Wszystkie twoje kłamstwa

The Lies You Told
Świat Książki
2022-04-27
2022-04-27
thriller psychologiczny rywalizacja szkoła elitarna rodzina manipulacja matka i córka proces sądowy

Z pewnością autorka nie wzięła sobie do serca przepisu Hitchcocka na dobry thriller. Na efekt „wow” musimy czekać prawie do ostatniej strony. Ale moim zdaniem warto. 3

W długim wprowadzeniu, oprócz socjologicznego obrazka londyńskiego high society, dostajemy kilka zagadek. Kto będzie tą złą? Skrzywdził czy został skrzywdzony? Dopadł go kryzys wieku średniego, czy prowadzi grę? Pozwala nam to utrzymać zainteresowanie, a w zakończeniu dostajemy dość satysfakcjonujące rozwiązania tych zagadek. Solidne, choć nie porywające.

Świetna książka, dobrze napisana. Czyta się szybko, wciągająca fabuła.

Świetna książka, dobrze napisana. Czyta się szybko, wciągająca fabuła.

Dobrze napisana pozycja, którą dosyć szybko przeczytałam. Dwoma słabymi punktami książki jest nieco naiwna, niekiedy wręcz bezmyślna główna bohaterka oraz to, że już w połowie lektury byłam w stanie przewidzieć, co się mniej więcej wydarzy. Niezobowiązujący kryminał do poduszki.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Z każdą kartką narastało przeczucie, że stanie się coś złego, przed czym nie da sie uchronić. Historia, która mogłaby się zdarzyć każdemu. Trudne relacje matek i córek, koszmary przeszłości, problemy dzieci, nastolatków, codzienne dylematy, rodzinne tajemnice, oddzielanie pracy i życia rodzinnego - wszystko, co nas kreuje, zmusza do podejmowania decyzji jest w tej książce i zmusza do myślenia, nie tylko nad tym jak skończy się opisana historia, ale nad naszym każdym dniem w rzeczywistości.

Bardzo dobry thriller psychologiczny.
W świecie snobistycznych mamusiek wszystkie chwyty są dozwolone by dopingować swoje pociechy w swoistym wyścigu szczurów.
Skorumpowany aparat sprawiedliwości mocno nagina paragrafy, a to wszystko pięknie czyta Laura Breszka.
Mocno polecam

Bardzo dobry thriller psychologiczny.
Mocno polecam

"– Nic nie po­win­no być nie­wy­ba­czal­ne – mówi Je­re­my. – Powin­ni­śmy za­wsze pa­trzeć na jedną stro­nę i drugą.
Je­stem zasko­czona jego wyro­zu­mia­ło­ścią, ale Bar­bara nie robi wra­że­nia prze­ko­na­nej i zna­cząco unosi brew. Chce coś powie­dzieć, lecz zmie­nia zda­nie.
– Zoba­czymy, jak się to poto­czy. O wyba­cza­niu pomy­ślimy potem."

Wiem, że denerwować się to mścić się na sobie i swoim zdrowiu. I że wybaczenie to krok do miłości własnej. Ale, właśnie, czy wszystko da się wybaczyć od razu? Myślę, że nie.

"Wszystkie nasze to kolejna książka, która długo nabierała mocy urzędowej na mojej półce. Dobrze, że w końcu nastał jej czas, bo mi się podobała, i to bardzo!

Życie pisze różne scenariusze i nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć. Tak jak Sadie, która musiała wrócić z córką do Londynu. Tam Robin idzie do ekskluzywnej szkoły i szybko się przekonuje, że rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie i to nie tylko wśród uczniów. Zdolna dziewczyna bije na głowę inne uczennice, które już mają "stałą pozycje" w klasie, przez co nie jest ich ulubienicą. Miejscami aż mi było trudno uwierzyć, że tak może być, ale wiem, że to się zdarza.
Sadie natomiast chce odzyskać pracę w firmie adwokackiej, w której kiedyś pracowała, dlatego decyduje się wziąć udział w sprawie dotyczącej nauczyciela i uczennicy. Chce się pokazać z jak najlepszej strony. Ale czy zrobi to mi mimo wszystko?
Ciekawa fabuła, kilka dobrych wątków to przepis na dobrą książkę. Zdecydowanie!

– Zoba­czymy, jak się to poto­czy. O wyba­cza­niu pomy­ślimy potem."

Wiem, że denerwować się...

Z tą autorką miałam kontakt już dawno temu i bardzo spodobała mi się jej książka, dlatego tak chętnie sięgnęłam po kolejną. Miałam co do niej duże oczekiwania i w sumie trochę się zawiodłam.

Akcja rozwija się powoli. Na początku poznajemy główną bohaterkę, jej przeszłość oraz powód, dla którego przeniosła się z córką do Londynu. Pokazane są też zmagania Sadie z innym matkami. Kobieta od początku ma zły kontakt z innymi mamami, jednak dla córki stara się to zmienić. Do tego dochodzi wątek sprawy adwokackiej, gdzie główna bohaterka zgadza się bronić nauczyciela. To wszystko sprawia, że główny wątek, gdzieś zanika. Dopiero pod koniec książki akcja się rozkręca.

Przez to sprawa porwania oraz zmagania policji, jak i matki są potraktowane po macoszemu. Gdzieś mi zabrakło większego nacisku na ten wątek, a mógłby być naprawdę ciekawy. Czytelnik tak naprawdę nie ma czasu na wyznaczenie podejrzanego, bo nie dość, że jest to oczywiste, to akcja kończy się tak szybko, jak się zaczęła.

Mimo tego, że trochę się zawiodłam, to książka nie jest taka zła. Nie można po prostu oczekiwać po niej jakiegoś wielkiego wątku kryminalnego. Czyta się ją szybko, a sama historia może dobrym zapychaczem czasu.

Przez pierwsze 250 stron dzialo się jedno i to samo.
Nie do końca rozumiem, skad sie wziął tytuł. Zakończenie okej
Polecam pierwsza książkę tej autoki -Krwawa Pomarańcza

Przez pierwsze 250 stron dzialo się jedno i to samo.
Nie do końca rozumiem, skad sie wziął tytuł. Zakończenie okej
Polecam pierwsza książkę tej autoki -Krwawa Pomarańcza

“Wszystkie Twoje kłamstwa” jakiś czas temu wygrałam w konkursie na Lubimy Czytać. Wylosowałam ją w TBR Kalendarzu Adwentowym 2023 i w końcu nadszedł jej czas.

Główną bohaterką jest Sadie,która wróciła do Londynu i razem z córką Robin zaczynają wszystko od nowa. Wprowadzają się do domu rodzinnego Sadie, a dziewczynka idzie do ekskluzywnej szkoły do której chodziła jej matka. W szkole panują bezwzględne zasady i okropna rywalizacja. Niektóre matki mają pretensje, że Robin dołączyła do szkoły w środku roku szkolnego. Dom do którego się wprowadzają jest przerażający, a Robin odkrywa wiele sekretów związanych z jej matką.
Sadie stara się jak może pomóc córce zaaklimatyzować się w nowy miejscu ale sama musi się zmierzyć też z demonami przeszłości. Wraca do swojej starej firmy, w której pracowała jako młodszy adwokat. Zostaje pomocniczym adwokatem w sprawie dotyczącej nauczyciela i uczennicy.

“Nie wiem, co nas czeka. Chcę zachować spokój, lecz nie mogę wyzbyć się strachu, który zalega mi w brzuchu ciężki jak nasze kroki na chodniku”

“Wszystkie twoje kłamstwa” to wielopoziomowy, pełny tajemnice kryminał, który bardzo mnie zaskoczył. Z każdą stroną odkrywamy kolejne sekrety i zasady rządzące elitarną szkołą, mamy też do rozwiązania sprawę, nad którą pracuje Sadie oraz zagadkę związaną z jej mężem. Niestety właśnie ten ostatni wątek jest dla mnie dużym minusem, bo został zdecydowanie za słabo rozwinięty.
Jeśli mogłabym cofnąć czas to zdecydowanie jeszcze raz sięgnęłabym po “Wszystkie twoje kłamstwa”.

Niebanalna i absolutnie wciągająca książka dla fanów thrillerów psychologicznych. Wielowątkowość, zwroty akcji i tajemniczy, fajnie wykreowani bohaterowie sprawiają, że dobrze się ją czyta, pomimo dosyć niespiesznej akcji.

Coś mi się wydaje, że pozostanę wierną fanką autorki.

Coś mi się wydaje, że pozostanę wierną fanką autorki.

• Audiobooki

Video