Zabierz moją duszę

Okładka książki Zabierz moją duszę Susanne Schemper
Okładka książki Zabierz moją duszę
Susanne Schemper Wydawnictwo: Word Audio Publishing International Cykl: Solinge (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Solinge (tom 2)
Ta min själ
Word Audio Publishing International
2022-11-02
2022-11-02
Witold Biliński

Kajsa ma obsesję do Henrika rzekomo zakochana niestety nie wierzy się jej próbuje mu zniszczyć małżeństwo na szczęście teściowa prawie ja zabija przez co kajsa bierze się za jej męża.

Powieść "Zabierz moją duszę" jest drugim tomem z cyklu "Solinge". Ta książka jest troszeczkę słabsza od poprzedniej. Myślałam, że obie części się ze sobą łączą. Niestety to są odrębne historie. Tutaj poznałam pewną kobietę, która ma obsesję na punkcie mężczyzn. Jak kogoś sobie upatrzy, to nie odpuści. Zatruje swojemu kandydatowi życie. Zrobi wszystko, żeby go zdobyć. Można powiedzieć, że jest wężem boa. Kogo tym razem wzięła sobie na celownik?
Jej ofiary o niczym nie wiedzą, ponieważ nie opowiada o swojej przeszłości. Ta dziewczyna jest chora psychicznie. Poczytajcie jej historię.
Ta historia rozgrywa się w Solinge. Na pozór w spokojnym, małym i idealnym miasteczku.
Poczytajcie o zabójczo pięknej Kajsi, która sprowadzi się do Solinge, ponieważ odziedziczy dom po swojej babci. Ona osaczy pewnego bohatera jak boa dusiciel. Czy mężczyzna zrozumie, w jakim jest położeniu, nim będzie za późno? Do czego jest zdolna zdesperowana kobieta?
Poznałam jeszcze jedną bohaterkę, taką drugoplanową. Ta kobieta wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie spodziewałam się, że stanie na wysokości zadania. Co zrobi? Oczywiście nie powiem. Warto dotrwać do tego momentu.
Kto komu zabierze duszę?
Jeżeli lubicie czytać książki, które wchodzą jak ciepłe bułeczki, to ta do takich należy. Mocno kibicowałam pewnemu bohaterowi. Miałam cichą nadzieję, że się ogarnie, nim będzie za późno. Przerażona byłam zachowaniem Kajsy. Ta dziewczyna powinna się leczyć. Tylko czy w jej przypadku, to by pomogło? Ocenicie sami po przeczytaniu.
Zakończenie jak dla mnie bardzo słabe. Liczyłam na jakiś wielki szok. Niestety, nie zawsze dostajemy to, co chcemy.
Nie biorąc pod uwagę zakończenia, to jest dobra historia.
Polecam, mommy_and_books.

To niezupełnie był thriller, nawet nie kryminał. Bardziej historia o ludzkich słabościach, obsesjach, strachu i problemach. Powieść napisana w takim nieśpiesznym skandynawskim stylu, a jednak mnie wciągnęło.
Co my tu mamy? Przede wszystkim obsesję kobiety na punkcie mężczyzny.
🔸️
Kajsa po różnych życiowych perypetiach przeprowadza się do małego miasteczka Solinge i zamieszkuje w domu odziedziczonym po dziadkach. Obejmuje posadę w szkolnej bibliotece i wydaje się być szczęśliwa z tego wszechogarniającego ją spokoju i małomiasteczkowego klimatu.
Jej życie toczy się zwyczajnie, aż do momentu, gdy poznaje Henrika, nauczyciela ze szkoły, w której pracuje. Niby niepozorny facet, taki bez szału i zachłystu wyglądem, ale Kajsa czuje, że to jest ten jeden jedyny, z którym może sobie ułożyć życie i być szczęśliwa. I cóż z tego, że jest żonaty? To przecież taki niewielki problem.
Jej zaangażowanie w tę relację od początku nie było zdrowe, ale mężczyźnie pochlebiało zainteresowanie pięknej i młodszej od niego kobiety.

Kiedy Henrik, którego małżeństwo kuleje, ulega chwili słabości, a potem odrzuca Kajsę, kobieta wie, że nie puści mu tego płazem i że kara, to jest to co mu się słusznie należy.
Kajsa ma już taką historię za sobą, więc tym bardziej czuje się zraniona i żądna zemsty.
Obsesja, która ją ogarnia z każdym dniem się pogłębia. W całą historię niespełnionej miłości zostaje wciągnięta cała rodzina Henrika i… “apetyczny” niezbyt wierny żonie teść mężczyny, który jest pastorem.
Obserwacja, śledzenie, wysyłanie kompromitujących zdjęć, to tylko część jej mrocznego planu.
Wysłuchałam z zainteresowaniem.
To nie jest beztroska opowieść. To historia złamanego serca, podeptanej duszy i słabej psychiki. To obraz kobiety spragnionej miłości i potrzeby bycia dla kogoś ważną.
Ile takich historii dzieje się obok nas? Ile razy miłość była powodem obsesji i doprowadzała na skraj rozpaczy i psychicznego wykończenia?
Autorka stworzyła historie dziejące się w małym szwedzkim miasteczku. Na szczęście nie są to serie. Za każdym razem dostają życie inni, nowi bohaterowie i każda historia jest inna, ale każda dotyczy ludzkich, domowych dramatów.

Co my tu mamy? Przede wszystkim obsesję kobiety na punkcie mężczyzny.
🔸️

Ciekawa historia z wątkiem psychologicznym. Dobrze przedstawiony problem pogoni za bliskością, zdrady i wewnętrznych rozterek.

Książka wciągająca, naprawdę dobrze się czyta. Chociaż na miejscu mężczyzn chyba bym się trochę obraziła, bo są tu przedstawieni jak bezwolne istoty, z którymi kobiety robią co chcą. Wystarczy trochę komplementów, trochę zainteresowania, trochę kokieterii i po człowieku.😀

To moje drugie spotkanie z tą autorką. Bardzo mi się podoba. Pisze o zwykłej codzienności. Nie ma tu żadnych tajemnic, zagadek. Zwykłe życie. Narracja przyciąga. Nie można się oderwać.

• Moje
  • Przeczytane w 2023
  • Obyczajowe
  • Biblioteka!

Dodaj cytat z książki Zabierz moją duszę