Okładka książki Prawdziwy lider w firmie z sensem. Twoja przemiana w przywództwie z pomocą eks-CEO Nike Poland Witold Kowalski
Witold Kowalski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf biznes, finanse
biznes, finanse
Wydawnictwo Poligraf
2022-04-28
2022-04-28

W każdej drodze istotne jest wybranie celu. Ale jak cel osiągnąć? Jestem ambitnym przedsiębiorcą z ponad 22-letnim doświadczeniem w prowadzeniu firmy, w której zatrudnialiśmy ponad 70 osób w momentach największego dotychczasowego rozwoju. Dobre wskazówki, szczególnie od praktyków, są na wagę złota. Impuls do refleksji odnośnie przywództwa i zarządzania to właśnie to, co znalazłem w książce Witolda Kowalskiego pt. "Prawdziwy lider w firmie z sensem". Znalazłem w niej interesujące spojrzenie na biznes i zasianie ziarna, tak potrzebnego w rozwoju każdego przedsiębiorcy. Autor pisze, że "chce uświadomić czytelnikowi, który chce podnosić swój poziom przywództwa, co oznacza bycie prawdziwym liderem, jaką rolę w tym odgrywa ciągła autorefleksja, jak ją przełożyć na konsekwentne działanie, które pozwala dostarczać wyniki i realizować cele z uśmiechem na ustach". W pełni mu to wychodzi. Poza lepszym zarządzaniem, jestem przekonany, że lektura przełoży się na wyniki finansowe. Żałuję, że nie trafiłem na książkę wiele lat wcześniej, z pewnością dziś byłbym bardziej świadomym, i zdecydowanie mądrzejszym liderem, z o wiele bogatszą autorefleksją.

Przykład z życia z ostatniego czasu. Co miesiąc siadam do celów na najbliższe 30 dni, realizując dłuższe plany. Po lekturze książki mam większe rozumienie istotnych punktów i podjąłem trzy nowe kroki, które wpłyną na efektywność moich dwóch kluczowych projektów Akademia Negocjacji już w ciągu najbliższego miesiąca. To jedna z najlepszych książek, jakie miałem okazję ostatnio przeczytać. Absolutny must have każdego przedsiębiorcy.