Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu

Okładka książki Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu Anna Morawiec-Bartosik
Anna Morawiec-Bartosik Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2022-08-09
2022-08-09
hr human resources rekrutacja

Bardzo dobra pozycja dla kogoś, kto zaczyna przygodę z HR i szuka przystępnie zgromadzonej wiedzy w jednym miejscu. Dla kogoś będącego w temacie jedynie rozdział trzeci jest rzeczywiście wybijający się z wiedzy encyklopedycznej. Szkoda że nie poświęcono większej części książki właśnie na to i większą selekcję pt. dlaczego warto stosować dany wskaźnik, ew. dlaczego nie warto.

Jak dla mnie za dużo obszarów do mierzenia, nie jestem zwolenniczką pomiaru wszystkiego w hr.

Niesamowicie zawiodłem się na tej książce. Spodziewałem się konkretnego kompendium wiedzy, a zamiast tego kupilem książkę pełna truizmów, że "pracownicy często traktują mało poważnie dział HR", "hr-owcy to głównie humaniści którzy boją się liczyć i nie wiedzą jak opowiadać o tym, że coś co czują intuicyjnie przyniesie zysk firmie i jaki konkretnie".
Gdybym miał 18 lat i zastanawiał się jak wygląda świat - to byłaby idealna książka dla mnie. Tyle tylko, że mam 30 i spodziewałem się narzędzia które są mi inspiracje co i jak mierzyć. Dla mnie książka jest totalnym wodolejstwem, stanowczo za długa względem ilości powtórzeń. Najcenniejsze do wyciągnąłem z tej książki to nazwy portali, które także zajmują się analityka w hr...

Gdybym miał 18 lat i...

• Nie mam
  • Może przeczytam
  • Psychologia
  • HR HR
  • Rozwój i praca

Dodaj cytat z książki Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu