Zimowy las

opowieści dla młodszych dzieci
Wilga
2021-11-24
2021-11-24

Historie mieszkańców leśnej doliny koncentrują się wokół przetrwania i to w dosłownym słowa tego znaczeniu. Jest zima, najgorsza pod każdym względem pora roku dla zwierząt, które muszą się trudzić w poszukiwaniu pożywienia i schronienia przed mrozem i śniegiem. To także trudny okres dla dorastających maluchów, które większość czasu muszą spędzać w pobliżu swoich rodziców. Takim brzdącem jest nasz główny bohater, Zajączek.

Niczym  zajączek z książki Anny Paszkiewicz o tytule "Zimowy las", Tymcio przez kilka wieczorów dojrzewał do wyprawy w głąb lasu. Linijka za linijką, opowiadanie za opowiadaniem - jego oczarowanie  książką i lasem wzrastało.📖

Historia Zajączka pozwala utożsamić się z tym maluchem, który wkracza w świat mieszkańców lasu i uczy się jak w nim przetrwać.🦔🐾 Zagłębiając się w przygody zwierzaka można razem z nim poznawać tajemnice kryjące się gdzieś tam między drzewami i ścieżkami, którymi spacerujemy.

Przyjemna dla dziecka narracja sprawia, że wejście w ten zwierzęcy, zimowy świat staje się czymś magicznym - jesteśmy tak oczarowani, że nie zdajemy sobie sprawy, że mamy przed sobą dziecięcy  leksykon lasu. Takim oto sposobem Tymoteusz wziąwszy go ze sobą na spacer nasłuchiwał dźwięków wydawanych przez ptaki, wyglądając ich swoim bystrym oczkiem i porównując do ilustracji z książki. Jak mały leśniczy stąpał po ziemi uważając na wszystkie zwierzątka, które mogą kryć się pod śnieżną pierzynką. Przeglądając ponownie bajeczne ilustracje Marty Rydz - Domańskiej dopytywał o sekrety kryjące się w gąszczu drzew.🌲🌨️

Uwielbiamy takie książki, które poza cudowną, przejmującą historią ukradkiem przemycają dawkę wiedzy.. Nie możemy doczekać się zapowiedzianego przez wydawnictwo Wilga "Wiosennego lasu"  Anny Paszkiewicz. Jesteśmy ciekawi czym zaskoczy nas budzący się do życia las ...🌲

• Książki dla dzieci
  • Biblioteka publiczna
  • Dziecięce
  • Do biblioteki
  • Biblioteczka dziecięca
  • Dziecięca biblioteczka

Dodaj cytat z książki Zimowy las