Kiełbaska nie chce jeść kolacji

Okładka książki Kiełbaska nie chce jeść kolacji Siri Melchior, Oliver Zahle
Okładka książki Kiełbaska nie chce jeść kolacji
Siri MelchiorOliver Zahle Wydawnictwo: Frajda Cykl: Kiełbaska (tom 1) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Kiełbaska (tom 1)
Pølse vil ikke spise aftensmad
Frajda
2023-02-08
2023-02-08
32 min.
Sylwia Schab

Okładka książki Kiełbaska nie chce się myć Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...
Okładka książki Kiełbaska nie chce iść do przedszkola Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...

Kiełbaska uwielbia. Tata mówi tak na nią, ponieważ uważa, że jest „do schrupania”. Pewnego wieczoru Kiełbaska nie chciała zjeść kolacji i rozpętała się niezła wojna domowa, ponieważ tata zabronił jej zjeść również słodycze. Kiełbaska jest ich wielką fanką, więc tata znalazł pewne rozwiązanie. Zaproponował Kiełbasce, że przez weekend będzie jadła tylko słodycze. Oczywiście dziewczynka była zachwycona! Które dziecko by nie było? Jak skończyła się ta historia? Musicie sprawdzić sami.

Uważam, że jest to super książeczka dla dzieciaków młodszych ale także nieco większych. Kolejna książeczka z morałem, świetna dla małych niejadków, dla których wszystko prócz słodyczy mogło by nie istnieć.

Z okładki żółtej książeczki od Wydawnictwa Frajda spogląda na nas baaaardzo rozzłoszczona dziewczynka. Tata nazywa ją pieszczotliwie Kiełbaską. To bohaterka książki Olivera Zahle'a pt.„Kiełbaska nie chce jeść kolacji”, którą zilustrowała Siri Melchior, a przełożyła na język polski Sylwia Izabela Schab.
Czemu Kiełbaska jest w złym humorze i nie chce jeść kolacji? Czyżby nie lubiła lazanii, którą specjalnie dla niej przygotował tata? Krzyczy, tupie, płacze, domaga się , żąda... . Czego? W Danii skąd pochodzi Kiełbaska każdy piątek to cukierkowe szaleństwo, czyli - fredagsslik. Co piątek duńskie dzieci zaopatrują się w żelki, drażetki i landrynki. Wieczór spędza się na kanapie oglądając bajki i filmy Disney’a i pałaszując słodkości 🍫🍬🍭🍡🍿.
Kiełbaska nie chce jeść kolacji, bo zostawia sobie miejsce w brzuszku na słodycze. Ale tata twierdzi …
„Piątkowe słodycze są tylko dla tych, którzy zjedli kolację. (…) Nie można żyć słodyczami”.
Co Wy na to? Można jeść tylko słodycze? Dziewczynka twierdzi, że można: żelki, czekolada, nutella, pianki, nitki lukrecji -pychota, mniam, palce lizać 😋. Czy tata ulegnie córce? Jak zakończy się „słodyczowa” afera? Porozumieniem, czy słodkim konfliktem?
Jeśli na półce w księgarni, bibliotece lub w sklepie ze słodyczami 😉 zobaczycie, żółtą okładkę z czerwonym napisem i zagniewaną dziewczynką ze skrzyżowanymi rękoma to … koniecznie zakolegujcie się z Kiełbaską i sprawdźcie jak kończy się ta słodka przygoda. Bardzo smakowita książeczka od FRAJDY 😋. Polecam 🙃

Czemu Kiełbaska jest w złym humorze i nie chce jeść kolacji? Czyżby nie...

Słodycze to moja mała, kusząca zmora. Uwielbiam, rozkoszuję się aż do ostatniej kostki lub gryza. Ulegam tej przyjemności dość często. A co myślicie o częstowaniu słodyczami dzieci? Ja daję, ale z umiarem. Podziwiam rodziców, których kilkuletnie dzieci nie znają smaku cukru.

Uzależniona od słodkości Kiełbaska oraz jej tata to ciekawa, pełna pomysłów para. W książeczce poznajemy dziewczynkę, która mogłaby (tylko z pozoru) żyć o samych słodyczach. Jest niejadkiem, na którego tata znajduje sposób. Od tej pory Kiełbaska będzie jadła tylko słodkości… jak to się skończy? Czy zatęskni za normalnymi posiłkami?

Igusi spodobała się ta książeczka. Całkiem możliwe, że znalazła w niej wiele podobieństw. Ku mojemu zadowoleniu zadawała wiele pytań, a ja wyjaśniłam jej płynący z tej historii morał: rodzicu odpuść na moment, daj dziecku wybór, by zrozumiało swoje błędne decyzje.

Tytuł: "Kiełbaska nie chce jeść kolacji"
Autor: Oliver Zahle, Siri Melchior
Data premiery: 08.02.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

"Kiełbaska nie chce jeść kolacji" to kolejna propozycja dla najmłodszych od wydawnictwa Frajda. Krótka historia ubarwiona ciekawymi ilustracjami.
Dlaczego Kiełbaska? - dziewczynka była dla swojego taty jak to określił "do schrupania" dlatego ją tak nazwał 🤭 Przyznam Wam szczerze, że po ilustracjach to raczej nazwałabym tak jej tatę, który mi przypominał kiełbaskę z prawdziwego zdarzenia niż dziewczynkę... jakoś mi to do niej nie pasowało 😁
Dziewczynka pewnego razu nie chciała zjeść kolacji. Tata jej na to pozwolił, lecz za to że jej nie zjadła, nie dostała również słodyczy. Oj... rozpętała się wojna... Kiełbaska wyzywała swojego tatę...
A tata?
Wpadł na pewien pomysł...
Zaproponował dziewczynce, że przez cały weekend będzie jadła TYLKO słodycze. Kiełbaska była zachwycona!
Jak to się skończyło?
Musicie sprawdzić sami!
Jak zwykle wydawnictwo wydało świetną książeczkę z morałem dla dzieci. Podobała mi się. Jeżeli macie maluchy, które mają problemy z jedzeniem to polecam bliżej zaznajomić się z tą pozycją. Może znajdziecie w niej rozwiązanie swojego problemu?

Tytuł: "Kiełbaska nie chce jeść kolacji"
Autor: Oliver Zahle, Siri Melchior
Data premiery: 08.02.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Poznajcie Kiełbaskę i jej tatę.
Jak każde dziecko Kiełbaska lubi słodycze, nie lubi za to jeść normalnych posiłków.
Tata postanawia spełnić zachciankę córki i ustępuje..

Czasami lepiej odpuścić,
A kiedy prośby nie działają, dać wolną rękę, aby dziecko na własnej skórze przekonało się o dobrych i złych stronach.

Jedzenie to ostatnio u mojej trzylatki temat trudny. Zawsze 'nie trafiam' z posiłkiem mimo, że był zaakceptowany przez decydującą. Kiedy to zgadzamy się na kanapki, a w rezultacie miały być płatki.. Aby po chwili i kilku kęsach usłyszeć, "mamo chce słodycze". Temat nieunikniony, chociaż długo wytrzymaliśmy bez słodkich umilaczy. Prośby i liczne licytacje nie przechodzą, dlatego ogromnie się ucieszyłam widząc tytuł od wydawnictwa "Kiełbaska nie chce jeść kolacji".

Córka podczas lektury sama zwracała uwagę, że nie wolno jeść słodyczy bez obiadku, mimo że sama ma z tym kłopot. Jednak zauważyłam różnicę i podczas rozmów przy lekturze, wie żeby nie bolał brzuszek trzeba zjeść normalny posiłek, a słodycze to miły dodatek w ciągu dnia, oczywiście w ograniczonej ilości.

Książeczka zdała więc test, podobała nam się z tej graficznej strony jak i treści, która spędza sen z powiek niejednego rodzica kilkulatka. Autor także nie koloryzuje zachowania dziecka i przedstawia życiowy obraz, gdzie czasami możemy usłyszeć w naszym kierunku mocniejsze słowo.
Jako mama polecam, córka również zachwycona, więc idealna do omówienia, jak i zapewnienia rozrywki dla dziecka.

Poznajcie Kiełbaskę i jej tatę.
Tata postanawia spełnić zachciankę córki i ustępuje..

Czasami lepiej odpuścić,

Jedzenie to ostatnio u mojej trzylatki temat trudny....

feminadomi.pl

Kiełbaska to urocza, temperamentna mała dziewczynka, którą poznajemy przy okazji piątkowej kolacji. Niestety, dziewczynka nie docenia starań taty i nie ma ochoty zjeść z nim posiłku, jednocześnie mając ogromne pretensje, że tata nie chce dotrzymać słowa i spędzić wieczoru z filmem i słodyczami. W końcu tata ustępuje i pod warunkiem, iż córka przez cały weekend nie będzie jadła niczego poza słodyczami, zgadza się.

Czy rzeczywiście można żyć tylko łakociami dowiecie się z tej uroczej książeczki, która pokazuje dość kontrowersyjne (a może jednak nie?) rozwiązanie problemu nie jedzenia przez dzieci. Muszę przyznać, że osobiście trochę bym się bała go zastosować;) Być może jednak dzieci, usłyszawszy tę historię, faktycznie wezmą sobie do serca doświadczenie Kiełbaski.

To co mi się podobało to fakt, że autor nie koloryzuje zachowania dziecka, jest ono bardzo życiowe, więc spotkacie tu takie zdania wypowiadane przez malucha jak: głupi tata, czy nie chce mi się z tobą rozmawiać. Jednocześnie sama historia jest bardzo życiowa. Nie znam dziecka, które nie przechodziłoby etapu - nie chcę, nie smakuje mi, nie jestem głodna/y.
(...)

feminadomi.pl

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawą książkę dla dzieci napisał Oliver Zahle. Przepiękne ilustracje narysowała Siri Melchior. "Kiełbaska nie chce jeść kolacji" to idealna historia dla każdego niejadka.
Czytałam ją mojemu synkowi. Był z niej bardzo zadowolony. Nie mógł uwierzyć w propozycję taty Kiełbaski. Na moje pytanie, czy chce mieć taką dietę, jaką ma Kiełbaska odpowiedział: oczywiście, że nie mamo. To nie jest zdrowe. Mój synek podobnie jak Kiełbaska uwielbia słodycze. Dlatego zdziwiła mnie jego odpowiedź. Możliwe, że dzięki tej książce nauczył się, co jest dobre, a co złe do jedzenia. Czasami nadmiar może nie służyć. Małe ilości słodyczy po jedzeniu nie zaszkodzą.
Ciekawi jesteście, czego nie chciała zjeść Kiełbaska? Dlaczego obraziła się na swojego tatę? Jakie rozwiązanie wymyślił jej tata?
Czy macie jakieś swoje ulubione sposoby na niejadków?
Już nie możemy doczekać się kolejnych przygód Kiełbaski i jej taty.
Zapraszamy do poznania Kiełbaski i jej zwyczajów.
Dlaczego tata mówi na swoją córeczkę Kiełbaska? Uważa, że jest do schrupania. Uwielbia bawić się ze swoim dzieckiem. Razem miło spędzają czas. Kiełbaska jak każde dziecko czasami bywa wybredna i kapryśna. I właśnie w takiej sytuacji ją poznajemy.
Bardzo podobają nam się ilustracje stworzone przez Siri Melchior, są bardzo zabawne.
Książka "Kiełbaska nie chce jeść kolacji" bawi i uczy. Pokazuje, jak nie powinno się zachowywać i uczy, co w nadmiarze szkodzi. Czy tata i Kiełbaska się pogodzą?
Mój synek w czasie czytania zadawał mnóstwo pytań. Każdą scenę komentował. Po przeczytaniu pięknie odpowiadał na zadane przeze mnie pytania. Czynnie uczestniczył w czytaniu. To mi się bardzo podobało. Mój synek ma sześć lat i właśnie dla tej grupy wiekowej polecamy tę książkę. Oczywiście będzie idealna dla młodszych i starszych dzieci.
Podoba nam się piękna okładka. Przyciąga wzrok.

Mam dla Waszych dzieci propozycję książki, która skradnie ich serduszka!

Tata nazwał pieszczotliwie swoją córeczkę KIEŁBASKĄ, bo uważa, że jest do schrupania jak kiełbaska w hot dogu.
Niestety Kiełbaska nie chce jeść kolacji, bo woli słodycze. Kiedy Tata mówi jej , że przez resztę weekendu nie może jeść nic innego niż słodycze Kiełbaska jest zadowolona, ale co z tego wyniknie?
Przekonajcie się sami.

"Kiełbaska nie chce jeść kolacji" to pierwsza część duńskiej serii książek dla dzieci. To świetna książeczka dla dzieci, która pokazuje dorosłym jak z przymrużeniem oka rozwiązywać rodzinne problemy z dziećmi.
Uważam, że zabawna dziewczynka i pomysłowy tata przypadną do gustu małym czytelnikom. Piękne ilustracje w książeczce przyciągną wzrok dzieci.
Twarda okładka sprawi, że Wasze pociechy będą używały długo tej książki.

Polecam!

Mam dla Waszych dzieci propozycję książki, która skradnie ich serduszka!

Czy Wasze dzieci też grymaszą przy jedzeniu? A może myślą wyłącznie o słodyczach? U nas nieraz zdarzają się zabawne sytuacje, kiedy młoda już totalnie nie zmieści kolacji czy obiadu, ale na słodycze zawsze znajdzie jakąś lukę w żołądku.

“Kiełbaska nie chce jeść kolacji” to pierwszy tom stworzonej przez Oliviera Zahle oraz Siri Melchior serii o przesympatycznej, zabawnej i nietypowej dziewczynce, która mieszka ze swoim tatą. Pierwszy tom, jak sam tytuł mówi, jest o braku chęci do jedzenia. Piątkowy wieczór jest dla Kiełbaski i jej ojca wyjątkowy — po kolacji zwykle urządzają sobie seans filmowy i jedzą słodycze. Jednak tym razem Kiełbaska odmawia jedzenia kolacji i chce od razu słodkie. Tata się nie zgadza, ponieważ doskonale wie, że nie jest to zdrowe dla jego córki. Ta jednak upiera się, a kiedy słyszy kolejną odmowę, zdenerwowana idzie do swojego pokoju. Tata, nie mając innego pomysłu, postanawia przeprowadzić na Kiełbasce pewien eksperyment. Dziewczynka ma jeść przez cały weekend same słodycze. Tym sposobem kolejnego dnia otrzymuje dość ekstrawaganckie posiłki jak spaghetti z żelkami czy kanapki z czekolady i nutelli. Jak to się skończy? Musicie przekonać się sami!

“Kiełbaska nie chce jeść kolacji” to bardzo dobra książka, a jednocześnie niezwykle zabawna, ujmująca, taka, którą chce się czytać. Nie zliczę, ile razy Nikola do niej wracała. Co ciekawe, zauważyła jedną bardzo istotną rzecz i głośno o nią zapytała — chodzi o to, że w książce nie widać, by Kiełbaska miała mamę. Jestem dumna ze swojej córy, że zaczyna dostrzegać takie aspekty i o nie pytać, że zastanawia ją świat, ludzie i to, że nie wszyscy mają tak samo. Poza tym ta książka to jest też dobry argument dla dziecka, kiedy chce ono przeforsować jedzenie słodyczy, zamiast pełnowartościowych posiłków. Twarda oprawa oraz utrzymane w dość wąskiej kolorystyce ilustracje dodają całości uroku. Mam szczerą nadzieję, że Wydawnictwo Frajda szybko wypuści kontynuację. Z tego, co sprawdzałam, jest jeszcze kilka części o Kiełbasce. Co Wy na to?

Maaaaammmmo chcę cukierka! Taaaaato kup mi lizaka! Czy mamy w domu coś słodkiego? Mogę kawałek czekolady? Oooo lizak, mogę?

Brzmi znajomo?
Kiełbaska (bo tak swoją córeczkę nazywa tata) uwielbia piątkowe wieczory. To właśnie wtedy może bezkarnie zajadać się słodyczami. Piątki są super 🍭🍫🍬🍩

Wszystko byłoby jeszcze lepiej gdyby nie lazania. Dlaczego tata mówi, że słodycze są tylko dla tych, którzy zjedzą kolację? To nie fair, przecież słodyczami też można się najeść.

Obrażoną Kiełbaskę udobruchał jednak pomysł taty. Dziewczynka może nie jeść kolacji, pod jednym warunkiem: będzie jeść słodycze nie tylko w piątkowy wieczór, ale przez cały weekend. Świetny pomysł, ale czy na pewno?

Ta książka pokazuje w żartobliwy sposób, jak wygląda nasza relacja z cukrem. Jest o tym, jak nadmiar słodyczy może okazać się niezjadliwy, nawet jeśli to są ulubione żelki.

Moim zdaniem będzie przydatnym narzędziem z rodzicielskiej biblioteczki. Takim, które i ubawi, i nauczy 😉

Brzmi znajomo?

• Dla dzieci
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • Serie
  • Idealna na prezent
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Kiełbaska nie chce jeść kolacji