CANIS -Dear Mr. Rain-

Dango
2022-07-25
2022-07-25
Kinga Zielińska
manga shounen-ai boys love bl okruchy życia mafia dramat komedia

Jest ciekawym wprowadzeniem do serii. Właściwie nie tyle wprowadzeniem co poprostu pierwszym tomem. Nie wiem dlaczego inne tomy mają już inny tytuł.
(Mam nadzieję na wyjście w Polsce kontynuacji) :')

(Mam nadzieję na wyjście w Polsce kontynuacji) :')

Absolutnie przecudowna historia

Absolutnie przecudowna historia

Śliczna kreska, piękne postaci i ciekawa historia.

Śliczna kreska, piękne postaci i ciekawa historia.

Czytałam bardzo dużo mang z gatunku yaoi/shounen ai i przez długi czas szukałam mangi która by odeszła od stereotypów tego gatunku i tak trafiłam na ten tytuł. Posiadam wszystkie 3 tomy. Dużo oczekiwałam od tego tytułu i się nie zawiodłam podczas czytania czerpałam z tego wielką radość ,manga ta skłania do refleksji i ukazuje, że ludzie których nic nie łączy mogą znaleźć wspólny języki czerpać radość z razem spędzonych chwil. Nie polecam kupować tego tytułu osobom które chcą ją tylko dla wątku yaoi bo go nie ma dużo, za to ciekawa historia to wszystko wynagradza. Wraz z kolejnymi tomami widzimy jak relacja bohaterów się pogłębia i buduje się między nimi coś więcej niż tylko przyjaźń . Manga ta nie jest łatwa w odbiorze jeśli chcesz ją zrozumieć to trzeba się postawić na miejscu postaci. Ogromnym plusem jest kreska która jest śliczna. Podsumowując jeśli chcesz kupić mangę gdzie na pierwszym planie będzie cudowna historia z której można coś wynieść a nie yaoi z prostą fabułą to zachęcam do kupna tej mangi.

1931

Ale bezsens i beznadzieja. A najgorsze jest to, że mam jeszcze 2 kolejne tomy i się będę męczyć.

"Kiedy w tamten deszczowy dzień, po raz pierwszy twoja dłoń mnie dotknęła, poczułem niebywałe ciepło."

Pewnego deszczowego dnia, 29 letni Satoru właściciel sklepu z kapeluszami
znajduje na ulicy przemokniętego i smutnego mężczyznę, zabiera go do siebie
do domu by go ogrzać i osuszyć.
Okazuje się, że chłopak nie jest Japończykiem, że pochodzi z Nowego Jorku a
do Japonii przyjechał by umrzeć...

Brzmi bardzo tajemniczo prawda? :) Jednak im dalej czytasz tym więcej się wyjaśnia.

Satoru udaje, że nie słyszał tego co chłopak do niego powiedział i w zamian za
nocleg i jedzenie proponuje mu prace u siebie w sklepie z kapeluszami, ponieważ Kashiba
(tak ma na imię ów młodzieniec) jest przystojny dostaje pracę jako model kapeluszy.
To posunięcie przynosi Satoru duże korzyści ponieważ każdy klient zachwyca się urodą Kashiby
i dzięki temu sklep Satoru zyskuje jeszcze większa popularność.

Podoba mi się w tej mandze bardzo wiele rzeczy, przede wszystkim kreska
która jest przepiękna a postacie nie są narysowane tak by na siłe je upiększać.
Historia mangi "Canis: Dear Mr. Rain" nie jest oklepana i prosta, trzeba się w nią
wczytać by zrozumieć jej przesłanie, to nie jest taka typowa manga z gatunku Boys Love
gdzie mamy tylko całowanie i seks, nie jest ona też moim zdaniem uroczą historią tak
jak większość mang BL, tak jest kilka momentów w których jest ten słynny chłopięcy
rumieniec i uśmieszek ale przede wszystkim chodzi tu o budowanie relacji między
kompletnie różnymi osobowościami.
Satoru jest osobą raczej lubiącą wszystko kontrolować a
Kashiba jest człowiekiem którego chce się przygarnąć i opiekować jak takim zagubionym szczeniaczkiem.
W "Canis: Dear Mr. Rain" nie znajdziecie trzymania się za rączkę i
delikatnych pocałunków, znajdziecie za to dwóch bohaterów z ciekawą i
czasem dość nie miła i przykra przeszłością ale moim zdaniem właśnie to
sprawia, ze ten tytuł jest tak dobry :)

Jedyna wada tej mangi to taka, że nie mogę od razu zatopić ząbków w kolejne tomiki ;)

Pewnego deszczowego dnia, 29 letni Satoru właściciel sklepu z kapeluszami
znajduje na ulicy przemokniętego i smutnego mężczyznę, zabiera go do siebie
do domu by go ogrzać i osuszyć.
Okazuje się, że chłopak nie jest Japończykiem, że pochodzi z Nowego Jorku a
do...

2086

Ten pierwszy tom sprawił, że z rozczarowaniem popatrzyłam na ostatnią kartkę... Historia wciąga. Gdzie jest drugi tom?

• Manga
  • Mangi