A jeśli spróbujemy?

Okładka książki A jeśli spróbujemy? Megan Maxwell
Okładka książki A jeśli spróbujemy?
Megan Maxwell Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Lekkie
2023-03-22
2023-03-22
Elżbieta Moniuszko

Jak dla mnie, to ta pozycja słaba. Nie umywa się do serii "Proś mnie, o co chcesz". I nie wiem co - oprócz oczywiście zabiegu czysto marketingowego - miało na celu wprowadzenie rzekomego motywu swingerskiego do tej historii. Co prawda ekspertem w tym temacie nie jestem, ale dla mnie nie miało to za wiele wspólnego ze swingerstwem - ot zwykła seksualnie "wyzwolona" bohaterka (żeby nie powiedzieć wręcz puszczalska),lecząca swoje miłosne traumy i kompleksy z młodości, chodząc do łóżka z przypadkowymi kolesiami, w dodatku młodszymi od siebie, bo wtedy czuje się górą w relacji. Tekst o "kolonizacji" facetów z różnych kontynentów - strasznie słaby. A uprawianie seksu z pierwszym, który się nawinie, w dzisiejszej dobie różnych chorób - lekko nieodpowiedzialne. Poza tym, ten "swingerski" niby motyw uważam za zupełnie zbędny i nic do fabuły tak na prawdę nie wnosi.

Bardzo fajna, wartościowa lektura.

Bardzo fajna, wartościowa lektura.

Otworzyła mi oczy na coś, co nigdy mnie nie dotyczyło. Koncept swingerstwa znam tylko z amerykańskich seriali, a tutaj naprawdę dobrze zostały przedstawione emocje osoby, która uprawia taki styl zycia.

Bardzo ciekawe podejście do sprawy swingerstwa - sama nie wiedziałam o tym środowisku wiele, ale książka nieźle wprowadza w świat seksu, uczuć i otwartości.

Gorąca, ciekawa, wciągająca... Polecam.

Gorąca, ciekawa, wciągająca... Polecam.

Veronica ma 38 lat, mieszka w Madrycie, prowadzi agencję reklamową pracującą dla winnic. Jest matką 23-letniej córki. Przed laty naiwność i zauroczenie nastolatki wykorzystał nieco starszy chłopak. Dzięki wsparciu rodziców urodziła i wychowała dziecko, skończyła studia odniosła sukces zawodowy. Jednak z nikim się nie związała, unika trwałych relacji. Nie chcę zostać zraniona, wykorzystana. Preferuje niezobowiązujący seks z młodszymi partnerami. Aż do momentu służbowego wyjazdu na Teneryfę. Tam złamie dwie zasady: seks z niewiele, ale starszym od siebie mężczyzną, i do tego klientem jej firmy. Związek ma przyszłość, jednak Veronica ma wiele obiekcji, które biorą z lęku przed porzuceniem. W sferze uczuć jest "zielona", zachowuje się jak zakochana nastolatka. Kiedy jej rówieśniczki przeżywały młodzieńcze miłości, ona miała co innego na głowie. Jej wybranek też ma coś "za uszami". Do tego wplątała się w uczuciowe komplikacje jego siostrzeńca.
Wadą tej książki jest rozwlekłość, gdyby miała ze 100 s. mniej fabuła by nabrała dynamizmu. A redaktor by nie przysnął, bo miejscami tekst traci płynność i robi wrażenie przełożonego przez Google translatora. Mimo to można się w niej zaczytać. Dla lubiących obyczajówki z rozbudowanym wątkiem erotycznym to niezła propozycja. No i zawiera sporo informacji o winiarstwie i winach.

Interesujące podejście do swingerstwa, życia, zabawy. Warte lektury.

Interesujące podejście do swingerstwa, życia, zabawy. Warte lektury.

• Przeczytane 2023
  • Kupione 2023
  • Samodzielne
  • 2023-52 książki
  • Erotyczne
  • Poczekalnia
  • MAC

Dodaj cytat z książki A jeśli spróbujemy?