Droga smutku

Okładka książki Droga smutku Robyn Gigl
Okładka książki Droga smutku
Robyn Gigl Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Erin McCabe (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Erin McCabe (tom 1)
By Way of Sorrow
Skarpa Warszawska
2023-03-22
2023-03-22
2023-03-16

Książka dobra lecz słowo trans w książce w co drugim zdaniu.

Książka dobra lecz słowo trans w książce w co drugim zdaniu.

Interesujący thriller obyczajowy.
Jak wiele w nas uprzedzeń.
Jak bardzo zaściankowo traktujemy każdą inność.
Powieść świetna, brawurowo przeczytana przez niesamowitą Ewę Abart ❤️
Polecam

Interesujący thriller obyczajowy.
Jak wiele w nas uprzedzeń.
Jak bardzo zaściankowo traktujemy każdą inność.
Powieść świetna, brawurowo przeczytana przez niesamowitą Ewę Abart ❤️
Polecam

"Droga smutku" to thriller prawniczy poruszający problem transfobi i rasizmu. Główną bohaterką jest prawniczka Erin. Pani mecenas broni prostytutki, która zabiła syna białego, wpływowego polityka. Po czym okradła go i uciekła... Dziewczyna jest od początku na straconej pozycji. Jaki sąd uwierzy czarnej transpłciowej prostytutce? Mimo to Erin bierze tę sprawę i chce udowodnić, że dziewczyna działała w obronie koniecznej... Sama Erin była kiedyś mężczyzna, który miał żonę...
W książce są ukazane problemy samoakceptacji osób transpłciowych oraz akceptacji ich przez bliskich. Pokazuje podział społeczeństwa USA na białych, wpływowych oraz czarnych i biednych.
Powieść czytało się dobrze. Mimo że fabuła kręci się wokół zbrodni i procesu, to na pierwszy plan wysuwają się problemy społeczności LGBT+.
Zakończenie... jednocześnie zaskakuje i rozczarowuje...

Ta książka długo czekała na swoją kolej,a wielka s
Gigl uświadamia nas,że ten raj zwany USA, to bagno politycznych nadużyć, rasizmu, homofobii i ogólnie fobii wobec ludzi lgbt+
Główna bohaterka Erin jest transpłciową kobietą, która pracuje jako adwokat. Zajmuje się prawem karnym. Dostaje propozycję obrony transpłciowej prostytutki, która zabiła syna prominentnego i bardzo wpływowego polityka w stanie. Wpływowego, bezwzględnego i dążącego po trupach (dosłownie) do celu. Sharise,chociaż bierze żeńskie hormony, posiada męskie genitalia, więc zostaje osadzona w więzieniu dla mężczyzn. Dawno nie czytałam tak prawdziwych słów, dotyczących tożsamości płciowej,która może być inna niż ta biologiczna. Często byłam wzruszona i czułam ogromne współczucie,że ludzie transpłciowi tyle muszą cierpieć,że nie mają nawet wsparcia w najbliższych. Niezrozumienie,że zmiana płci to nie wybór ani chwilowy wybryk, są dla mnie kompletnie nielogiczne. Autorka w bardzo prawdziwy sposób opisuje uczucia, rozterki, lęki i trudności osób transpłciowych.
Wracając do thrillera, sama akcja,tempo bardzo wciąga. Niech świadczy o tym fakt,że przeczytałam książkę w jeden dzień. Często życie bohaterów wisi na włosku, zanim Erin i jej partner Duane, orientują się w jakie gówno wdepnęli,jest już za późno. Zresztą Erin nie z tych,co się poddają. Polubiłam wszystkie główne postaci i szkoda mi było się z nimi żegnać.
Oczywiście ich antagonista, ojciec rzekomej ofiary, wzbudził we mnie jak najgorsze emocje. Tak on,jak i jego poplecznicy i współpracownicy.
Bo to polityka właśnie.
Nadal jednak szokuje.
POLECAM!!!!! 8/10
atena1wspak
@skarpawarszawska

Ta książka długo czekała na swoją kolej,a wielka s

Lubicie książki nietuzinkowe? Takie, które wywołują kontrowersje, jednak mimo tego czytasz je z zapartym tchem? Ja uwielbiam i właśnie taką pozycję chciałabym Wam przedstawić.
Pewnego dnia syn prominentnego polityka zostaje zamordowany. Tą zbrodnią obciążono transpłciową prostytutkę. O sprawie zrobiło się głośno i dotarła ona również do Erin. Erin McCabe to obecnie ceniona prawniczka, kobieta. Wcześniej smutny i nieakceptujący siebie mężczyzna, od którego odwrócili się wszyscy, rodzina i przyjaciele. To właśnie ona, waleczna i dzielna, znająca problem i utożsamiająca się z sytuacją oskarżonej, stawia sobie za cel - udowodnić jej niewinność.
"Droga smutku" to pozycja, w której autorka skupia się na problemach mniejszości, jakimi są transpłciowe osoby. Dyskryminacja, wszelkiego rodzaju wykluczenia i całkowity brak akceptacji są na porządku dziennym. Robyn Gigl musiała przebyć długą drogę, by tak umiejętnie zobrazować emocje, które towarzyszą takim osobom. Jestem przekonana, że sama autorka przeprowadziła wiele rozmów na ten temat, ponieważ baza danych w książce jest przeolbrzymia. Co prawda kluczowym wydarzeniem jest tutaj morderstwo, jednakże cała otoczka odgrywa bardzo istotną rolę, jeśli nie najważniejszą. Wydaje mi się, że ta książka miała na celu przedstawienie trudności, z jakimi wiąże się transpłciowość.
Mnie sam thriller tu nie wciągnął, natomiast tematyka dotycząca zmiany płci i emocji z tym związanych była jak najbardziej angażująca. Dlatego zachęcam Was do sięgnięcia po tą książkę.

Erin McCabe jest prawniczką, w której życiu zaszło ostatnio wiele zmian. Gdy zostaje poproszona o zajęcie się sprawą transpłciowej, czarnoskórej prostytutki oskarżonej o morderstwo syna jednego z kluczowych polityków, kobieta podejmuje się jej bez wahania. Okazuje się jednak, że dziewczyna działała w samoobronie, twierdząc, że mężczyzna próbował ją zabić. Erin wraz z wspólnikiem rozpoczyna śledztwo by wyjaśnić okoliczności w jakich zginął. Nie spodziewają się, co uda im się ustalić oraz jak wielkie niebezpieczeństwo zawiśnie nad nimi oraz osobami, powiązanymi ze sprawą.

"Droga smutku" to trudna historia, łącząca w sobie gatunek thrillera i dramatu. Porusza tematy transpłciowości, braku tolerancji a nawet rasizmu. To wszystko zgrabnie wplecione w wątek prowadzonej przeciwko Sharlise sprawy. Pokazanie życia osoby transpłciowej, to jak boryka się z odrzuceniem nawet wśród najbliższych osób, jak trudno jest nawiązywać jej relacje oraz jak zmienia się ich podejście do własnej seksualności i spojrzenie na innych było dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. To wszystko zostało ujęte niezwykle emocjonalnie. Często wywoływało we mnie współczucie, żal i gniew, gdy nie zgadzałam się na niesprawiedliwości z jakimi przyszło się zmierzyć bohaterom.

Sprawa morderstwa, z pozoru wydaje się całkowicie oczywista. Znamy mordercę mężczyzny, który czeka jedynie na proces. Jednak, gdy wraz z bohaterami zagłębiamy się w tajemnice, śledzimy wydarzenia z perspektywy osób stojących po przeciwnej niż Erin stronie, napięcie nie opuszcza czytelnika do ostatniej strony. Całość owiewa nuta mroku, który czai się tuż obok. Polityczne zagrywki, ochrona dobrego imienia za wszelką cenę, nawet cudzego życia, jest nieodzownym towarzyszem głównych bohaterów. Sprawa obrony Sharlise przez Erin i Duane wydaje się być z góry przesądzona. Czy obrońcom uda się uratować oskarżoną przed spędzeniem reszty życia w więzieniu, które dla niej jest równoznaczne z karą śmierci? Gorąco polecam tę pozycję, naprawdę warto ją przeczytać.

Erin McCabe prawniczka, która musi zmierzyć się z dość trudną sprawą, jednak pomimo wszystko chce się jej podjąć, ze względu na to, że sama od jakiegoś czasu zmaga się z tym samym problemem.
Jej klientką jest czarnoskóra, transpłciowa prostytutka, która zabiła syna szanowanego polityka. Okazuje się, że zrobiła to w samoobronie, jednak aby Erin mogła to udowodnić sporo pracy przed nią, a przede wszystkim walka o sprawiedliwość z władzą, z prawem... Okoliczności stają się bardziej skomplikowane niż przypuszczała, zwłaszcza, że najwidoczniej ta sprawa ma coś wspólnego z innymi okropnymi morderstwami...

Jak tak na prawdę doszło do zabójstwa?
Czy faktycznie była to samoobrona?

"Droga smutku" jest to thriller przeplatany wątkami obyczajowymi, poruszający bardzo ważny temat jakim jest akceptacja społeczna. Jak wiemy jest on bardzo trudny, gdyż brak tolerancji coraz częściej da się zauważyć na naszym świecie.
Tylko dlatego, że ktoś jest inny? Transpłciowy, homoseksualny czy ma ciemniejszą od nas cerę?
Każdy wie co mam na myśli no i w sumie każdy ma swoje zdanie na ten temat.
Autorka bardzo świetnie poprowadziła fabułę, która jest na prawdę dobra i wciągająca. Historia intryguje, zaskakuje, ale przede wszystkim bardzo boli, historia, która zmusza do refleksji.
Chcę jeszcze dodać, że jest to debiut, można powiedzieć nawet, że znakomity debiut.
A jeżeli chodzi o autorkę, to napisała tę książkę na podstawie swoich doświadczeń, sama jest osobą transpłciową i również mierzy się z opinią publiczną.
Gratuluję odwagi, wiary w siebie i świetnej książki! ❤️
A wy... po prostu czytajcie ❤️

Emocjonalny, wciągający od pierwszych stron thriller.

Bardzo udany debiut autorki, która mierzy się z tematem złożoności płci, rasy, władzy i opinii publicznej. Polecam!

Emocjonalny, wciągający od pierwszych stron thriller.

Co thriller musi mieć w sobie żeby Was zaciekawić, porwać ?

Lubicie w ogóle takie książki ? Z dreszczykiem, mroczną aurą, tajemnicą do odkrycia, zagadkami do rozwiązania ?

Mi ewidentnie apetyt na nie rośnie coraz bardziej.

Tu spodobała mi się już okładka. Opis podsycił ciekawość i tak oto trafiła w moje łapki “Droga smutku”.

Główna bohaterka tej książki to kobieta, która nie boi się wyzwań. Nie boi się stawić czoła przeszkodom z pozoru nie do pokonania. Erin jest prawniczką i jej aktualną klientką zostaje prostytutka. Ale nie taka “zwyczajna”. Nie dość, że czarnoskóra, to dodatkowo transpłciowa i oskarżona o zabicie białego mężczyzny - syna polityka. Czyli mamy wątek rasowy i LGBTQ oraz różnic społecznych. W takich okolicznościach, sprawa wydaje się z góry przegrana. Tym bardziej, że jak zostanie “odpowiednio” nagłośniona przez media, to może się wydawać, że z opinią publiczną nie ma szans wygrać. Jednak Erin staje do walki i nie zamierza się poddać.

W jakich okolicznościach doszło do zabójstwa ? Czemu klientka Erin go dokonała ? Czy uda im się dowieść, że było to konieczne ?

Świetna książka, poruszająca trudną tematykę, tak jak lubię. Autorka pokazuje jak często władza i wymiar sprawiedliwości są od tej sprawiedliwości dalekie. Jak trudno udowodnić, że nie jest się winnym, gdy przeciwnikiem jest osoba wpływowa, znana, mająca układy. Jak niewiele znaczy dla takich ludzi człowiek pokroju bronionej przez Erin - Sharise.

Sama prawniczka z prywatnych pobudek decyduje się zaciekle walczyć w tej sprawie. Sama jest osobą transpłciową i wie jakie wiążą się z tym przykre doświadczenia. Brak akceptacji, dyskryminacja ze strony rodziny i znajomych. Jak trudna jest walka o siebie - to bardzo dobrze opisała autorka książki. Jak dla Erin skończy się łączenie pracy z osobistymi doświadczeniami ?

Ta książka to pewna zawiłych intryg, szokujących zwrotów akcji i wciągających jak i emocjonujących wątków historia. Niby thriller ale jak dla mnie to mieszanka kryminału z może w sumie obyczajówki, bo przeżycia transpłciowych bohaterek, tak by można klasyfikować.

Jako ciekawostkę można dodać, że autorka wie doskonale o czym pisze, bo sama również zmierzyła się z tymi problemami, gdyż również jest osobą transpłciową.

Tak więc Kochani, jeśli ciekawi Was ta tematyka, jeśli lubicie historie, które zaskakują i trzymają w napięciu - warto sięgnąć po tę książkę.

Polecam serdecznie i dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Skarpa Warszawska.

Co thriller musi mieć w sobie żeby Was zaciekawić, porwać ?

Mi ewidentnie apetyt na nie rośnie coraz bardziej.

Główna bohaterka tej książki to kobieta,...

Kocham takie książki od których nie można się oderwać, kiedy fabuła wciąga niczym wir od pierwszej strony.

Bohaterką książki jest Erin - prawniczka, która staje przed wielkim wyzwaniem. Staje w obronie czarnoskórej transpłciowej prostytutki oskarżonej o zabójstwo białego syna polityka. Zadanie wydaje się nie do pokonania, lecz robi wszystko co w jej mocy, aby się udało. Zaczyna zbierać dowody, pokazujące obraz kłamstw, intryg i przekrętów jakie starano się ukryć przed światem. Jednak prawniczka mimo zagrożenia dla jej życia nie poprzestaje i na jaw wychodzą nowe fakty, które przybliżają ją do odkrycia prawdy.

Świetny thriller poruszający szereg trudnych tematów, choćby transpłciowości, o którym nie każdy chce rozmawiać, i z którym ciężko żyć w społeczeństwie. Przykre jest tracąc przyjaciół i znajomych z którymi miało się dobre stosunki.
A do tego władza, niesprawiedliwa i dla której liczy się tylko kasa i likwidowanie tych, którzy chociaż w najmniejszym stopniu są dla niej zagrożeniem i przeszkodą.

Jak dla mnie to był dobry thriller w którym dużo się działo. Bohaterowie świetni i to oczekiwanie na finał. Jak najbardziej polecam miłośnikom tego gatunku.

• Recenzenckie
  • Przeczytane 2023
  • Taniaksiążka.pl

Dodaj cytat z książki Droga smutku