Zanim powiesz TAK

Okładka książki Zanim powiesz TAK Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Zanim powiesz TAK
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Purple Book literatura obyczajowa, romans
Purple Book
2022-10-26
2022-10-26

Na półkach: , , , , , ,

Co to była za książka,która mnie zrelaksowała,boki zrywałam przy niej,okładka przykuła moją uwagę smakowita,pyszna,że wzięłam z biblioteki swojej do domu i jakie moje zaskoczenie było jak zaczęłam czytać tą książkę,wywarła na mnie ogromne wrażenia,pozytywne.
Historia urzekająca,wciągająca była,postacie wspaniałe,ciekawie wykreowane,główna bohaterka to serdeczna,piękna kobieta polubiłam ją od razu.
Z dużą dozą humoru,z lekkością pióra lektura napisana przez pisarkę,fajnie się czyta,wesoła,ciepła i przyjemna to książka.
Sięgnęłam po nią z przyjemnością,na pewno przeczytam drugą część książki i mnie nie zawiedzie autorka,warta była przeczytania
Polecam gorąco!!!!!

2049

Książka „Zanim powiesz TAK” Anny Matusiak-Rześniowieckiej zaprasza nas do historii Leny i Przemka.
Narzeczeństwo przygotowuje się do ślubu, jednak decyzja mężczyzny o rozstaniu, bo zakochał się w innej powoduje w kobiecie dużo zmian. Postanawia zostać organizatorką ślubów. Leny pragnie zemsty na mężczyźnie, który porzucił ją dla innej. Kobieta zaczyna stawiać pierwsze kroki i pragnie pozyskać nowych klientów. Jest pełna profesjonalizmu i determinacji, aby odnieść sukces. Odbywa kilka ciekawych rozmów telefonicznych z nowymi klientami i zaprasza przyszłych klientów na rozmowy. To będę historię godne zamieszczenia w tej książce.
Jakie pary trafią do Leny, organizatorki ślubów?
Czy Lena, która nie wierzy w miłość stanie na wysokości zadania?
Czy bliska relacja z nowymi klientami odkryje ich prawdziwe intencje?
Czy wszystkie pary są sobie pisane?
Po książkę sięgnęłam , ponieważ ostatnio spodobała mi się twórczość autorki. Literatura świeża, lekkka, pachnie ciepłymi miesiącami, przeplataną różnymi perypetiami z pogranicza komedii.

Kolejna książka autorki choć inna lecz świetna. Bardzo lubię pióro autorki i tak krążę po różnych gatunkach, które tworzy.

Pierwszy raz czytam książkę w takiej formie. Możliwe, że przez to, że historie mnie nie porwały, to była dla mnie chaotyczna

Piękna słodko gorzka opowieść o różnych kolorach miłości. Już zabieram się za kolejną część.

Ta zemsta głównej bohaterki... Chyba nawet w tureckich serialach puszczanych w tvp na to nie wpadli. Reszta ok

Jak to jest usłyszeć na kilka dni przed ślubem: "Jakiś czas temu poznałem kogoś. I zakochałem się"?

Z pewnością wie to bohaterka powieści Anny Matusiak "Zanim powiesz TAK".
Lena po kilku latach narzeczeństwa zostaje poniżona i upokorzona przez Przemka, z którym chciała spędzić resztę swojego życia. Męzczyzna postanowił ulotnić się jak kamfora. Lenie świat zawalił się z dnia na dzień, a dodatkowo musi odwołać wszystkich zaproszonych gości. Jednego czego nie ma zamiaru odpuścić to podróż poślubna. Decyduje się pojechać sama i miło spędzić czas na Florydzie. Tam też w jej głowie rodzi się pewnien szalony pomysł. Po powrocie do Polski postanawia zostać weeding plannerką oraz planuje słodką zemstę na byłym narzeczonym.
Paradoksalnie, nie wierząc w miłość, pragnie uszczęśliwiać pary młode i organizować im wymarzone przyjęcia weselne.
Pary, które spotyka na swojej drodze są niezwykle różnobarwne.
Jakie spostrzeżenia i działania Lena poczyni w wyniku tych znajomości? Czy zemsta, którą planuje okaże się okrutna?

Powieść Pani Anny zaskakuje, bawi i poucza. Mimo wielu perturbacji i życiowych zakrętów z udziałem bohaterów powieści, czytało mi się ją z niezwykłą lekkością. Życie pisze wiele scenariuszy i kilka z nich autorka opisuje. Nie zawsze u innych jest tak kolorowo jak Nam się wydaje. Gra pozorów, ślepa miłość, odrzucenie i brak akceptacji, chęć zadowolenia innych. Ba...nieraz wydaje się Nam, że tylko JA jesteśm nieszczęśliwy i tylko MNIE wiecznie spotykają nieszczęścia, zwłaszcza gdy oglądam te cukierowe zdjęcia na instagramie. Nic bardziej mylnego. Każdy domek ma swój ułomek i dopiero konfrontacja oko w oko z z problemami innych, uświadamia, że nie jesteśmy w tej niesprawiedliwości sami. A miłość? Cóż...potrafi przyjść znienacka i strzelić strzałą amora. Czasem trzeba pozwolić odejść drugiej osobie i puścić wolno to co nam nie służy.

Z pewnością wie to bohaterka powieści Anny Matusiak "Zanim powiesz TAK".

Dobra, lekka książka - fabularnie nie powala, ale gwarantuje uśmiech i ciepło na sercu. Autorka dobrze zadbała o wielowątkowość historii innych postaci. Motyw planowanej zdrady przez Lenę - totalnie z czapy, równie dobrze mogłoby go wcale nie być i zostać zastąpionym przykładowo motywem odnajdywania siebie po rozstaniu etc. :)

Książka kupiona na "szybko" byle by coś wybrać. Na początku wydawało mi się że książka średnio będzie mi pasować Jednakże była naprawdę dobra. Główna bohaterka Lena naprawdę dobrze radziła sobie po ciężkim rozstaniu z miłością swojego życia. Zostanie wedding plannerką okazało się być dla Leny najlepszym co się wydarzyło od rostania z Przemkiem. Nie rozumiałam jednak myślenia autorki na samym końcu ponieważ na początku pisała że dwa lata temu Lena z Przemkiem się rozstali, a potem Lena organizowała "zemstę"(która się nie odbyła) która polegała na tym że pójdzie na ślub swojego byłego i powie że jest w zaawansowanej ciąży. Trochę bez sensu. Ale reszta książki była naprawdę dobra. Niestety były tam polskie imiona i miasta co mnie Niestety nieco zraziło na samym początku. Szczerze polecam!!

Plusem tej książki jest jej długość. I tyle. :) Pomysł "zemsty" nawet nie wiem jak skomentować.

• Audiobooki
  • Romans