Bezwzględny porywacz

Okładka książki Bezwzględny porywacz Faith Summers
Okładka książki Bezwzględny porywacz
Faith Summers Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Mroczny Syndykat (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mroczny Syndykat (tom 2)
Dark Captor
Niegrzeczne książki
2023-01-25
2023-01-25
Sylwia Chojnacka

Na półkach: , , , , , , ,

Tristan to najmłodszy brat Massima D'Agostino jest bezwzględnym,niebezpiecznym,bezdusznym i zterminowanym mężczyzną.
Sześć lat temu jego ukochana żona została brutalnie zamordowana tuż po ślubie.
Celem jego jest chęć zemsty,zemścić się na tej osobie,która jest wszystkiemu winna.
Nie cofnie się przed niczym,żeby odwet zrobić na swym, własnym wrogu największym.
Isabella to ma dosyć życia w półświatku mafijnym,gdzie rządzi jej ojciec,władcą jest on mafii.
Dziewczyna pragnie się odciąć od swego ojca i wszystkiego co z nim się łączy.
Poznaje Tristana chce schować się w jego ramionach,lecz on chce się zemścić na niej.
Historia poruszająca,jest tu mnóstwo scen erotycznych,seksu dużo i pikanterii dodaje autorka tej powieści mafijnej.
Bohaterowie bardzo ciekawi w książce,z każdą stroną książki ciekawiła mnie ta część i interesowała,pochłonęłam ekspresowo książkę.
Zaskakiwała mnie z każdym rozdziałem,intrygowała,z zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów,co się wydarzy byłam ciekawa,co będzie między Tristanem,a Isabellą.
Rewelacyjny,cudowny romans❤️❤️🔥🔥

Sześć lat temu jego ukochana żona została brutalnie zamordowana tuż po ślubie.
Isabella to...

Podobała mi sie cała ta intryga kto jest zdrajcą (mimo iż w połowie książki juz sie domyslilam kto nim jest i mialam rację 😏). Tylko kurde tak samo jak w piwrwszym tomie tak i tutaj uważam, że mało mafijnie i brutalnie było. Normalnie jeszcze kilka ckliwych tekstów, rozmyslań, opisów a można by zaczac żygać teczą. Ale siegnę po 3 tom bo jestem ciekawa historii najmłodszego brata.

2054

Na półkach: , , , , , , ,

Ta historia trzymała w napięciu i dostarczała wielu emocji, ale była bardzo przewidywalna oraz bardzo łatwo można było się domyślić , kto był zdrajcą.

"Bezwzględny porywacz" spełnia wszystkie cechy romansu mafijnego. Jest mrocznie, tajemniczo, okrutnie, bezwzględnie, emocje i pożądanie między bohaterami jest wręcz namacalne, a ciągle zagrażające im śmiertelne niebezpieczeństwo wydaje się potęgować ich uczucia. Podobała mi się kreacja bohaterów, zarówno głównych, jak i drugoplanowych. Na początku dosyć wartka akcja potem ustępuje miejsca rosnącemu uczuciu, jakie rodzi się, tak naprawdę od pierwszego spotkania między Tristanem a Isabell. Następnie akcja ponownie przyspiesza swoje tempo, i podczas niej mają miejsce dramatyczne w swoich skutkach wydarzenia, które mogą mrozić krew z żyłach. Dzieje się tu naprawdę dużo, nie tylko w akcji ale również wewnątrz bohaterów. Dzięki dwutorowej narracji możemy śledzić co dzieje że z uczuciami i emocjami naszych bohaterów. Wiele wątków pobocznych zostało otwartych więc liczę na ich kontynuację. Książka bardzo mi się podobała, czytało się ją szybko i przyjemnie. Pomimo, że nie poznałam pierwszego tomu, to jego nieznajomość nie przeszkadzała mi zbytnio, żeby odnaleźć się w treści. Sceny w powieści są dosyć mocne i makabryczne, więc przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Bardzo podobała mi się ta książka, pomimo pewnej przewidywalności niektórych wątków, fabuła mnie wciągnęła. Fani romansów mafijnych na pewno będą zadowoleni, tak jak ja

Życie Tristana jest naznaczone tragedią, jego ukochana żona została zamordowana tuż po ślubie. Teraz przy życiu mężczyznę trzyma jedynie chęć zemsty. Kiedy w końcu trafia na ślad prowadzący do sprawcy zbrodni, nie zamierza pozwolić, by cokolwiek powstrzymało go od odwetu na wrogu. A już na pewno nie odwiedzie go od tego wdzięk pewnej młodej pani psycholog. Isabella nie chce mieć nic wspólnego z przestępczym półświatkiem. Ze wszystkich sił próbuje odciąć się od swoich korzeni i wieść normalnie życie. Jednak czy tego chce czy nie jest powiązana ze światem mafijnym przez ojca. Kobieta szuka pocieszenia w ramionach nowo poznanego mężczyzny. Tylko czy intencje mężczyzny są napewno czyste? Czy napewno Isabella znajdzie pocieszenie w ramionach Tristana? Co się wydarzy pomiędzy tą dwójką?

"Bezwzględny porywacz" jest to kolejna książka autorki, jaką przeczytałam. Pierwszy tom bardzo mi się spodobał, jednak drugi nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia, jakiego się spodziewałam. Mam do niej mieszane uczucia, fabuła książki nie jest jakoś nadzwyczajna, jest przewidywalna i momentami nudna, brakowało mi ciekawszych akcji. Historia miała wielki potencjał ale nie został on moim zdaniem wykorzystany do końca. Historia jest napisana lekkim i przyjemnym językiem, przez co czyta się ją w zawrotnym tempie. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Chociaż były momenty kiedy ich zachowanie strasznie mnie irytowało oraz denerwowało. Jednak, Tristan ma w sobie coś takiego co intryguje czytelnika i przez to zdobył moją sympatię. Relacja Tristana oraz Isabell, rozwija się troszkę za szybko. Zakończenie książki zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.

Czuję się trochę rozczarowana tą lekturą, jednak Was zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie o niej własnej opinii. Jednakże jeżeli lubicie historie hate-love, w świecie mafijnym, to może książka przypadnie Wam do gustu.

"To brzmi jak marzenie, którego pragnie moje serce.”

Jakie jest Wasze największe marzenie?

Tristan pragnie pomścić śmierć bliskich, a Isabella - żyć pomimo straty.
Jednak będąc w tym miejscu, gdzie się znajdują nie jest im dane by otrzymać od losu to, o czym marzą. Dlatego Tristan odnajduje sposób na vendettę. A kluczem do niej jest właśnie Isabella.

Bezwzględny porywacz to drugi tom serii Mroczny syndykat, którą poznałam rok temu. I powiedzieć, że czekałam na kontynuację jak dzika, to jak nic nie powiedzieć XD I kiedy dostałam egzemplarz w swoje ręce, a w nim zupełnie co innego niż zakładałam - nie chciałam jej czytać. Nastawiałam się na dalsze losy Massimo i Emelii, a tu autorka zaserwowała nam miłosne (i nie tylko) perypetie kolejnego brata.
I przepadłam. Tristan już teraz jest moim ulubionym z braci, No doubt. On i Isabella są jak ulepieni z tej samej gliny - pragną wyzwolenia z kajdan przeszłości. I czytanie o stopniowym dochodzeniu do sprawiedliwości było przyjemnością. Pikantne sceny (poza jednym zdaniem) były poprowadzone ze smakiem, nie były przerysowane i przaśne. Momentami robiło mi się gorąco! No i mamy tutaj uwielbiany przeze mnie age gap i motyw syndromu sztokholmskiego, który moja dusza chłonie jak gąbka.
Poza elementami czysto miłosnymi, książka podoba mi się bardziej od pierwszej fabularnie - dzieje się więcej, wchodzimy głębiej w mafijne działania i sojusze, a odkrycie kto jest kretem daje wiele satysfakcji, przysięgam.

Jeśli zastanawialiście się czy sięgać po tę książkę - ZDECYDOWANIE. Nie zawiedziecie się, jeśli tak - biorę to na siebie 😂🖤
(Ta piosenka nie jest przypadkowa, a scena, w której się pojawia jest jedną z moich ulubionych)
____
Współpraca reklamowa z @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece

"To brzmi jak marzenie, którego pragnie moje serce.”

Jakie jest Wasze największe marzenie?

Tristan pragnie pomścić śmierć bliskich, a Isabella - żyć pomimo straty.

Bezwzględny...

Od samego początku można było zaobserwować jaki bardzo Tristan jest rozdarty w swoim planie. Miał świadomość, że musi porwać kobietę, ale razem z braćmi mieli swoje zasady – nie krzywdzili kobiet. Jednak chęć pomszczenia śmierci żony wydaje się być zbyt silna żeby móc sobie pozwolić na takie rozterki.
Bardzo podobał mi się sposób w jaki się spotkali po raz pierwszy, muszę przyznać, że czułam lekkie zaskoczenie w tym wszystkim. Szczególnie jego zachowaniem, no bo jak by nie było mówimy tutaj o gangsterze. Jednak chyba bracia D’Agostino mają w sobie coś z rycerza. Mimo swojej bezwzględności mają serca.
Isabella zdając sobie sprawę z tego w jakim świecie żyje jest świadoma tego, że raczej nie wyjdzie cało z sytuacji. W końcu jest tylko pionkiem, zwykłą kartą przetargową. Próbuje się buntować, ale chyba mając za sobą sporo tego typu książek wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to nigdy nie przynosi nic dobrego.
Odnośnie samej historii powiem Wam, że jestem zaintrygowana. Tajemnica jaką podarowała nam Summers jest tak fajnie zbudowana, że jestem po prostu ciekawa co jeszcze tam się wydarzy i jak to się rozwiąże.
A co do samej książki, nie powiem chyba już nic oryginalnego, gdy stwierdzę, że czytało mi się ją lekko. Każdy rozdział potęgował moją ciekawość, bo to, że ojciec Isabelli jest bezwzględnym człowiekiem dowiedzieliśmy się już w pierwszej części gdy zostało wspomniane morderstwo Alyssi. Jednak Tristan z braćmi ma plan i zrobi wszystko żeby pomścić krzywdy swojej rodziny. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na kolejny tom, ponieważ po tej historii uważam, że następny będzie tylko wisienką na torcie .

Bardzo podobał mi się sposób w jaki się spotkali po raz pierwszy, muszę...

Długo trzeba było czekać na tą część. I chyba to czekanie i mój zachwyt nad pierwszym tomem podział tak, że nie zachwyciła mnie ona tak jak tego chciałam.
Zbyt wiele od niej oczekiwałam. 🫣

Ta część już nie była tak usłana mrokiem jak poprzednia, tu było zdecydowanie mniej tej grozy. No i oczywiście główny wątek historii, czyli #hatelove. Polubiłam postać Isabell, chyba jako jedyna przypadła mi tu do gustu.
Ogólnie książkę czytało się przyjemnie, ale zabrakło mi tu czegoś… Pierwszy tom zdecydowanie wysoko postawił poprzeczkę, i ten nie zdołał go przebić. 🔥 Zobaczymy jaki będzie trzeci tom, może akurat mnie pozytywnie zaskoczy… 🫣

Zbyt wiele od niej oczekiwałam. 🫣

book.moodpl

„Bezwzględny porywacz” to drugi tom serii „Mroczny Syndykat”, autorstwa Faith Summers. Po rewelacyjnym I tomie bardzo czekałam, na dalsze losy związane z braćmi D’Agostino, przy których nie można nudzić się. Co prawda ja nadal pozostaje fanką pierwszej części serii - „Bezlitosny książę” i Massimo, ale Tristana też polubiłam. Teraz pozostaje mi czekać na kolejną książkę z serii, a z tego co widziałam na zagranicznych stronach seria jeszcze nie raz miło zaskoczy fanki cyklu „Mroczny Syndykat”.
Głównym bohaterem w powieści jest Tristan D’Agostino, którym kieruje zemsta, ponieważ kilka lat temu brutalnie została zamordowana jego żona, tuż po ślubie. Kiedy wreszcie odkrywa kto może stać za tą zbrodnią, nie zamierza powstrzymać się przed wyrównaniem rachunków. Ale na jego drodze do zemsty staje ona – Isabella, dziewczyna, która żyje w świecie z którym nie zgadza się oraz jest córką samego potwora, od którego nie może uwolnić się. Jest ona przeciwieństwem świata w którym żyje. Jest dobra, pracowita, uczciwa, ufa ludziom. Któregoś dnia zaufała Tristanowi i źle to dla niej skończyło się. Jak potoczy się życie Tristan i Isabelli ?
Jest to drugi tom serii, ale spokojnie możecie go czytać bez znajomości I części. Co prawda jestem zwolenniczką czytania serii od początku do końca, nawet gdy tomy ze sobą nie łączą się. Już od poprzedniej książki polubiłam bardzo styl pisania autorki. Uwielbiam tę serie głównie za ten mroczny wątek z Syndykatem, naprawdę świetnie przedstawiony temat, przez autorka w książkach. Oprócz romansu mamy intrygi, tajemnice, całą organizację Syndykatu oraz niesamowite emocje, nie zabraknie też wątków erotycznych czy momentów grozy. Oprócz tego znajdziecie elementy mafijne z porwaniem oraz enemies to lovers – który bardzo lubię w książkach. Zakończenie dla mnie było idealne i wymarzone. Polecam <3

book.moodpl

• Mafia