Filozofia Kaizen. Małymi krokami ku doskonałości

2021-01-01
2021-01-01
Marcin Kowalczyk
Kaizen Japonia filozofia rozwój osobisty

Okładka książki Pokonać strach. Jak zapanować nad emocjami i odzyskać kontrolę nad życiem Michelle Gifford, Robert Maurer
Pokonać strach... Michelle Gifford, R...

Przekaz książki można skrócić do jednego zdania - każde duże zadanie rozbij na odpowiednio małe kroki aby bez nadmiernego wysiłku osiągnąć wyznaczony cel.

Autor podchodzi do zagadnienia małych kroków głównie od strony biznesowej, co niekoniecznie każdemu może przypaść do gustu. Aczkolwiek zasady filozofii Kaizen są na tyle proste, że bez problemu będziemy w stanie przenieść je na inne sfery naszego życia.

Książka miejscami zawiera zbyt dużo "Amerykańskiej gadki", a za mało konkretów co jest niewątpliwym minusem. Mimo to, myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję, szczególnie że nie jest ona zbyt długa.

• BIZNES 100%
  • Zarządzanie sobą