Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka

Okładka książki Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka Camilla Reid, Axel Scheffler
Okładka książki Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka
Camilla ReidAxel Scheffler Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Pola i Piotruś (tom 4) opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2022-09-28
2022-09-28
32 min.
Ewa Borówka

Okładka książki Karol Kleczka i jego ulubiona książeczka Julia Donaldson, Axel Scheffler
Karol Kleczka ... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Koszatka ma katar Julia Donaldson, Axel Scheffler
Koszatka ma katar Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Pan Żabka na wycieczce Julia Donaldson, Axel Scheffler
Pan Żabka na w... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo i prz... Julia Donaldson, Ax...

"Piotruś namyśla się chwilę. A potem robi coś bardzo trudnego."

Moi uczestnicy weekendowego klubu najmłodszych czytelników pałają wielką sympatią do tej serii książeczek. Podobają im się historie bohaterów, zwierzątkowe postaci i oprawa graficzna. Kiedy zaglądamy na strony książki przekonujemy się, że oprócz wciągającej historii, osadzonej fabułą blisko dziecięcych codziennych zabaw, otrzymujemy również cenne przekazy, a przecież zależy nam, aby nasze dzieci podchwyciły je w naturalny sposób podczas rozrywki i zabawy.

Króliczek Piotruś i myszka Pola to serdeczni przyjaciele, uwielbiają wspólnie spędzać czas. Któregoś dnia Piotruś zaprasza Polę, aby miło bawili się przez cały dzień. Myszka starannie przygotowuje się do pobytu i noclegu u Piotrusia. Zręcznie pakuje potrzebne rzeczy i odważnie udaje się w samodzielną wyprawę autobusową do domu przyjaciela. Pola i Piotruś zgodnie i sympatycznie się bawią, najpierw pojazdami, potem prowadzą gospodarstwo na wsi, a następnie wymyślają piracki szpital. Jedzą posiłki, biorą wieczorną kąpiel, myją zęby, a na koniec dnia czytają książeczkę na wyciszenie. Nadchodzi pora spania i kolorowych snów. Pozornie nic nie brakuje bohaterom do szczęścia, jednak Pola orientuje się, że zapomniała wziąć z domu ukochanej przytulanki. Wpada w prawdziwą rozpacz i płacze. Piotruś dzielnie stara się ją pocieszyć. Czy uda mu się uspokoić przyjaciółkę, jakich argumentów użyje, na co się zdobędzie?

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/01/ulubiona-przytulanka.html

"Piotruś namyśla się chwilę. A potem robi coś bardzo trudnego."

Jako, że mam w domu Piotrusia to te książki poza swoją wartością, mają wartość sentymentalną :)

Ale do brzegu. Cały cykl jest naprawdę warty polecenia. Pełny empatii, przyjaźni i typowych, codziennych problemów 3-5 latków.
Bez zawstydzania, pouczania czy grożenia pokazywane są sytuacje trudne dla dzieci. I ich możliwe rozwiązania.

A ilustracje przyciągają oko (w końcu tworzył je ilustrator Gruffalo)

Pola nocuje u Piotrusia. Jest bardzo przejęta i szczęśliwa. Po wspaniałym dniu pełnym aktywności kładą się do łóżek. Niestety! Okazuje się, że Myszka zapomniała swojej ulubionej przytulanki! Piotruś próbuje znaleźć zamiennik. Na szczęście mu się udaje. Pokazuje przy tym, jak bardzo zależy mu na przyjaźni z Polą bo rozwiązanie problemy nie jest dla niego łatwe

Kolejna świetna książka. Polecam gorąco

A ilustracje przyciągają oko (w końcu...

Seria "POLA I PIOTRUŚ" od @wydawnictwo_wilga skierowana jest do młodszych odbiorców. Bardzo kolorowe ilustracje zdecydowanie przykuwają uwagę dzieci. Grafiki zostały dopracowane do najmniejszego szczegółu. Bardzo przyjazne postacie świetnie umilają czas wolny. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z tą serią i nadal nam się podoba. Masywne strony sprawiają, że książeczki posłużą na dłużej. Te pozornie krótkie propozycje posiadają głębsze znaczenie. Przybliżają podstawowe wartości, jakimi są przyjaźń, życzliwość, wyrozumiałość oraz wiele więcej.
"Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka" to kolejna propozycja z serii. Pola pakuje się, ponieważ zostaje na noc u Piotrusia. Zwierzątka świetnie się bawią, dopóki Pola nie uświadamia sobie, że zapomniała ulubionej przytulanki, bez której nie potrafi zasnąć. Czy Pola i Piotruś poradzą sobie z tym problemem?

Pola wybiera się na nocowanie do swojego przyjaciela. Pakując się dziewczynka zapomina o swojej ulubionej przytulance, jednak początkowo nie przeszkadza jej to, ponieważ świetnie bawią się z Piotrusiem. Jednak wieczorem Poli doskwiera smutek. Co w tej sytuacji zrobi Piotruś?

To opowieść o tym jak dla dzieci ważne są wieczorne rytuały oraz jak życzliwość i wsparcie są ważne w przyjaźni.
Cała seria to urocze książeczki i wyjątkowe lektury, pomagające najmłodszym i pokazujące jak radzić sobie w różnych, trudnych dla dzieci chwilach.
Uczą zrozumienia, empatii i wspierają ciepłe relacje.

Są takie książki, ktore raz otworzone wnoszą w nasze życie tyle radości, że nie mamy ochoty odkładać ich na półkę. Znasz to? Masz takie tytuły? Kiedy w naszym domu pojawiła się seria "Pola i Piotruś " tym razem najmniejsze rączki nie mogły pohamować apetytu na dobrą opowieść! Opowiada ona o pięknej relacji, jaką łączy tytułowych bohaterów. Na kartach historii pojawiają dlsie rozmaite problemy, które dzięki kreatywności I pozytywnemu nastawieniu udaje się przekuć w coś dobrego i dać sobie szansę na dobrą zabawę. Część "Urodziny" przybliża wspaniałe wydarzenie jakim jest przyjęcie Poli. Razem z bohaterami przeżywamy wspólną zabawę, radości a także doświadczymy... wypadku! Co zrobić, gdy wspaniały bajkowy tort ląduje na naszej głowie zamiast e naszym brzuchu? Przyjaciele mają tutaj na to sposób! Bynajmniej nikt nie bul tutaj zażenowanie nowym rozwiązaniem! To moje pierwsze spotkanie z tą serią a już zostałam utwierdzona w przekonaniu, że koniecznie potrzebujemy poprzednich! Urok. Optymizm. Lekkość. To przede wszystkim cechuje te publikacje. Nasycenie kolorów, pozytywne nastawienie i wartościową treść działają na korzyść. Autorzy, Camilla Reid i Axel Scheffler, wykonali kolejną doskonałą robotę! Spędzanie wieczorów w takim towarzystwem to czysta przyjemność.

Z przyjemnością chciałam pokazać Wam najnowsze tomy przygód Poli i Piotrusia ❤️

"Pola i Piotruś. Ulubiona przytulanka" to opowieść o wspólnym nocowaniu przyjaciół w domu Piotrusia. Oboje bardzo się na nie cieszyli a Pola cały dzień planowała co zabierze.

Przyjaciele bawili się zabawkami Piotrusia, odgrywali rolę a także wspólnie uczestniczyli w wieczornych rytuałach jak kolacja, kąpiel, mycie zębów i książeczka na dobranoc.

Kiedy jednak przyszła pora spania Pola zorientowała się, że zapomniała z domu swojej ukochanej przytulanki, bez której nie umie zasnąć.

Piotruś z całych sił starał się pocieszyć przyjaciółkę, aż w końcu zdobył się na gest, który przepędził czarne chmury.

Seria o Poli i Piotrusiu to pięknie ilustrowane książeczki w twardej oprawie, które skradły nasze serca. Każda historia opowiada perypetie przyjaciół, odnosząc się także do trudnych zdarzeń i ukazując pełen szacunku i empatii sposób pokonywania trudności.

Bardzo polecamy ❤️

Z przyjemnością chciałam pokazać Wam najnowsze tomy przygód Poli i Piotrusia ❤️

Znacie serię o Poli i Piotrusiu?

To książeczki dedykowane najmłodszym odbiorcom, przepięknie wydane,super kolorowe i urocze 😉
Pola i Piotruś to para przyjaciół, którzy przeżywają razem różne sytuacje. Te zdarzenia będą na pewno bliskie maluszkom,bo choć dotyczą tak normalnych spraw jak organizacja urodzin czy wspólne nocowanie,to dla tych przyjaciół jest to ogromne przeżycie. Książeczki idealnie oddają dziecięce emocje,dylematy,wzloty i upadki.

W "Ulubionej przytulance" Pola nocuje u Piotrusia. Wszystko jest cudownie do pory spania,gdy okazuje się,że Pola nie wzięła swojej ulubionej przytulanki...Piotruś ratuje ją swoim misiem,do którego jest mocno przywiązany, jednak chce by Pola czuła się u niego dobrze.

W "Urodzinach" Pola świętuje swój wielki dzień. Niestety,przez przypadek,Piotruś niszczy tort. Choć Poli jest ogromnie przykro,rozumie,że wypadki się zdarzają...wspólnie robią babeczki i świętują już bez żadnych niespodzianek 😉

Od tych książeczek bije ciepło. Czuć tu magię prawdziwej przyjaźni i życzliwość,a dzieci mogą obserwować jak warto się zachowywać i dbać o drugą osobę. To także mała lekcja rozwiązywania trudnych sytuacji.
Mnie jak zwykle zachwycają ilustracje,stworzone przez autora,który ilustrował również "Gruffalo". Bardzo charakterystyczne,nasycone kolorami,a do tego pięknie wypełniają całe strony.
Nie mogę nie wspomnieć też,że format jest nieco większy,a okładki super-grube i fajne w dotyku 😁
Moi chłopcy są już nieco starsi niż dedykowany wiek,czyli 0-2,ale uwielbiają te książeczki!

W serii ukazaly się także "Plama" i "Hulajnoga".

Znacie serię o Poli i Piotrusiu?

Dzięki Wydawnictwu Wilga w Polsce mamy już cztery książeczki z serii POLA I PIOTRUŚ. To czuła i mądra seria dla najmłodszych, która wygląda wspaniale! Bardzo polubiłam te książki i ogromnie je polecam wszystkim rodzicom.
ULUBIONA PRZYTULANKA ma w sobie wiele ciepła i dobroci, jest nawet trochę wzruszająca, bo taka prawdziwa dobroć i bezinteresowność oraz zdolność do poświęceń zawsze trochę wzrusza. Myślę, że takie wartości trzeba wpajać już od niemal kołyski.
Tym razem Pola nocuje u Piotrusia i oboje świetnie się bawią... do chwili, gdy Pola zdaje sobie sprawę, że nie zabrała swojej ULUBIONEJ PRZYTULANKI, a bez niej nie może zasnąć. Piotruś oddaje Poli swoją i oboje szybko zasypiają. Proste i przejrzyste - czyli takie, jakie powinno być.
Śliczne ilustracje znakomitego Axela Schefflera i dosłowność tekstu Camilli Reid sprawiają, że ta i wszystkie książki z serii zachwycają. Pięknie wydane, mądrze napisane i fenomenalnie zilustrowane opowieści o współpracy i przyjaźni, to idealna propozycja dla każdego - bo i mnie przecież zachwyciły. Rodzice - warto! Ja czekam na następne tomy.

dobranoc
8/10
POLA I PIOTRUŚ
Wydawnictwo Wilga

Rozumiem Polę - nie potrafię zasnąć bez swojej podusi.

Rozumiem Polę - nie potrafię zasnąć bez swojej podusi.

• Przedszkole
  • Dziecionkowe