Prawie Pro. Wygraj siebie

poradniki
Znak Horyzont
2022-10-03
2022-10-03

To była moja pierwsza znajomość z twórczością tego autora. Zauważyłem, że jego opowieść skupia się głównie na psychologii i osobistych doświadczeniach, zamiast na samej tematyce rowerowej i przyjemności z jazdy. To nie do końca odpowiada moim preferencjom literackim. Jednak trzeba przyznać, że kilka cennych spostrzeżeń zdobyłem, dlatego oceniam książkę na 4/10.

Książka - pamiętnik. Leszek opisuje swoje problemy, oraz sposoby ma ich pokonanie. Bardzo lubię jego filmy, ale książka mnie nie urzekła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trafiłem na tą książkę po obejrzeniu kilku filmów Leszka i zupełnie nie miałem świadomości z czym się boryka i borykał. Gdybym wiedział to bym tej książki nie kupił, bo uznałbym że to jakieś g....no pisane pod publiczkę. Polecam początkującym kolażom z nadmiarem kg, takim jak ja :)

Dla mnie się podoba, warto

Dla mnie się podoba, warto

Książka porusza wciąż aktualny temat czyli choroby psychiczne czy zaburzenia osobowości i otyłość i jak można sobie z nimi poradzić za pomocą sportu .
Fakt , że całość zmieściłaby się w artykule gdzieś na stronie internetowej Leszka czy profilu na FB . Wydanie ładne , ale duże litery i dużo zdjęć , pustych stron i nazwy rozdziałów na całą stronę sztucznie pompuje objętość .
Sam jeżdzę na rowerze i szczerze mówiąc bardziej polecam kanał Leszka na YT niż tą książkę .
Leszek dość szczegółowo opisuje swoje problemy osobiste , ale przez całą książkę ani słowa o romantycznej relacji - to mnie zastanowiło .
Ogólnie odpalcie sobie YT autora i z paru filmów wszystko będziecie wiedzieć , nie opłaca się kupować książki .

Fakt , że całość zmieściłaby się w artykule gdzieś na stronie internetowej Leszka czy profilu na FB . Wydanie ładne , ale duże litery i dużo zdjęć , pustych stron i nazwy rozdziałów na całą stronę sztucznie pompuje objętość...

Polecam osobom zaczynajacym nie tylko z kolarstwem ale i ze sportem

Polecam osobom zaczynajacym nie tylko z kolarstwem ale i ze sportem

Niestety bardzo duży zawód. Prawdopodobnie w wyniku algorytmów i mojego lifestylu reklamę pozycji widywałem bardzo często. Na szczęście dopadłem ją w bibliotece, a nie zakupiłem.
Książka, jak się okazało, ewidentnie nie jest dla mnie, bo jestem odrobinę starszy i nieco szybszy od autora (w tri),więc nie jestem adresatem. Dlatego też podwyższam ocenę wbrew odczuciom. Obawiam się jednak, że ktokolwiek, komu potrzebna jest motywacja, już po pierwszym rozdziale się zmęczy, dzisiejszy świat nie wspiera zwyczajnie nudnych pozycji.
Tym bardziej gdy ktoś taki dotrze do rozdziałów na 2,5 strony zredagowanych jako jeden akapit (chociażby - "Nie marnuj swojego czasu na treningu").
Odbieram tę pozycję jako reklamę marki/profilu autora, przeplataną żaleniem się na okropny świat.
Szkoda, bo znalazłem w niej sporo mądrych i trafnych spostrzeżeń, które giną w słowotoku i nie dotrą.
Swoją drogą profile autora na serwisach społecznościowych są znacznie ciekawsze i chyba lepiej było przy nich pozostać, docierać do ludzi obrazem/relacją, nie słowem pisanym.

Straszne bzdury. Infantylne wypociny... Pozycja obowiązkowa dla miłośników wypocin Rozenek, Kurdej-Szatan itp...

Beznadziejna książka, całość to płacz dorosłego 35 latka jak ma w życiu ciężko, z kolarstwem to nie ma nic wspólnego. Wydawanie takich gniotów powinno być zakazane. Wtedy powstawałyby rzetelne książki tematyczne i ludzie mogliby uczyć się jak się rozwijać a nie czytać pseudo bełkot o rozwoju.
Nie polecam, nuda do pożygu.

Nie polecam, nuda do pożygu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Biografie