Kiełbaska nie chce się myć

Okładka książki Kiełbaska nie chce się myć Siri Melchior, Oliver Zahle
Okładka książki Kiełbaska nie chce się myć
Siri MelchiorOliver Zahle Wydawnictwo: Frajda Cykl: Kiełbaska (tom 3) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2024-03-20
2024-03-20
32 min.
Sylwia Schab

Okładka książki Kiełbaska nie chce iść do przedszkola Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...
Okładka książki Kiełbaska nie chce jeść kolacji Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...

Okładka książki Jak jedzą zwierzęta Martin Lannuzzi, Octavio Pintos
Jak jedzą zwie... Martin Lannuzzi, Oc...
Okładka książki Czary w Kopytkowie Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary w Kopytk... Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...

Czy Wasze dzieci lubią się myć?

U nas bywa bardzo różnie. Głównie młoda nie chce się myć, no ale nie ma wyjścia.

KIEŁBASKA NIE CHCE SIĘ MYĆ to już trzecia część przygód niesfornej Kiełbaski autorstwa Olivera Zahle oraz Siri Melchior. Tym razem mała Kiełbaska nie wyraża chęci mycia się. Nie chodzi całkowicie o brak mycia, a o kąpanie się wyłącznie na plaży. Niestety, za oknem pada deszcz i nie zapowiada się, by prędko można było wyjść z domu. Poza tym pora roku również nie sprzyja.

Kiełbaska nie zamierza się myć, a jej tata umawia się z nią, że też nie będzie się mył. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie tata chodzi umorusany od stóp do głów, a Kiełbaska zaczyna się irytować. Przepocone stopy taty nawet wyganiają ją do jej pokoju, gdzie nie czuć tego smrodu. Kiełbaska irytuje się jeszcze bardziej, kiedy tata stawia ich w żenującej sytuacji — chwali się sąsiadom, że nie będą się myć.

Na szczęście oboje znajdują w końcu normalne wyjście z sytuacji.

Seria o Kiełbasce doskonale pokazuje, jak odmienne zdanie mogą mieć dzieci, jednak są takie sytuacje, kiedy wcale nie mają racji. Zadaniem nas, dorosłych, jest pokazanie im, którą drogą powinny pójść. Warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ jest nie tylko sympatyczna, ale również zabawna i porusza ważny temat. Dodatkowo ma ładne, kolorowe ilustracje, a także specjalne podkreślenia w książce.

Czy Wasze dzieci lubią się myć?

Kiełbaska ma swoje kaprysy, nie chce jeść kolacji, iść do przedszkola a teraz postanowiła nie myć się aż do wakacji. Jak tym razem tato poradzi sobie z nowym pomysłem dziewczynki koniecznie musicie sprawdzić.

Niezmiernie podobała mi się relacja miedzy tą dwójką, ona rezolutna dziewczynka, on mądry  i sympatyczny rodzic. W niebanalny, humorystyczny sposób dochodzą  do kompromisu. Czasem wystarczy dziecku pokazać inną drogę i pozwolić samodzielnie podjąć decyzję.

"Kiełbaska nie chce się myć" to jedna z pierwszych książeczek które Adaś przeczytał sam. Fajna czcionka, wyraźne litery, ciekawe ilustracje to wszystko zachęciło młodego do samodzielnej lektury. Cieszę się z tego okropnie gdyż jak dotąd większość książek czytałam ja. Myślę, że jest to lektura która wywoła ogromny uśmiech zarówno na waszych twarzach jak i waszych pociech. My gorąco polecamy.

Każdy rodzic wie, że dzieci czasami buntują się😁
Nasza główna bohaterka, pieszczotliwie nazywana przez tatę Kiełbaską, zbuntowała się na mycie. Stwierdziła, że będzie kąpać się dopiero latem, gdy będzie mogła pójść na plażę. Tata przystaje na pomysł córki i też nie zamierza się kąpać. Wszystko jest super do czasu. Problem zaczyna się gdy jego stopy zaczynają... śmierdzieć.

"Kiełbaska nie chce się myć" to ciekawy obraz relacji między tatą a córką, który w pokręcony sposób dochodzi ze swoją pociechą do kompromisu. To zabawna, dość krótka opowieść, która w ciekawy sposób pokazuje trudy życia codziennego.

Bardzo podobała mi się relacja rodzic-dziecko. Ona rezolutna dziewczynka, on mądry rodzic, który wie co zrobić by dziecko samodzielnie doszło do pewnych wniosków. I to jest właśnie atut tej historii, po co walczyć z dzieckiem. Wystarczy pokazać pewne drogi, rozwiązania danej sytuacji. Oczywiście trzeba niektóre kwestie potraktować z przymrużeniem oka ale ważne jest to, że książka może być wstępem do rozmów o osiąganiu kompromisów ale również o ważności higieny.

Całość dopełnia świetne wydanie. Twarda oprawa i kolorowe, ciekawe ilustracje zdecydowanie rozbudzają nie tylko dziecięcą wyobraźnię. Książka została napisana przystępnym językiem, więc będzie idealna do samodzielnego czytania dla starszych dzieci lub wspólnego z rodzicem dla młodszych.
Polecam bardzo ❤️

Każdy rodzic wie, że dzieci czasami buntują się😁

Tym razem propozycja książkowa dla najmłodszych czytelników i słuchaczy.
Wraz z córką chciałybyśmy ponownie przedstawić w zasobach naszej biblioteczki Kiełbaskę, małą rezolutną dziewczynkę, która kolejny raz próbuje postawić na swoim.

Mianowicie w najnowszej historii dziewczynka postanawia się nie kąpać. Jest to dość trudny orzech do zgryzienia, ale jak każdy rodzic wie. Humory i postanowienia naszych dzieci ciężko przedyskutować i wtedy właśnie pojawiają się schody. Sama jestem zdania, że dziecko same decydujące o swoich postanowieniach musi ponieść tego konsekwencje, oczywiście z małą pomocą rodzica, aby od tych wszystkich zamierzonych planów odejść z najmniejszymi szkodami.

Także tutaj mamy doczynienia z takim zachowaniem i z przymrużeniem oka spoglądamy na zachowania rodzic-dziecko. Tata kiełbaski postanawia podzielić z córką jej zamiar, z jakim skutkiem? Przekonajcie się sami, a my gwarantujemy dobrą zabawę.

Duńska literatura dziecięca kolejny raz udowadnia, że wychowywanie dzieci nie musi być trudne. W każdym razie nie jest nudne i warto dać wolną rękę dla naszych pociech, wtedy same mogą odkryć jakie konsekwencje wiążą się z podejmowaniem decyzji.

Lubimy Kiełbaskę i polecamy ją dalej!

Tym razem propozycja książkowa dla najmłodszych czytelników i słuchaczy.

#kiełbaskaniechcesięmyć od @wydawnictwofrajda to najnowszy tom duńskiej serii przygód o sympatycznej dziewczynce, na którą tato mówi Kiełbaska oraz właśnie jej pomysłowym tacie.

Tym razem nasza mała bohaterka postanawia, że wykąpie się dopiero latem, na plaży. Jej tato przystaje na ten pomysł i dołącza do córki w postanowieniu. Wszystko idzie dobrze do czasu, aż tacie zaczynają brzydko pachnąć stopy...

Ta dość krótka i zdecydowanie zabawna historyjka niesie ze sobą spory przekaz.
Kiełbaska pokazuje nam świat z perspektywy dziecka, jego myślenie i pomysłowość.
Postać taty ukazuje nam natomiast niebanalne sposoby na uzyskanie kompromisu i przy okazji cennej lekcji dla naszych milusińskich.

Wydanie jest solidne, w twardej oprawie. Ilustracje prowadzone są oryginalną, przyjemną kreską. Kolorystyka nie jest wyszukana, ale doskonale komponuje się z całością. Bardzo lubię książki z tej serii.

Tekstu jest niewiele, więc książeczka sprawdzi się nawet dla mniej cierpliwych słuchaczy/czytelników. To świetna propozycja zarówno na dobranoc, jak i do próby uzyskania porozumienia w kwestii niechęci dziecka do codziennych kąpieli

Kto ma dzieci ten wie, że czasami bywało tak, iż wszystko w łazience pływało w wodzie, mydła nie było, bo się rozpuściło w wannie, a dziecko po toalecie wychodziło brudne. Znajomy scenariusz?
Nasza znajoma z poprzednich części, Kiełbaska, powraca z kolejnym problemem. Ona też nie chce się myć. Myślicie, że będzie to wyzwanie? Kiełbaska ma to przecież do siebie, że nie lubi robić wielu rzeczy. Na szczęście ona ma mądrego tatę, który znalazł już rozwiazanie niejednego problemu. Jak będzie tym razem?
🛁Kiełbaska to urocza dziewczynka, nazwana takim przezwiskiem przez swojego tatę. Oczywiście w wyniku sympatii. I chociaż dziewczynka da się lubić i to bardzo, ma takie cechy charakteru i przyzwyczajenia, które jej tatę wprawiają w osłupienie.
Tym razem jest to mycie. Kiełbaska nie zamierza bowiem robić tego aż do lata. Wtedy zamierza skorzystać z plaży. Sami przyznacie jednak, że pewne części ciała bardzo szybko dają znać o sobie swoim zapachem. Czy u Kiełbaski było podobnie?
🛁Bohaterowie tej przezabawnej serii to mała dziewczynka i jej sympatyczny, i bardzo mądry tata. Nie można ich nie polubić i wierzcie mi, że seria zdobywa coraz większe rzesze fanów i to na całym świecie.
Książka stanowi gratkę dla milusińskich swoją treścią. W sympatycznej bohaterce każdy maluch znajdzie nie tylko cząsteczkę siebie, ale i wskazówki jak taki problem rozwiązać. Porusza się tutaj, z lekkim przymrużeniem oka, niezwykle ważną strefę negocjacji, której niejeden rodzic doświadczył i to zapewne z różnym skutkiem.
🛁Esencji książeczce dokładają piękne ilustracje Siri Melchior. To moja kolejna książka z tej serii i mogę polecić ją z czystym sumieniem, starszym dzieciakom do samodzielnego czytania i tym młodszym do niesamowitych i wspólnych chwil z rodzicem przy wspólnej lekturze.

[Reklama] Wydawnictwo Frajda

Jak namówić uparciuszka do kąpieli? Jak wpłynąć na dziecko aby zmieniło zdanie? Jak nakłonić je do współpracy? Niejeden rodzić miał takie wyzwanie do pokonania.
"Kiełbaska nie chce się myć" to książka wesoła i humorystyczna. Pokazująca co się stanie, gdy pozwoli się dziecku rządzić. Gdy poprze się ich pomysły, by uczyło się na własnych błędach. Zwracająca uwagę na to, że nie zawsze wszystko idzie po myśli a zmiany są potrzebne. Tak jak istotne jest słuchanie się rodzica, który tak na dobrą sprawę pragnie tylko dobra i szczęścia dla swojej pociechy. To on jest tym pierwszym nauczycielem.
Powieść jest krótka ale przyjemna. Została napisana przystępnym i bardzo logicznym językiem. W pełni zrozumiałym przez dzieci.
Barwne ilustracje fajnie podbijają fabułę. Tym samym pozwalają dziecku jeszcze bardziej wciągnąć się w historię.
Twarda oprawa zabezpiecza książkę na dłużej przed niezdarnością małych czytelników.
Jedyny minus tej lektury, to zwrot obrażający rodzica. Jak zawsze w takich przypadkach zwracam na to uwagę a później dokładnie tłumaczę dziecku. Dziecko ma rodzica szanować a nie mówić o nim, że jest głupi. Jako pedagog jestem na takie zwroty ogromnie wyczulowa. Gdyby nie ten zwrot książka otrzymałaby ode mnie szóstkę a tak... Ja rozumiem, że we współczesnym świecie dzieci rozmaicie się zwracają do starszych ale choć na kartach książek nie powinno być o tym mowy.
Pomijając ten jeden szczegół uważam, że jest to fajna pomoc dla rodzica. Fabuła budzi ciekawość, fascynuje i bawi. Wypływający z niej morał jest bardzo trafny.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Frajda

• Przeczytane w 2024
  • Wydawnictwo Frajda
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Kiełbaska nie chce się myć