Biohacking mózgu

poradniki
Vital
2022-05-02
2022-05-02

Okładka książki Jak być szczęśliwszą, zdrowszą i piękniejszą Jennifer Ashton, Sarah Toland
Jak być szczęś... Jennifer Ashton, Sa...

Kim są autorki książki:
Dr Kristen Willeumier
Jest neurobiologiem
Była dyrektorem badań neuroobrazowania mózgu
Prowadziła badania dotyczące zrozumienia i leczenia urazów mózgu u osób zawodowych w NFL.

Sarah Toland
Dziennikarka
Współautorka kilku książek w tym bestsellera w New York Times „Strong is the new beautiful”

Czego się dowiesz z tej lektury:
Jaką dietę zastosować dla mózgu?
Jak wazy jest wartościowy sen?
Wpływ suplementów na mózg.
Wpływ stresu na mózg.
Wpływ nawodnienia na mózg.
Gry które twój mózg potrzebuje.
Czym jest biohacking mózgu.
Czym jest neurogeneza, neuroplastyczność mózgu.
Co wykonać aby poprawić koncentracje i pamięć mózgu,
Jak ćwiczyć mózg aby zapobiec chorobom neurodegeneracyjnym.

Kluczowe lekcje:
Podstawowa wiedza o mózgu,
Dieta optymalna dla mózgu.
W jaki sposób optymalizować stres.
Suplementy które podniosła mózg na wyższy poziom.
Jak wygląda mózg który jest nie nawodniony.
Równowaga elektrolitów.
Cała prawda o napojach izotonicznych.
Gry które Twój mózg stanie się bystrzejszy.

Opis:
W książce znajdziemy ćwiczenia, naukowe potwierdzenie co szkodzi mózgowi, a co poprawia. Po zastosowanych wskazówkach można podnieść mózg na wyższy poziom. Osoby które śpią odpowiednia ilość snu poprawia to prace mózgu. Ponieważ podczas fazy rem zostaje usunięta z mózgu elementy które są nie potrzebne
z naszego mózgu. Najlepiej stosować metody z książki. Na bazie już znanego elementu jak chcesz zjeść słonia nie jedz go w całości lecz mniejszych kawałkach. A w dłuższej perspektywie da ona świetnie wyniki.

Podsumowanie:
Wciągają książka która ukazuje dzięki zastosowaniu kilku rad z książki podnieść mózg na wyższy poziom. Co mnie osobiście irytowało. Choć książkę czytało się bardzo dobrze to element który był element irytujący to przykłady z życia pacjentów pani doktor. Sporo z tej książki wiedziałem lecz jest sporo elementów które sam sprawdzę na swoim organizmie.

Kim są autorki książki:
Dr Kristen Willeumier