Tajemnice wyścigów

Okładka książki Tajemnice wyścigów Bogusia Mat
Okładka książki Tajemnice wyścigów
Bogusia Mat Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-04-27
2022-04-27

Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 2 Ewelina Kwiatkowska - Tabaczyńska, Melisa Łada, Ewa Maciejczuk, Bogusia Mat, Charlotte Mils, Paweł J. Sochacki, Marcelina Wach, Michał Wilczek
Przystanek poż... Ewelina Kwiatkowska...

"To arena doznań, której akcja rozgrywa się na oczach milionerów.
Nie ma tu miejsca na uczucia, uczciwość. Są tylko kontrakty biznesowe oferujące szereg profitów w zamian za ich podpisanie. Strefa emocjonalna sprowadza się tylko do erotyki i zaspokojenia seksualnych żądz."

Dobra, przyznaję...zapomniałam 🙈 Zapomniałam zapisać sobie ten tytuł do przeczytanych, zapomniałam dodać recenzję, kurde zapomniałam nawet o notatkach 😂 Gdy otrzymałam pdf miałam gorący czas i totalnie zgłupiałam, przez co naprawdę zasługuje na tytuł najbardziej nieogarniętego patrona roku😬 A przecież tyle czasu na tą książkę czekałam 🙈 A jest na co 🤭 Tajemnice wyścigów to opowieść o dwóch dziewczynach które trafiają na wyścigi by odkryć tajemnicę podziemnego klubu Shine oraz odnaleźć zaginioną siostrę Betty. Selena do tej pory grzeczna, skromna ale odważna, odkrywa w czasie tej historii własną seksualność oraz siłę😍 Książka porusza również ważne tematy takie jak molestowanie kobiet, uprzedmiotowienie ich oraz zdrowia psychicznego i fizycznego ❤️ Matteo jest w tej książce postacią bardzo tajemniczą, do końca nie wiadomo czy jest złym czy dobrym charakterem ale napewno jest seksowny jak diabli i potrafi rozpalić zmysły🤭 Relacja jego i Seleny jest bardzo pokręcona, momentami ktoś może powiedzieć że nierealna a nawet chora😈 W dodatku tematyka BDMS, częste stosunki seksualne i specyficzny styl pisania autorki mogą sprawić, że nie będzie to lektura dla każdego 🙈 Jest również jeden wątek który totalnie mnie rozwalił, żeby tak zmylić czytelnika🤯 Eh...byłam w szoku 😂 Historia jest niezwykła, znajdzie naprawdę wiele zwolenników i niejeden czytelnik się przy niej zarumieni i zszokuje, ale muszę przyznać że autorka oddała ducha tej historii i naprawdę pięknie to spięła 😘Jedyne z czym mam problem z tą książka to niestety redakcja🥺 Mieszanina czasów w narracji jest potężna przez co może to trochę psuć lekturę 😮‍💨 Ale warto dać jej szansę, poznać Selenę, Betty, Ramza, Matteo i pozostałych i przekonać się jakie sekrety skrywają wyścigi 😈

"To arena doznań, której akcja rozgrywa się na oczach milionerów.

Napisana historia daje do myślenia. W chwili gdy zostajesz matką zmienia się jej sposób postrzegania. Jest jak ostrzeżenie dla młodych dziewczyn aby nie podejmowały wyzwań na które nie są gotowe. Świat się zmienił ukazując jedynie jego aspekt materialny. Autorka chce przekazać, że liczy się coś więcej. Człowiek, zasady, szacunek. Bądź królową zasad. Słuchaj własnego serca i podążaj za wyznaczonym sobie celem. Życie to droga z trudnymi wyborami i warto je pokonać stając się silniejszym. Polecam.

„Wydawałoby się, że wyścig to tylko głupia dziecinada. Jednak wbrew pozorom, to bardzo ryzykowna gra, która daje potężne emocje i wzrost adrenaliny. Uzależnienia jak hazard”.

Tajemnice wyścigów to historia pokazująca życie dziewczyny, która wkroczyła w niebezpieczny świat nielegalnych wyścigów, pochłaniając ją doszczętnie za sprawą swojej przyjaciółki. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się pewien tajemniczy mężczyzna, który zaprowadzi ją do świata rozkoszy o jakiej wcześniej nawet nie śniła.

Autorka pokazuje nam prawdziwe oblicze wyścigów tych nielegalnych, które skrywają w sobie wiele tajemnic oraz mroku, a co najlepsze dzieje się to wszystko tuż pod naszym nosem. Czułam każdą emocje, adrenalinę, czytając wyobrażałam sobie ryki tych cudownych bryk, jakbym tam była, tak dobrze opisać może ktoś, kto wie jak to jest ( a autorka na pewno wie :p ) Co mi się także podobało, to że sceny w książce działy się w Poznaniu, został wspomniany tor właśnie w tym mieście, coś cudownego czytać o miejscach, których się było, i są tak blisko mnie.

Znajdziemy także w książce wiele ciekawych przemyśleń, spostrzeżeń odnośnie życia, naprawdę były to bardzo fajne lekcje, ciekawie ujęte w słowa. Podobały mi się strasznie, niektóre są nawet bardzo motywujące.

Historia pełna tajemnic, strachu, adrenaliny, niebezpieczeństwa, ryzyka, nielegalnych interesów, okrucieństwa, wyścigów, szybkich samochodów, namiętności, pożądania i odważnych scen erotycznych ( i to takich, zaskakujących wręcz) oraz niespodziewanych zwrotów akcji.

A i taka ciekawostka jeszcze, historia zawarta w książce jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, co daje nam naprawdę do myślenia. Ja osobiście chciałabym się znaleźć, na wyścigach, ale bez tajemniczego aspektu, o którym przeczytacie jeśli sięgnięcie po książkę, to będziecie wiedzieć, o co mi chodzi.

Polecam bardzo gorąco sięgnąć po tę książkę, która gwarantuję wam niezapomnianą jazdę bez trzymanki, przy której wasze serca przyśpieszą, a tętno wzrośnie, ale i ciało rozgrzeją gorące sceny.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali

Gdy przyszło do mnie to grube tomisko, to moją pierwszą myślą było to że będę ją czytać z tydzień, ale pochłonęłam ją nadspodziewanie szybko. Przyznam się, że przy złotych myślach Seleny a szczególnie przy jednym z punktów: "regularny przegląd" po prostu padłam ze śmiechu, ale jednocześnie cudowne porównanie o którym nikt by nie pomyślał. Ale również inne złote myśli są godne uwagi i bardzo przydatne w życiu.
"Tajemnice wyścigów" jak sam tytuł mówi, nie może zabraknąć wątku motoryzacyjnego, ale jest to przekazane w bardzo przystępny sposób. Nie ma szczegółowych zagadnień technicznych: w ile do setki, czy ilość koni pod maską, bo troszkę się obawiałam, że zostanę zasypana takimi informacjami. Ale poznajemy prawa jakimi rządzą się wyścigi i nielegalną ich otoczkę. A gdy w tle ryczą silniki fur, to nie może zabraknąć wątku miłosnego. Matteo, król wyścigów i Selena, która dopiero wkracza na tor, co wyniknie z połączenia tej dwójki, gdzie każdy ma w zanadrzu sekrety. Autorka pięknie dopieściła bohaterów, że nie sposób ich nie polubić.
Zachęcam do sięgnięcia po tą książką.

"W życiu to, co mamy i posiadamy jest tylko kwestią wytyczonych sobie celów i tego, co jesteśmy w stanie zrobić, by to osiągnąć."

Betty i Selena to młode, rozrywkowe dziewczyny, które pasjonują się szybkimi autami. Uwielbiają adrenalinę, ryk silników a jeszcze bardziej kierowców sportowych bryk. Prowadzą przy okazji prywatne śledztwo, którego celem ma być znalezienie zaginionej dziewczyny. Niestety te poszukiwania to niczym włożenie kija w mrowisko. Trafiają bowiem na organizacje przestępcze a ich szefowie nie mogą sobie pozwolić na to, by prawda ujrzała światło dzienne.
Na co trafią dziewczyny? Czy odnajdą zaginioną dziewczynę? Czym jest "Shine" i jaki związek z tym wszystkim ma Matt Black, który coraz bardziej osacza Selenę? Czy pożądanie między nimi będzie pomocne, czy też zgoła inaczej?

Autorka debiutowała opowiadaniem w antologii "Przystanek pożądanie", by później powierzyć nam, czytelnikom powieść pełnowymiarową. Grubaska, który pokazuje świat pełen ryzyka.
Jak sama Bogusia napisała u siebie na Instagramie: "To historia, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Pełna mroku i bezwzględnego, seksualnego procederu pewnej matrycy. Szybkie wyścigi i dawka erotycznej gry."
I wiecie co? Zgadzam się z tym w stu procentach. A nawet i w dwustu. To historia, jakiej jeszcze nie było. Żadna dotąd wydana książka nie pokazała takiej dawki okrucieństwa skrytej za tak pięknym sportem, jakim są wyścigi. Byłam zszokowana. Byłam zaskoczona. Byłam wstrząśnięta.
Przede wszystkim pragnę pogratulować autorce wyobraźni i umiejętności przelania emocji na karty powieści. Fabuła dosłownie wciska w fotel. Zagmatwanie historii podsycało moją ciekawość. Tym bardziej, że autorka stale wodziła mnie za nos. Krążyłam labiryntem razem z bohaterką szukając prawdy. Prawdy, która obdziera ze złudzeń. Prawdy, o której w życiu nie pomyślałabym. To było totalnym zaskoczeniem. Genialne.
Wspomniana powyżej matryca budziła grozę i przerażenie. Nie wyobrażam sobie doświadczyć tego wszystkiego, do czego była zaprogramowana.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na świetnie wykreowane bohaterki. Szczególnie Selena. To nie żadne ciepłe kluchy. To nie żadne słabe panienki kruche niczym suszony liść. Nie, nie. One mają pazur, charyzmę i wielkie pokłady odwagi. Selena i Betty to wyjątkowe kobiety. Imponowały mi swoją zaciętością ale i momentami bawiły. No bo czym byłaby historia bez nutki humoru? On doskonale nadawał pożądanej lekkości, aby powaga historii nie przygniotła czytelnika.
Matt za to swoim zachowaniem mieszał mi ogromnie w głowie. Raz narwany, arogancki i bezczelny, a raz romantyczny, czuły i troskliwy. Postać pełna sprzeczności. Pełna mroku i nieodkrytych tajemnic. Taki jak cała książka - nieprzewidywalny.
Na koniec tylko jeszcze szybko podkreślę naturalne i bardzo realne opisy wyścigów. Zdecydowanie czuć było tę adrenalinę. Wyobraźnia szalała i bez problemu sobie wszystko wizualizowałam. Choć czasami miałam ochotę zasłonić oczy - niestety to nie film. Wydarzenia ogromnie trzymały w napięciu. Sensacja na piątkę z plusem.
Styl autorki bardzo mi się spodobał. To jak kieruje akcją, tempem wydarzeń. To jak umie zmienić bieg o sto osiemdziesiąt stopni i zrobić to spektakularnie.
"Tajemnice wyścigów" to idealna lektura dla fanów prędkości, adrenaliny i odważnych scen erotycznych. Dla osób o silnych nerwach, którym nie straszne okrucieństwo i bezduszność. Wkraczacie bowiem do świąt, gdzie nic nie jest takie jakie być powinno. Dajcie się porwać oszałamiającej prędkości. Tylko uważajcie - ryzyko wliczone z cenę.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo DLACZEMU

Betty wprowadza Selene do świata szybkich samochodów, wyścigów, przystojnych i niegrzecznych chłopców. Jednak, wprowadzając ją w ten świat musi zdradzić jej pewne sprawy, a bycie w posiadaniu tej wiedzy nie jest bezpieczne. Betty nie bez powodu obraca się w tym gronie, szuka kogoś ważnego i nie spocznie póki nie dowie się co tak naprawdę się wydarzyło. Matteo wybrał Selene i zrobi wszystko by ją zdobyć. Zapraszam was do świata jazdy bez trzymanki gorących namiętnych scen erotycznych i wielu tajemnic.

Na tę książkę czekałam bardzo długo, ale doczekaliśmy się wydania i po przeczytaniu jeszcze bardziej nie dziwię się autorce, że zrobiła tak wiele abyśmy dostali tę książkę, zależało jej na wydaniu i cieszę się, że walczyła, bo warto. Szybkie samochody, wyścigi, adrenalina, tajemnice, niebezpieczeństwo, miłość, seks i wiele, wiele innych. Selena to osiemnastolatka, która żyje raczej skromnie, dopiero wprowadzenie ją w ten mroczny klimat dodało jej trochę odwagi, aby zacząć żyć, jednak, jak wiemy nie zawsze, to przynosi korzyści. Razem z Betty zrobią wszystko, aby dowiedzieć się prawdy. Matteo ujrzał ją i wiedział, że będzie jego. Jedna wielka tajemnica.
Fanki szybkich samochodów będą bardzo zadowolone, bo ten temat autorka świetnie opisała. Również fanki romansów i erotyki będą zachwycone, bo tego tutaj nie brakuje.
Mimo że nie przepadam za książkami o nastolatkach tę czytało mi się naprawdę bardzo fajnie. Nie odczuwałam, że są tacy młodzi, bo nie ukrywam, że zachowywali się bardzo dorośle. Autorka wiele czasu poświęciła opisom, co pomaga nam wiele sytuacji lepiej zrozumieć. Jest również klimat BDSM, ale można powiedzieć, że jest on pobocznym wątkiem. Dla każdego coś dobrego. Całość wyszła niesamowicie emocjonująco i ciekawie, książka ocieka tajemnicami. Pióro autorki dokładne, momentami, aż za bardzo dokładne. Książka należy do tych, przy których musiałam się skupić, bo można bardzo szybko się pogubić. Jestem ciekawa waszych wrażeń, bo to, że książka się wyróżnia na tle innych to pewne.
Czy Matteo zdobędzie Selenę? Czy Betty odnajdzie swoją siostrę? Tego dowiecie się w książce. Polecam

• PATRONAT
  • Jest
  • Patronaty
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Empik Go
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Tajemnice wyścigów