela zostaje znaleziona martwa.
Czego się dowiedziała?
Kto sfałszował dokumenty dotyczące autopsji?
Trudna relacja z siostrą, podążanie za tropem morderców ojca, rozwiązywanie zagadek, wplątanie się w intrygi.
James to 30 letni włoski miliarder, przedsiębiorca, szef najpotężniejszej rodziny mafijnej w Kampanii. Poszukuje sprawców zabójstwa swojej żony.
Lisa i James przypieczętowują układ.
Książka zawiera wiele nieprzewidywalnych opisów, przemocy, porwań, korupcji, przekrętów i chaosu.

Rewelacyjny kryminał z kiełkiem romansu.
Pełna rewelacyjnych opisów Neapolu a zarazem brutalnych akcji gangsterskich.
Nieoczywista i nieprzewidywalna. Trzeba się skupić aby nie zgubić . Chcesz czegoś nie do okiełznania? Przeczytaj

Rewelacyjny kryminał z kiełkiem romansu.
Pełna rewelacyjnych opisów Neapolu a zarazem brutalnych akcji gangsterskich.

ᴢᴀᴄᴢɴᴇ̨ ᴍᴏᴢ̇ᴇ ᴏᴅ ᴛᴇɢᴏ, ᴢ̇ᴇ ᴛᴏ ᴅᴇʙɪᴜᴛ ᴀᴜᴛᴏʀᴋɪ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴜᴡᴀᴢ̇ᴀᴍ, ᴢ̇ᴇ ᴀɴɴᴀ ɴᴀs ᴏᴋᴌᴀᴍᴜᴊᴇ̨ ɪ ɴᴀ ᴘᴇᴡɴᴏ ᴋʀʏᴊᴇ ɢᴅᴢɪᴇś ᴘᴏᴅ ᴌᴏ́ᴢ̇ᴋɪᴇᴍ sᴡᴏᴊᴇ ᴘᴏᴘʀᴢᴇᴅɴɪᴇ ᴅᴢɪᴇᴌᴀ. ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ ᴊᴇsᴛ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ᴅᴏsᴢʟɪғᴏᴡᴀɴᴀ, ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ ᴊᴇsᴛ ᴘᴇʀғᴇᴋᴄʏᴊɴɪᴇ ᴏᴘɪsᴀɴᴇ. ᴢᴡʀᴏᴛʏ, ᴋᴛᴏ́ʀʏᴍɪ ᴘᴏsᴌᴜɢᴜᴊᴇ̨ sɪᴇ̨ sᴀ̨ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ʀᴏᴢᴡɪɴɪᴇ̨ᴛᴇ ɪ ᴅᴏᴊʀᴢᴀᴌᴇ. ᴘᴇᴌᴇɴ ᴘʀᴏғᴇsᴊᴏɴᴀʟɪᴢᴍ.

ʟɪsᴀ ᴘᴇᴌɴɪ ғᴜɴᴋᴄᴊᴇ̨ ᴘʀᴀᴡɴɪᴋᴀ ʀᴏᴅᴢɪɴɴᴇɢᴏ. ᴢᴀᴊᴍᴜᴊᴇ sɪᴇ̨ ɢᴌᴏ́ᴡɴɪᴇ ᴘʀᴀᴡɴʏᴍɪ ᴄᴢᴇ̨śᴄɪᴀᴍɪ ғɪʀᴍʏ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴏᴅ ᴄᴢᴀsᴜ ᴅᴏ ᴄᴢᴀsᴜ ᴍᴜsɪ ᴡʏᴄɪᴀ̨ɢɴᴀ̨ᴄ́ ᴢ ᴀʀᴇsᴢᴛᴜ sʏɴᴏ́ᴡ sᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴘʀᴀᴄᴏᴅᴀᴡᴄʏ ᴏʀᴀᴢ ᴢᴀᴛᴜsᴢᴏᴡᴀᴄ́ ᴋɪʟᴋᴀ ᴘʀᴢᴇᴋʀᴇ̨ᴛᴏ́ᴡ ғɪɴᴀɴsᴏᴡʏᴄʜ. ᴛʏᴍ ʀᴀᴢᴇᴍ sᴘʀᴀᴡᴀ ᴏᴋᴀᴢᴜᴊᴇ sɪᴇ̨ ᴋʟᴜᴄᴢᴏᴡᴀ, ɢᴅʏᴢ̇ ᴍᴏᴢ̇ᴇ ᴢᴀᴅᴇᴄʏᴅᴏᴡᴀᴄ́ ᴏ ᴅᴀʟsᴢʏᴄʜ ʟᴏsᴀᴄʜ ᴊᴇᴊ ᴋᴀʀɪᴇʀʏ.

ʟɪsᴀ ᴊᴇsᴛ ɪɴᴛᴇʟɪɢᴇɴᴛɴᴀ̨, ᴘᴇᴡɴᴀ̨ sɪᴇʙɪᴇ, ᴛᴡᴀʀᴅᴏ sᴛᴀ̨ᴘᴀᴊᴀ̨ᴄᴀ̨ ᴘᴏ ᴢɪᴇᴍɪ ᴋᴏʙɪᴇᴛᴀ̨. ᴊᴇsᴛ ɢᴏᴛᴏᴡᴀ ᴘᴏśᴡɪᴇ̨ᴄɪᴄ́ ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ ᴄᴏ ᴍᴀ, ᴛʏʟᴋᴏ ᴘᴏ ᴛᴏ, ʙʏ ᴏᴅɴᴀʟᴇᴢ́ᴄ́ ᴍᴏʀᴅᴇʀᴄᴇ̨ sᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴏᴊᴄᴀ. ᴘʀᴢᴇɢʀᴀɴᴀ sᴘʀᴀᴡᴀ ᴘʀᴢʏsᴘᴀʀᴢᴀ ᴊᴇᴊ ɴᴏᴡʏᴄʜ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍᴏ́ᴡ. ᴍɪᴍᴏ ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ, ᴅᴢɪᴇ̨ᴋɪ ᴛᴇᴍᴜ ᴢᴀᴄᴢʏɴᴀ ᴅᴏsᴢᴜᴋɪᴡᴀᴄ́ sɪᴇ̨ ᴡᴀ̨ᴛᴋᴏ́ᴡ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴊᴜᴢ̇ ɴɪᴇʙᴀᴡᴇᴍ ᴅᴏᴘʀᴏᴡᴀᴅᴢᴀ̨ ᴊᴀ̨ ᴅᴏ ᴢᴀʙᴏ́ᴊᴄʏ. ᴏᴄᴢʏᴡɪśᴄɪᴇ ɴɪᴇᴋᴛᴏ́ʀʏᴍ ᴛᴇɴ ғᴀᴋᴛ ᴘʀᴢʏsᴘᴀʀᴢᴀ ᴡɪᴇʟᴇ ᴘʀᴏʙʟᴇᴍᴏ́ᴡ, ᴅʟᴀᴛᴇɢᴏ ᴘʀᴀɢɴᴀ̨ ᴘᴏᴢʙʏᴄ́ sɪᴇ̨ ᴘʀᴀᴡɴɪᴄᴢᴋɪ.

ᴊᴀᴍᴇs ᴍᴏʀᴇᴛᴛɪ ᴛᴏ ᴊᴇᴅᴇɴ ᴢ ɴᴀᴊᴍᴌᴏᴅsᴢʏᴄʜ ᴍɪʟɪᴀʀᴅᴇʀᴏ́ᴡ ᴡᴇ ᴡᴌᴏsᴢᴇᴄʜ. ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴘᴏʟɪᴛʏᴋᴏ́ᴡ, ᴢʙɪᴊᴀᴊᴀ̨ᴄʏ ᴍᴀᴊᴀ̨ᴛᴇᴋ ɴᴀ ɴɪᴇʀᴜᴄʜᴏᴍᴏśᴄɪᴀᴄʜ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴡɪᴀᴅᴏᴍᴏ, ᴛᴏ ᴊᴇsᴛ ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ ᴊᴇɢᴏ ᴘʀᴢʏᴋʀʏᴡᴋᴀ. ᴛᴀᴋ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ᴊᴇsᴛ sᴢᴇғᴇᴍ ᴊᴇᴅɴᴇᴊ ᴢ ɴᴀᴊᴘᴏᴛᴇ̨ᴢ̇ɴɪᴇᴊsᴢʏᴄʜ ʀᴏᴅᴢɪɴ ᴍᴀғɪᴊɴʏᴄʜ.

ᴊᴀᴍᴇs ᴊᴇsᴛ ʙᴇᴢᴡᴢɢʟᴇ̨ᴅɴʏᴍ, ɴɪᴇᴘʀᴢᴇᴡɪᴅʏᴡᴀʟɴʏᴍ, ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ɪɴᴛᴇʟɪɢᴇɴᴛɴʏᴍ ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋɪᴇᴍ ᴢ ɢᴌᴏᴡᴀ̨ ɴᴀ ᴋᴀʀᴋᴜ. ᴄʜᴏᴅᴢ́ ᴘᴏᴅᴄᴢᴀs ᴄᴢʏᴛᴀɴɪᴀ, ᴍᴏᴢ̇ᴇᴍʏ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ᴅᴜᴢ̇ᴏ sɪᴇ̨ ᴏ ɴɪᴍ ᴅᴏᴡɪᴅᴢɪᴇᴄ́, ᴡᴄᴀʟᴇ ɴɪᴇ ᴍᴏᴢ̇ᴇᴍʏ ᴄᴢʏᴛᴀᴄ́ ᴊᴀᴋ ᴢ ᴏᴛᴡᴀʀᴛᴇᴊ ᴋsɪᴇ̨ɢɪ.

ᴡ ᴛʏᴍ ᴡᴌᴀśɴɪᴇ ᴍᴏᴍᴇɴᴄɪᴇ ʟɪsᴀ ᴢᴀᴡɪᴇʀᴀ ᴜᴋᴌᴀᴅ ᴢ ᴅɪᴀʙᴌᴇᴍ. ᴌᴀ̨ᴄᴢʏ ɪᴄʜ ᴡsᴘᴏ́ʟɴᴀ ᴄʜᴇ̨ᴄ́ ᴢᴇᴍsᴛʏ ɴᴀ ᴢᴀʙᴏ́ᴊᴄᴀᴄʜ sᴡᴏɪᴄʜ ʙʟɪsᴋɪᴄʜ. ᴀʟᴇ ᴄᴢʏ ɴᴀ ᴘᴇᴡɴᴏ? ᴋᴏʙɪᴇᴛᴀ ᴍɪᴀᴌᴀ ʙʏᴄ́ ᴊᴇᴅʏɴɪᴇ śʀᴏᴅᴋɪᴇᴍ ᴅᴏ ʀᴇᴀʟɪᴢᴀᴄᴊɪ ᴄᴇʟᴏ́ᴡ. ᴋᴏʟᴇᴊɴʏᴍ ᴘɪᴏɴᴋɪᴇᴍ ᴡ ɢʀᴢᴇ ᴊᴀᴍᴇsᴀ, ᴋᴛᴏ́ʀʏᴍ ʙᴇ̨ᴅᴢɪᴇ ᴜsᴛᴀᴡɪᴀᴌ ᴡᴇᴅᴌᴜɢ sᴡᴏɪᴄʜ ᴜᴘᴏᴅᴏʙᴀɴ́.
ᴡᴀ̨ᴛᴇᴋ ᴍᴀғɪɪ ᴡ ᴛᴇᴊ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴄᴇ, ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ᴘᴏᴋᴀᴢᴀɴʏ ᴡ ᴛʏᴘᴏᴡʏ sᴘᴏsᴏ́ʙ. ʜɪsᴛᴏʀɪᴀ ɢᴌᴏ́ᴡɴʏᴄʜ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴏ́ᴡ ᴢᴀᴄᴢʏɴᴀ sɪᴇ̨ ᴅᴏśᴄ́ ᴘᴏ́ᴢ́ɴᴏ. ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ɪᴄʜ sᴘᴏᴛᴋᴀɴɪᴇ ɴɪᴇ ʙʏᴌᴏ ɴᴀᴊᴡᴀᴢ̇ɴɪᴇᴊsᴢᴇ ɴᴀ sᴀᴍʏᴍ ᴘᴏᴄᴢᴀ̨ᴛᴋᴜ, ᴀ ғᴀᴋᴛ ʙʏ ᴊᴀᴋ ɴᴀᴊʙᴀʀᴅᴢɪᴇᴊ ᴡᴅʀᴏᴢ̇ʏᴄ́ ɴᴀs ᴡ ғᴀʙᴜᴌᴇ̨. ʀᴇʟᴀᴄᴊᴀ ʟɪsʏ ɪ ᴊᴀᴍᴇsᴀ ᴊᴇsᴛ ʀᴀᴄᴢᴇᴊ ᴡᴀ̨ᴛᴋɪᴇᴍ ᴘᴏʙᴏᴄᴢɴʏᴍ. ɴɪᴇ ᴍᴀ ᴅᴜᴢ̇ᴇᴊ ɪʟᴏśᴄɪ ɪɴᴛᴇʀᴀᴋᴄᴊɪ ᴍɪᴇ̨ᴅᴢʏ ɴɪᴍɪ.
ᴢᴅᴇᴄʏᴅᴏᴡᴀɴɪᴇ ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ᴛᴏ ʟᴇᴋᴋᴀ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ, ᴛʀᴢᴇʙᴀ sɪᴇ̨ ʙᴀʀᴅᴢᴏ sᴋᴜᴘɪᴄ́ ɴᴀ ᴋᴀᴢ̇ᴅʏᴍ sᴢᴄᴢᴇɢᴏ́ʟᴇ, ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ ᴀɴᴀʟɪᴢᴏᴡᴀᴄ́. ᴛᴏ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ ᴘᴇᴌɴᴀ ᴛᴀᴊᴇᴍɴɪᴄ. ᴄᴢʏᴍ ᴅᴀʟᴇᴊ sɪᴇ̨ ᴡ ɴɪᴀ̨ ʙʀɴɪᴇ, ᴛʏᴍ ᴡɪᴇ̨ᴄᴇᴊ ɴᴀsᴜᴡᴀ sɪᴇ̨ ᴘʏᴛᴀɴ́. ᴏᴘɪsᴀɴʏ ᴊᴇsᴛ ʀᴏ́ᴡɴɪᴇᴢ̇ ɢᴡᴀᴌᴛ ᴏʀᴀᴢ ᴘʀᴏ́ʙᴀ sᴀᴍᴏʙᴏ́ᴊᴄᴢᴀ. ᴅʟᴀᴛᴇɢᴏ ᴄʜᴄɪᴀᴌᴀʙʏᴍ ᴘʀᴢᴇsᴛʀᴢᴇᴄ ᴏsᴏʙʏ ᴏ sᴌᴀʙᴇᴊ ᴘsʏᴄʜɪᴄᴇ.
ᴘᴏ ᴘʀᴢᴇᴄᴢʏᴛᴀɴɪᴜ ᴢᴀᴋᴏɴ́ᴄᴢᴇɴɪᴀ, ᴏᴅ ʀᴀᴢᴜ ᴢᴀʙʀᴀᴌᴀᴍ sɪᴇ̨ ᴢᴀ 2 ᴛᴏᴍ. ᴛᴏ ᴄᴏ ᴛᴀᴍ sɪᴇ̨ ᴡʏᴅᴀʀᴢʏᴌᴏ ᴊᴇsᴛ ɴɪᴇ ᴅᴏ ᴏᴘɪsᴀɴɪᴀ, ᴘᴏᴢᴏsᴛᴀᴡɪᴌᴏ ᴘᴏ sᴏʙɪᴇ ᴏɢʀᴏᴍɴʏ ɴɪᴇᴅᴏsʏᴛ ɪ ᴡɪᴇʟᴇ ᴘʏᴛᴀɴ́ ʙᴇᴢ ᴏᴅᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪ.
ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴇ̨ ᴢ ᴄᴀᴌᴇɢᴏ sᴇʀᴄᴀ ᴘᴏʟᴇᴄᴀᴍ, ᴊᴇsᴛ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅᴇ̨ ᴡᴀʀᴛᴀ ᴘʀᴢᴇᴄᴢʏᴛᴀɴɪᴀ. ♡
ᴄʜᴄɪᴀᴌᴀʙʏᴍ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ᴘᴏᴅᴢɪᴇ̨ᴋᴏᴡᴀᴄ́ @ksiazkowy_dym ᴢᴀ ᴍᴏᴢ̇ʟɪᴡᴏśᴄ́ ᴡᴢɪᴇ̨ᴄɪᴀ ᴜᴅᴢɪᴀᴌᴜ ᴡ ʙᴏᴏᴋ ᴛᴏᴜʀ ᴏʀᴀᴢ ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ @bloody_plan_by_ann ᴢᴀ ɴᴀᴘɪsᴀɴɪᴇ ᴛᴀᴋɪᴇᴊ ᴘᴇʀᴇᴌᴋɪ. ♡

ʟɪsᴀ ᴘᴇᴌɴɪ ғᴜɴᴋᴄᴊᴇ̨ ᴘʀᴀᴡɴɪᴋᴀ ʀᴏᴅᴢɪɴɴᴇɢᴏ. ᴢᴀᴊᴍᴜᴊᴇ sɪᴇ̨ ɢᴌᴏ́ᴡɴɪᴇ...

Książka jest bardzo nierówna. Są chwile, kiedy naprawdę wciąga, gdy akcja się rozkręca a potem znowu mnóstwo stron nudy w oczekiwaniu na to, ze coś zacznie się dziać. Dodatkowo styl narratora w trzeciej osobie, przytłoczenie użytkownika datami wraz z dokładnymi dziedzinami bynajmniej nie zadziałało na plus. Miejscami fajnie się czytało, miejscami męczyłam się, ale próby pokazania przez autorkę prawdziwego oblicza mafii wydają się udane, dlatego chyba dam szansę kolejnej części.

Celowo nie nastawiałam sie na nic, nie czytałam nawet opisu książki jak po nią sięgałam. I bardzo się z tego cieszę. Z całkowicie otwartym umysłem ją przeczytałam, nie stawiając ani progów ani wymogów ani porównań do np cory (bo to jak porównać jabłko do gruszki -inny rodzaj -poza tym u cory ciągle to samo -slub z przymusu dla biznesu który I tak się nie sprawdza i następni muszą się chajtac). Tu mamy naprawdę przemyślana historie, która w niektórych częściach świata wcale nie musi odbiegać od rzeczywistości.

Książka jest naprawdę dobrze napisana, niesamowicie dopracowana.
Do tego bohaterka nie ma "ciagle mokro w majtkach" bo widzi przystojniaka i mózg jej się wyłącza. Pociąg seksualny jest ale krew dopływa do mózgu cały czas nie zaburzając jego pracy.
Owszem są przestoje w akcji i czytelnik mógłby być momentami troszkę znudzony,ale wg mnie powinny być. Nie może ciągle być mega napięcie, bo tajemnice byłyby zbyt przyćmione tymi akcjami.

Jak dla mnie Książka świetna.

Bardzo intrygująca. Choć wciągnęła dopiero koło setnej strony, to później 'łykałam' karteczki. Historia, mimo że lekko rozciągnięta, to trzymająca w napięciu. Ale
rozciągnięta wcale nie w nudny sposób tylko przez to, że opis bohaterów i sytuacji był bardzo szczegółowy. To bez problemów pozwoliło mi żyć życiem Lisy i Jamesa. Błędem moim
jest fakt, że nie napisałam opinii od razu póki trzymały mnie emocje, ponieważ teraz ciężko mi jest cokolwiek składnie napisać. Odczuwam chaos związany z niedosytem historii.
W książce znajduje się tyle akcji i wątków, a wszystko tak dokładnie dopracowane. O borze szumiący, głowa mała. Ciężko uwierzyć, że jest to debiut. Po odłożeniu książki odczuwałam
silną potrzebę sięgnięcia po drugą częśc.
Nie jestem zwolenniczką spoilerów, więc napiszę tylko: Skorpion to #mustread każdego mola książkowego, a tym bardziej takiego z zamiłowaniem do #mafia #romans #tajemnnica

jest fakt, że nie napisałam opinii...

Chyba niewielu osobom trzeba przedstawiać Jamiego i Lise. Lisa jest prawnikiem i właśnie przegrała sprawę o gwałt. Kobieta wie jakie konsekwencje mogą ją za to spotkać, ale mimo to nie chce się ukrywać. Próbuje za to odnaleźć osoby odpowiedzialne za zabójstwo jej ojca. W jego rzeczach znajduje notatnik, dzięki któremu zaczyna odkrywać różne tajemnice. Na jej drodze pojawia się James, przystojniak, który nieoficjalnie jest szefem rodziny mafijnej. Łączy ich jedna rzecz, oboje szukając zabójców bliskich sobie osób. W tym celu wchodzą w układ.

Szczerze mówiąc, zaczynając książkę pomyślałam, że to taki trochę oklepany temat. Włoska mafia, oboje bohaterów pragnie zemsty za straty jakie ponieśli. W między czasie dorzucimy jeszcze wielką miłość między nimi i mamy przepis na super książkę. No nie wiem czym wszyscy się tam zachwycają. Przez te wszystkie instagramowe story i tą całą wylewną miłość do Jamiego, gość aż zaczął mi się śnić po nocach 😂  No i dzięki uprzejmości autorki miałam okazję przeczytać książkę i już wiem z czego wynika ta ekscytują. Droga autorko powiedz, ale tak szczerze z ręką na sercu, brałaś jakie korki u kogoś we Włoszech, zaliczyłaś jakieś wakacje u bossów czy masz jakieś koligacje rodzinne? Bo to nie możliwie, żeby ta książka była tak dobrze napisana i tak dopracowana bez tego wszystkiego, a do tego była Twoim debiutem. Ta książka to sztosik 🔥🙊 Tak powinna być napisana każda książka z wątkiem mafijnym.

Po pierwsze motyw włoskiej mafii, no genialnie opisany🤯 wszystko jest nieszablonowe i nietuzinkowe. Nie jest to książka, którą możemy czytać nie skupiając na tym za dużo uwagi. Nie, do tej lektury siadamy w ciszy i spokoju, tak by móc ogarnąć co tam się dzieje. Z każdą kolejną stroną książki akcja się zagęszcza, mamy coraz więcej bohaterów, o których gdzieś tam z tyłu głowy musimy pamiętać. Cały czas dochodzą nowe fakty oraz nowe tajemnice. Powiem szczerze, że w ebooku nie chciałabym czytać tej książki. Co jakiś czas musiałam cofać się do poprzednich stron, żeby ogarnąć wszystkie rzeczy.

Po drugie bohaterowie książki są świetnie wykreowani. Pomysł na ich historię jest mega dopracowany i bardzo dobrze przemyślany. Jamie intryguje, a Lisy nie da się nie lubić. Relacja, jaka ich łączy rozwija się powoli i naturalnie.

Po trzecie myliłam się co to tego, że to jakiś tam romansik i płomienna miłość. No dobra nie przeczytałam jeszcze drugiego tomu, może tam coś będzie na ten temat😂 Ale tu, w tej części jakoś nie znalazłam odnośników do wielkiej miłości między dwójką bohaterów. Coś tam się zadziało, ale żeby zaraz nazywać to miłością. Nie popadajmy w skrajność🙊 Legimi zmień kategorię książki, bo na pewno nie jest to romans😂
A po czwarte, chyba już ostatnie, mam nadzieję, że w kolejnych tomach poleje się więcej krwi😈😂 niech się zaczną wybijać i mordować na potęgę😂