Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe?

Okładka książki Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe? Magdalena Kowalewska
Okładka książki Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe?
Magdalena Kowalewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Zen poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe? - rollercoaster z nastolatkiem
Wydawnictwo Zen
2022-12-12
2022-12-12
dzieci szczęście nastolatki szkoła wychowanie nauka rodzice

"Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe" Magdalena Kowalewska. Książka, która z pozoru wydaje się być poradnikiem jest bardziej vademecum podejmującym temat posiadania niezbędnych kompetencji młodych ludzi w dzisiejszym i przyszłym świecie. Książka porusza zarówno temat budowania pozytywnych relacji z dorastającym młodym człowiekiem, zrozumienia jego punktu widzenia oraz znalezienia wspólnego języka. Czytając książkę zwróciłam głównie uwagę na problem szkolnictwa, które utknęło w martwym punkcie i wciąż skupia swoją działalność na udowadnianiu młodemu człowiekowi czego nie wie. Żadne dziecko nie powinno przychodzić do szkoły, aby dowiedzieć się z czego jest mierne, słabe czy beznadziejne. Książka jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem, szybko się dociera do swoich spostrzeżeń i rozjaśnia zrozumienie naszych pociech w tym trudnym dla niego okresie dorastania. Polecam z całego serducha, warto przeczytać, przeanalizować, zatrzymać się na moment przy pewnych fragmentach. Przeczytajcie, a nie pożałujecie!!!

„Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe?” Magdaleny Kowalewskiej to książka podejmująca aktualny, lecz bardzo trudny temat budowania pozytywnej relacji z dojrzewającym, nierzadko zagubionym nastolatkiem. Chociaż na półkach księgarni można znaleźć wiele pozycji o rodzicielstwie, szkolnictwie i poszukiwaniu wewnętrznego szczęścia, to publikacja Kowalewskiej łączy w sobie wszystkie niezbędne w tej tematyce elementy, stając się podręcznym, przyjemnym w odbiorze, ale jakże wartościowym kompendium. Lekkość przekazu i klarowność treści sprawiają, że pomocne rady autorki dotrą nawet do najmniej obeznanego odbiorcy. Brak przesadzonego dydaktyzmu i słownictwa stricte akademickiego w towarzystwie umiejętnie wyeksploatowanych badań naukowych z dziedziny psychologii czy neurodydaktyki zachęcają do lektury, pozytywnie wyróżniając się na półce pełnej moralizatorskich poradników. Dla kogo więc jest ta książka? Dla każdego niepewnego rodzica, początkującego i zaawansowanego stażem nauczyciela, a nawet dla dorastającego nastolatka, który dzięki lekturze ma szansę przekonać się, że wszystko z nim w porządku! To pouczająca opowieść o zrozumieniu, szacunku i miłości. O fundamentach zarówno edukacji, jak i rodziny – instytucjach wcale nie tak od siebie odległych. Ze śmiałością stwierdzam więc, iż jako początkująca polonistka wyciągnęłam z tej publikacji przepis na poradzenie sobie w przestrzeni szkolnej zarówno z uczniem, jak i z rodzicem.

• Poradniki dla rodziców 👨‍👩‍👧
  • 📑📑200<400 stron

Dodaj cytat z książki Dlaczego nasze dzieci przestały być szczęśliwe?