Operacja Tajemnica zamku

Okładka książki Operacja Tajemnica zamku Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Okładka książki Operacja Tajemnica zamku
Jørn Lier HorstHans Jørgen Sandnes Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 27) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 27)
Media Rodzina
2023-02-22
2023-02-22
Katarzyna Tunkiel
literatura norweska Katarzyna Tunkiel Hans Jørgen Sandnes opowiadania mali detektywi

Okładka książki Operacja Król Kempingu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Król ... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja gra pozorów Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja gra p... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...

"(Tiril) pociągnęła psa za sobą i schowała się pod podłogą werandy. Oliver rzucił się za nią w samą porę, bo po chwili otworzyły się drzwi zamku.”

Seria fantastycznie wciąga młodych czytelników, pełna niezwykłych i niesamowitych przygód, tajemniczych zdarzeń i detektywistycznych zagadek. Każdy tom oferuje mnóstwo wyśmienitej zabawy i różnorodnych łamigłówek. „Operacja Tajemnica zamku” kręci się wokół starego porzuconego domu przypominającego zamczysko. Budowla niezamieszkana, jednak Tiril i Oliver, oraz towarzyszący im pies o wyjątkowych talentach tropiących Otto, dostrzegają, że ktoś pojawił się w budowli, co wydaje się podejrzane, tym bardziej, że dzieją się tam osobliwe rzeczy. Uczestnicy Biura Detektywistycznego Nr 2, podejmujący się wszelkich ciekawych i niebezpiecznych zleceń, rezygnują z przedłużenia wycieczki nad staw i wędkowania, w zamian przystępują do wyjaśnienia dziwnej sytuacji z zamczysku. Nie jest łatwo, sprawy komplikują się i przybierają groźny obrót.

Wciągająca i intrygująca historia z pakietem detektywistycznych zagadek. Wskazówki i tropy właściwych rozwiązań ukryte na każdej stronie. Trzeba być spostrzegawczym, aby je wyłapać. Przyda się biegłość w snuciu domysłów, umiejętność tworzenia skojarzeń, szybkie odczytywanie wiadomości, wprawne rozeznanie w planach zamkowych pomieszczeń. Jeśli nie będzie się ostrożnym, szczególny klucz może prowadzić na manowce. Nie można bać się zajrzeć do podziemi, gdzie skrywa się prawda o tym, co tak naprawdę się dzieje. Potrafi być mrocznie, zwłaszcza jeśli młodzi detektywi wejdą w drogę komuś, kto za wszelką cenę pragnie bogactwa. Czy uda się Oliverowi i Tiril zapobiec działaniom poza prawem? Czy zdołają odgadnąć, co skusiło nieznajomych do złodziejstwa i kombinowania? Czy trafią na miejsce ukrycia tajemnych drzwi?

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/05/operacja-tajemnica-zamku.html

W najnowszej części serii Biuro Detektywistyczne nr 2 Operacja Tajemnica Zamku, dwoje młodych detektywów - Tiril Olsen, Oliver Tengstad oraz ich nieodłącznego pies o imieniu Otto planowali spokojny wypoczynek na łonie natury, łowienie ryb oraz spanie w namiotach. Jednak ich uwagę przykuwa stary, opuszczony dom, nazywany przez niektórych Wronim Zamkiem. Tiril i Oliver szybko zauważają, że wcale nie jest on taki opustoszały… Czyżby byli świadkami przestępczej działalności?

Książka ma typową dla serii konstrukcję treści, dużej ilustracji towarzyszy fragment tekstu, a w prawym dolnym rogu, na małej karteczce, znajduje się jakieś pytanie. Odpowiedź na nie jest ukryta na obrazku. Pytania nie są trudne, ale wymagają spostrzegawczości i dedukcji. Lektura angażuje i daje poczucie bycia uczestnikiem dochodzenia.

Pozycja idealna dla dzieci 6+, które lubią książki aktywizacyjne, zagadki i wyszukiwanki. Moja starsza córka zawsze jest bardzo dumna, gdy udaje jej dobrze rozwiązać zadanie. Operacja Tajemnica Zamku jest bardzo dobrą częścią serii, w której zadania mają różne poziomy trudności. Jeśli nie znacie innych tomów, to nic nie szkodzi! Każda z nich jest niezależną historią.

Tiril Olsen i Olivier Tangstad oraz ich czworonożny przyjaciel Otto na tropie kolejnej detektywistycznej zagadki 🔎.
Tym razem sprawa nr 206: „Tajemnica Zamku” - a właściwie Wroniego Zamku, Jørna Liera Horsta i Hansa Jørgena Sandnesa – Wydawnictwo Media Rodzina. Olivier i Tirli wybierają się na dwudniową wyprawę nad staw. Zamierzają rozbić namiot i łowić ryby. Docierają na miejsce dzięki mapie Towarzystwa Turystycznego Elvestad. Okazuje się, że ktoś przed nim już w tym miejscu obozował i zostawił mnóstwo śmieci. Wśród szkła, plastików i papierów pozostawionych przez „pseudoturystów” zawieruszyła się lornetka, dzięki, której Olivier obserwuje najbliższą okolicę. Szczególnie interesuje go Wroni Zamek.
Budowlę przypominającą zamek upodobały sobie czarne ptaki z rodziny krukowatych i … ktoś jeszcze. Dwie bliżej nieokreślone osoby w czarnych strojach.
Czego szukają w tym wielkim, starym domu, w którym od dawna nikt nie mieszka?
Kiedy zapada zmrok z cypla, na którym stoi zamek ktoś wysyła sygnały świetlne. Tiril szybko odgaduje, że dłuższe i krótsze mrugnięcia to wiadomość przesyłana alfabetem Morse’a.
Pomóżcie Tirli i Olivierowi odszyfrować wiadomość.
„ _ _ _ . . . _ _ _ _ . . . . _
_ _ _ _ . . . _ . . . . _ . ._ _ . _ _ _ „
Rano mali detektywi ruszają do zamku. Chcą sprawdzić kto wysyłał w nocy sygnały świetlne i kim są nieznajomi kręcący się w pobliżu zamku 🔎 .
Co odkryją w środku? Plan zamku, tajemne drzwi, klucz, jaskinię, Wróżkę Zębuszkę i …
Jak w każdej z części Operacji mnóstwo tajemnic, zagadek, szyfrów, komplikacji i niebezpiecznych sytuacji, które wywołują u czytelnika dreszczyk emocji i zaciekawienie. Na każdej stronie łamigłówka do rozwikłania 🔎 . A na końcu to co młodszych i starszych miłośników serii Operacja ekscytuje najbardziej czyli „Zlecenia Ottona” 🔎 . Gwarantuję, że pochłoniecie tę przygodę na raz. Nie można się oderwać. Bardzo polecam 🕵️‍♀️

W „Operacja tajemnica zamku” nasi bohaterowie wpadają na trop podejrzanych ludzi ukrywających się w opuszczonym starym domu zwanym zamkiem. Ciekawość bierze górę i postanawiają zbadać sprawę jak tylko goście opuszczają dom. Wpadają na różne tropy, po kolei rozwiązują zagadkę. Niestety zostają złapani przez bandytów i uwięzieni w piwnicy. Czy uda im się wydostać a przestępcy zostaną schwytani?

Ta seria jest fantastyczna. Poza świetnym wydaniem - twarda oprawa, piękne ilustracje - jest również genialna historia i świetnie skonstruowane zadania dla młodego czytelnika. Książka sprawdzi się zarówno dla samodzielnie czytających dzieci jak i młodszych, które wspólnie z rodzicem będą tropić bandytów.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Ta seria to coś więcej, niż tylko przygoda. Tutaj czytelnik aktywnie bierze udział w akcji. Zatem lupy w ręce i zaczynamy.

Tiril, Olivier i Otto po raz kolejny staną przed ważnym zadaniem. Nowa zagadka czeka na rozwiązanie. Zwyczajna wyprawa pod namiot staje się początkiem przygody. W pobliskim zamku dzieje się coś dziwnego. Wroni Zamek od dawna uchodzi za opuszczony. Co zatem robi tam dwójka dziwnie wyglądających ludzi? Przyjaciele postanawiają to sprawdzić.

Młodzi detektywi szybko odkrywają kolejne ślady. Tylko od nich zależy, czy uda się odkryć nielegalne działania przestępców. Muszą bardzo uważać. Jeden niewłaściwy ruch i zostaną złapani.

Razem z bohaterami książki, czytelnik będzie miał okazję rozszyfrować wiadomość zapisaną alfabetem Morse’a, znaleźć odpowiednią drogę, odkryć różnice, znaleźć ukryte przedmioty.

Ta niezwykle wciągająca książka detektywistyczna spodoba się młodszym czytelnikom. Znajdą oni tutaj świetną historię, której sami będą częścią. Na każdej rozkładówce znajduje się pytanie. Aby na nie odpowiedzieć, trzeba uważnie słuchać i dokładnie przyglądać się ilustracjom. Taka forma zaciekawi niejedno dziecko.

Ilustracje niemal wypełniają każdą stronę i zachęcają do wnikliwej analizy. W nich ukryte są ślady, które mogą przydać się na dalszych etapach śledztwa.

Cóż to była za przygoda! Przyznam, że czytając tą książkę bawiłam się znakomicie. A wiecie dlaczego? Ponieważ nie było to spotkanie ze zwykłą książką, ale prawdziwa wyprawa.

Poznałam młodych detektywów: Tiril, Oliviera i psa Ottona, którzy niczym Sherlock Holmes potrafią rozwikłać nawet najbardziej skomplikowaną zagadkę.

Nie pozostaniemy jednak biernymi czytelnikami, na każdej stronie autor angażuje nas i przedstawia nowe zagadki do rozwikłania.

Trenujemy naszą spostrzegawczość, spryt i zdolność dedukcji. Czy to nie cudowne rozwiązanie?

Zadania bardzo się od siebie różnią co poczytuję za ogromnego plusa. Dzięki temu ciągle jesteśmy zaangażowani i nie mamy ochoty odkładać książki.

Dzięki odpowiedziom bez problemu dowiemy się także czy nadajemy się na detektywów, a nasz tok myślenia jest prawidłowy.

Pod koniec historii żałowałam wręcz, że zabawa się kończy, ale ku mojemu zaskoczeniu autor przygotował na koniec kilka dodatkowych zadań, które na nowo zaangażują nas w zabawę.

Jeśli Wam również spodoba się ta koncepcja to na rynku dostępnych jest wiele innych turowo o Biurze detektywistycznym nr 2.

W mojej ocenie to świetna pozycja ❤️

Nie pozostaniemy jednak biernymi czytelnikami, na...

Ta seria to jedna z naszych ulubionych. Dzieci lubią słuchać i wcielać się w rolę małych detektywów, a ja bardzo lubię im czytać te historie i obserwować jak zastanawiają się nad rozwiązaniem zagadki 😍

W tej części razem z bohaterami będziemy uczestniczyć w rozwiązaniu zagadki w opuszczonym zamku, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Tiril, Oliviera i Otto odkrywają kolejne ślady, które pomogą rozwiązać sprawę. My czytelnicy im w tym pomożemy. Dięki pytaniom, zadaniom, labiryntom czy zaszyfrowanym wiadomościom bierzemy czynny udział w śledztwie. To do dzieła!

Wspaniałe ilustracje są również wskazówką do rozwiązania sprawy, bo w nich ukryte są ślady.

Polecamy dla małych i dużych detektywów.

To kolejna porcja zagadek prosto z jednej z najlepszych serii detektywistycznych dla dzieci, czyli Biura detektywistycznego nr 2, której autor zanim został pisarzem pracował jako detektyw w policji.

Ogromnym plusem serii jest to, że nie musicie znać poprzednich części, możecie sięgnąć po dowolny tom, a przed Wami zagości nietuzinkowa sprawa, której rozwiązania podejmą się przyjaciele Tiril i Oliver oraz ich psiak Otto.

Tym razem bohaterowie wybierają się na biwak i przypadkowo dostrzegają światło w starym i opuszczonym zamczysku. W pobliżu kręci się też tajemnicza para, która nocą nadaje sygnał alfabetem morsa. Ciekawość i doświadczenie podpowiadają przyjaciołom, że kryje się za tym coś naprawdę znaczącego.

Młodzi detektywi zakradają się do zamczyska w poszukiwaniu śladów i natrafiają tam na trop nielegalnych interesów.

Jak zakończy się ta misja? Czy Tiril i Oliver rozwiążą sprawę? Książka będzie trzymać w napięciu do samego końca, bo nie wszystko pójdzie zgodnie z planem...

Każda rozkładówka kryje zagadki, ślady i tropy, które pomogą w śledztwie. Warto dobrze się rozglądać i mieć ze sobą coś do pisania 😉

Za każdym razem, gdy sięgamy po książkę z tej serii jesteśmy pewnie, że się nie zawiedziemy i tak było również tym razem.

Pozwólcie, że zabiorę Was dziś w kolejną niesamowitą podróż z Tiril i Olivierem oraz ich czworonożnym kompanem Otto. Podróż ta będzie jak zawsze niezwykle ciekawa, wciągająca i pełna dość trudnych zagadek, w rozwiązaniu których jesteście mi bardzo potrzebni!

Zapraszam do ,,Operacja Tajemnica Zamku" autorstwa Jorn Lier Horst, które ostatnio czytaliśmy dzięki @mediarodzina.wydawnictwo.

Tym razem nasi bohaterowie postanawiają udać się na wycieczkę pod namiot nad staw. Z miejsca, w którym rozbili namiot był bardzo dobry widok na stary opuszczony zamek, w którym kiedyś prawdopodobnie mieszkał przemytnik.

Wieczorem okazało się jednak, że z zamku ktoś nadaje komunikat alfabetem Morse'a! Jaką tajemnicę kryje w sobie Wroni Zamek?

Wciągająca książka dla dzieci, które uwielbiają deszczyk emocji i liczne zagadki do rozwiązania. Na każdej stronie znajdziecie zagadkę plus podpowiedzi do jej rozwiązania! Uwaga! Jedna zagadka była tak trudna, że nie dałam sobie z nią rady!

Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Seria: Biuro Detektywistyczne nr 2
Data premiery: 22.02.2023
Wiek: 6-8

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #mediarodzina #tajemnicazamku #zamek

• Dla dzieci
  • Tiril i Olivier