Spragnieni, by żyć

Okładka książki Spragnieni, by żyć Anna Szafrańska
Okładka książki Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Spragnieni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Spragnieni (tom 1)
Empik Go
2022-08-31
2022-08-31
literatura polska

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

💟RECENZJA 💟
"SPRAGNIENI BY ŻYĆ"
@annaszafranskaauthor

Wpadłam na tą książkę na jakimś kiermaszu,a że czytałam już kilka książek od tej autorki to zakupiłam.

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie tak nasycona bólem,i że dzięki niej doświadczę tylu emocji.

Młodziutka Alicja po samobójczej śmierci swojego ukochanego brata ,jest najbardziej odpowiedzialną osobą w rodzinie.Matka się kompletnie rozsypała i doszło do zamiany ról,bo zamiast Ala otrzymywać od rodziców wsparcie ,to ona jest osobą, która trzyma to wszystko w ryzach.Gotuje,sprząta, pilnie się uczy,opiekuje się mamą.

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwało w trakcie czytania ,to dlaczego Oni mieli dzieci???Oni się kompletnie nie nadają na rodziców. Jak można takie coś zafundować swojemu dziecku?Ja rozumiem ból po stracie ,ale tylko jedno dziecko umarło, a drugie było traktowane jakby to One było winne.

Alicja na szczęście ma obok siebie najlepszego przyjaciela Eryka i jeszcze kogoś, kto trzyma ją na dystans od śmierci Szymona, ale przyciągnie między nimi jest silniejsze.
To Kuba ,w którym podkochuje się odkąd pamięta.I mimo całej sytuacji w rodzinie ,nie jest w stanie o nim zapomnieć..
Dlaczego Kuba się odsunął od niej ???Dlaczego rodzice Alicji go nienawidzą???
Co tak na prawdę wydarzyło się w rodzinie dziewczyny????Czy matka I ojciec zdają sobie sprawę, że córka żyje i chce być zauważona????

Ta historia opowiada o trójce młodych ludzi,którzy borykają się z różnymi momentami w życiu. Mamy tutaj brak akceptacji,walkę z bólem po stracie najbliższej osoby i pełno tajemnic.
W życiu bym się nie spodziewała takiego zakończenia i wyjaśnienia tajemnicy śmierci Szymona.
Okazuje się, że na całą trójkę wpłynęło to inaczej.
Na uznanie zasługuje tutaj uczucie jakie połączyło Kubę i Alicję.....To było takie cudowne 🥰🥰🥰🥰🥰

A przyjaźń Eryka???marzeniem każdej matki jest aby jej dziecko miało takie osoby w swoim gronie.
Polecam serdecznie i czekam z niecierpliwością aż dojdzie do mnie drugi tom.
#czytambotegopotrzebuję #odgrzebanenakiermaszu#tanikiermasz#uzywaneksiazki #czytamichlone #cudownaksiążka #annaszafrańska #pieknahistoria #miloscmlodych #sexyczytanko #bookstagrsmtopasja #czytampopolsku

💟RECENZJA 💟
"SPRAGNIENI BY ŻYĆ"
@annaszafranskaauthor

Książka wybiła mnie z rytmu. Szok jak można zrobić coś takiego własnemu dziecku... jak? Mozna sie poklocic nakrzyczec na siebie to sa emocje ale to? Szok i jeszcze obwiniać o to nogu ducba winna osobe. Ogolnie ksiazka pozytyne wrazenie na mnie wywarła choć wybiła mnie pod wzgledem zachowania przedewszystkim ojca. Naszych marzeń nie przekładajmy na dzieci a tym bardziej nienpodcinajmy im skrzydeł. Nie fruną! Polecam książkę osobą o nerwach na wodzy. Mnie nosiło i czytałam ze łzami w oczach. Polecam tą autorkę i jej ksiażki.

Szczerze napisze,że historia porywająca,ciekawa i smutna była.
Autorka przekazała ogrom,pełnych emocji mnie,wrażenia niesamowite czułam podczas czytania książki.
Bohaterowie wyraziści,cudowni byli w książce polubiłam ich od pierwszego rozdziału powieści,gdy zaczęłam czytać,skradła me serce głęboko ta książka.
Piórem bardzo ciekawym napisana jest powieść przez pisarkę.
Styl pisania przyjemny,świetny dałam się porwać tej lekturze,nie można mi było się oderwać na chwilę wciągnęłam się w tą opowieść mądrą,wzruszającą.
Powieść autorki opowiada o stracie,bólu,prawdziwej miłości,szczęściu.
Wzruszyła mnie książka z każdą stroną poruszona byłam powieścią obyczajową.
Miło czas spędzony przy pięknej,wspaniałej lekturze miałam.

Szczerze napisze,że historia porywająca,ciekawa i smutna była.
Piórem bardzo ciekawym napisana jest powieść przez pisarkę.
Styl...

Książka o młodzieży i też raczej dla młodzieży jednak porusza tematy trudne i według mnie istotne nie zależnie od wieku czytelnika. Warto przeczytać.

Książka poruszająca ważne tematy nie powiem, ale ... no właśnie, niby dużo emocji, niby "coś" się dzieje, ale jak dla mnie strasznie NUDNO to wszystko napisane.
W połowie książki chciałam ją po prostu porzucić, na zachowanie głównej bohaterki przewracałam oczami dosłownie non stop, ..... japierdziu koszmarnie nudna i irytująca postać. Tylko wątek samobójstwa brata zmusił mnie do skończenia tej książki.

Świetna. Niby taka że o młodzieży a jednak zaskakuje i porusza.

Świetna. Niby taka że o młodzieży a jednak zaskakuje i porusza.

Dość wzruszająca historia . Polecam

Dość wzruszająca historia . Polecam

"- Nie chcę więcej uciekać. Ani przed przeszłością, ani przed tobą. (...) Ani przed tym, co do ciebie czuję".
Gdyby nie mój najlepszy przyjaciel, byłabym sama. Nie miałam już rodziny, choć mieszkałam pod jednym dachem z rodzicami. Tęskniłam za nimi. Brakowało mi N A S. Brakowało mi mojego brata. Choć on już nie mógł naprawić nic. A wiem, że zrobiłby wszystko, żeby tak się stało.
Razem z nim straciłam swoje życie, oparcie, WSZYSTKO i jego. Miłość mojego życia. I choć byłam młoda, dopiero wchodziłam w dorosłe życie, musiałam zmagać się z bagażem o wiele większym niż pozostali rówieśnicy.
Ala to młoda kobieta u progu dorosłości. Wkrótce ma rozwinąć skrzydła, ale wciąż ktoś je podcina. Nie może liczyć na wsparcie brata, bo nie ma go z nią już od jakiegoś czasu. Szczęśliwie jednak, do miasta wraca ktoś, kto kiedyś był dla niej bardzo ważny. Tylko czy lata rozłąki, bolesne wspomnienie i cierpienie ich obojga pozwoli im się porozumieć?

Ta historia, choć pozornie trudna, niesie ze sobą wiele dobra. Ogrom emocji, które rozpalają serce. Niepozorna okładka pozwoliła mi sądzić, że historia niczym mnie nie zaskoczy. Wręcz przeciwnie. Była przepiękna. Niezwykle emocjonalna i szczera.
Bez wahania mogę porównać ją do powieści Colleen Hoover. Tak samo, jak jej twórczość, niesie ze sobą przesłanie. Bardzo ważne. Jakie? Tego dowiecie się, czytając tę książkę. To jedna z tych, po których zostaje przyjemne ciepło.

" To od początku była miłość bez wzajemności, która i tak nie miała prawa istnieć"

W grudniu w ramach akcji #polskietakpoprostu u @zaczytana_tak_po_prostu czytaliśmy książki @annaszafranskaauthor na mojej półeczce czekała seria Spragnieni, za którą się oczywiście zabrałam.

"Spragnieni by żyć" to pierwszy tom serii, w którym poznajemy Alicję i Kubę. Początkowo historia ta nie wywarła na mnie większego wrażenia, otrzymujemy tu podobny wątek, który wystąpił w serii Pink Tattoo. (Osoby, które czytały obie serie będą wiedziały o co chodzi). Historia tej dwójki trochę mi się dłużyła, nie otrzymałam tu nic co wywołałoby jakieś emocje w trakcie czytania. Jedyne co mogę uznać tu za plus to poruszanie trudniejszych tematów. Bohaterowie próbują tu przetrwać, mimo, że są młodzi to nie mogą podejmować decyzji ponieważ rodzice już za nich wszystko zaplanowali. Jednak w pewnym momencie postanawiają postawić na swoim. Dodatkowo poruszony został tutaj temat samobójstwa wśród nastolatków oraz to jak to wydarzenie miało dalszy wpływ na rodzinę.

Ta część była dla mnie zbyt spokojna 🤭Dopiero jakieś ostatnie 150 stron zaciekawiło mnie najbardziej.

Nie długo podzielę się też z wami wrażeniami po 2 części 😏

Książka pochodzi z mojej biblioteczki

🖤

Powieść ze zdjecia była dla mnie niejako powrotem do serii Pink tatoo, zauważyłam tu wiele podobieństw, w zasadzie była bardzo do niej podobna, tylko tu mamy młodszych bohaterów. Przez co nie czułam się niczym zaskoczona, a książka nie wywołała we mnie większych emocji. Czytało się fajnie, ale tylko tyle mogę o niej powiedzieć....Jestem już na kolejnym tomie i z całą przyjemnością stwierdzam, że dużo bardziej mi się podoba, a ilość emocji która we mnie siedzi jest ogromna 🥺 ale żeby w pełni poznać bohaterów zachęcam do sięgnięcia po pierwszą część, bo dużo wyjaśnia względem drugiej