Pełnia sił. Skuteczny plan na pokonanie zmęczenia i odzyskanie siebie

Okładka książki Pełnia sił. Skuteczny plan na pokonanie zmęczenia i odzyskanie siebie Amy Shah
Amy Shah Wydawnictwo: Znak Literanova zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
I'm so effing tired: A proven plan to boost energy, beat burnout, and reclaim your life
Znak Literanova
2022-02-28
2022-02-28
Marcin Sieduszewski

Czy czujesz się zmęczona, wypalona, bez sił do życia? Czy masz jakieś swoje metody aby odzyskać energię ?

Dziś przychodzę do Was z książką, której plan obecnie realizuje. Poczułam ostatnio potrzebę aby wesprzeć się literaturą i spróbować sposobów na polepszenie swojego życia a przede wszystkim odzyskać energię, której brak ostatnio odczuwam. Program zaproponowany w tej książce obejmuje 14 dniowy plan, który uwzględnia również zmiany w układzie dnia i żywienia. Jeśli będziemy się trzymać wskazówek proponowanych przez lekarkę medycyny dr Amy Shah, które sama wypróbowała na sobie to już po dwóch tygodniach poczujesz przypływ energii a po około trzech miesiącach zauważysz znaczną poprawę komfortu życia i odzyskasz utraconą energię. Jak do tej pory świadomie wybieram godziny posiłków, staram się urozmaicać i wzbogacać posiłki wg wskazówek czyli jestem na dobrej drodze do odzyskania sił. Po przeczytaniu tej książki, mogę Wam powiedzieć, że porady są proste, wytłumaczone są różne niepokojące objawy szczegółowo i precyzyjnie, w łatwy sposób. Polecam dla wszystkich, którzy chcielibyście zasięgnąć kilku wskazówek aby wyczerpanie nie stało się codziennością. Odzyskać swoje życie, siły witalne można w dość łatwy sposób, ale trzeba trochę popracować świadomie nad swoim życiem. I choć wiem, że poradniki nie są zbyt lubiane, ten wyjątkowo mnie zainteresował i spowodował, że chciałam zastosować metody w nim przedstawione. Polecam!

Jeśli i Wam, tak jak i mnie, towarzyszy wieczne zmęczenie, brak energii i chęci do działania to sięgnijcie po książkę Amy Shah, amerykańskiej lekarki o hinduskich korzeniach, która od lat jako specjalistka ds. żywienia pomaga swoim pacjentkom odzyskać witalność i pasję życia.
W swojej debiutanckiej książce "Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie"" dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i historiami swoich pacjentek, które przekonała do wdrożenia opracowanego przez siebie planu żywieniowego, co w znaczący sposób przyczyniło się do poprawy jakości ich życia.

Swoją książkę zaczyna od szukania przyczyn naszego wyczerpania i braku energii. Za ich główną przyczyną uważa zaburzenia równowagi między układem hormonalnym, odpornościowym i jelitami. Według niej kluczem do odzyskania wigoru jest przywrócenie harmonijnego działania tych trzech układów. A tym co pozwoli nam tego dokonać jest dieta oparta w głównej mierze na warzywach, nasionach i owocach oraz jedzenie w określonych przedziałach czasowych.
Idea postu przerywanego, które proponuje autorka nie jest nowa, jednak Amy Shah jako pierwsza przekonała mnie do tego pomysłu, opisując dokładnie jak organizm zachowuje się kiedy jemy bez żadnego planu, kładąc się najczęściej spać z pełnym żołądkiem, lub co jeszcze gorsze podjadając w nocy.
Racjonalny, na początku łagodny bo 12 godzinny, post między posiłkami bogatymi w błonnik, prebiotyki i witaminy to dobry start do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Jeśli doda się do tego odpowiednie, niezbyt forsowne ćwiczenia, mamy szansę na odzyskanie witalności i energii.

Autorka proponuje dwutygodniowy program z opracowanym przez nią jadłospisem. I tutaj mam pewne ale, gdyż z racji jej pochodzenia większość potraw wydawać się może zbyt egzotyczna i odbiegająca od naszego dotychczasowego jadłospisu. Wielość przypraw, w dużej mierze niedostępnych w zwykłych sklepach, a także fakt iż proponowana przez nią dieta jest bardzo nisko kaloryczna (według wyliczeń) może osłabić zapał co niektórych.
Ja przyznam szczerze, iż nie zamierzam z tych propozycji korzystać jeden do jednego.
Jednak już od kilku dni stosuję post przerywany, żywiąc się na pewno zdrowiej (tak, cukier niestety to główny winowajca wszystkich złych rzeczy, które dzieją się w naszym organizmie) i wykorzystując lokalne produkty, łatwo dostępne w Polsce.

Książkę polecam gorąco, bo jest świetnym impulsem do tego aby zmienić nasz sposób żywienia, a przez to poprawić jakość życia.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

Wypalenie i wyczerpanie wcale nie muszą nam towarzyszyć na codzień do czego w genialny sposób przekonuje nas autorka książka „Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie” dr Amy Shah.

Książka ma przepiękne wydanie i co najważniejsze została napisana bardzo ciekawie. Język jest przestępny, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Jest to zbiór wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej. Możemy się wiele dowiedzieć o objawach wypalenia, hormonach i naszym zdrowiu. Ze względu na to, że autorka jest specjalistą do spraw żywienia to nie mogło tutaj zabraknąć informacji żywieniowych i produktowych.
W książce zawarto 14 dniowy plan, który ma za zadanie pomóc nam zwalczyć notoryczne zmęczenie. Opracowany on został na podstawie osobistej przemiany autorki, która dobrze wie co oznacza przepracowanie i przemęczenie. Plan uwzględnia zwiany w naszej codziennej rutynie, ale i żywieniu. Tak, żywieniu bo to właśnie ono ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Tak naprawdę na cały pan składają się trzy podstawowe czynniki - to jak jesz, kiedy jesz i jak radzisz sobie ze stresem. Dlatego zawarte w książce przepisy, jak i ćwiczenia pomagające nam radzić sobie ze stresem sprawiają, że tak naprawdę „z marszu” możemy zacząć wprowadzać zmiany do naszego życia.

„Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie” to genialna książka dla każdego przepracowanego człowieka. A umówmy się… kto z nas nie cierpi na przepracowanie i wypalenie? W dzisiejszych czasach chyba każdy. Plan jest bardzo ciekawy i niektóre ze wskazówek już zaczęłam wdrażać w swoje życie, inne zacznę gdy tylko na świecie pojawi się maluszek. A wtedy tytułowa pełnia sił będzie mi bardzo potrzebna ❤ A Was z całego serducha zachęcam do przeczytania książki, bo jest naprawdę godna polecenia. Jej plan z całą pewnością może mieć zbawienny wpływ na Wasze życie.

Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie

Poradnik dla przepracowanych przemęczonych i przebodźcowanych.

Czujecie się czasem zmeczsni, tak naprawdę zmęczeni, że nie macie na nic sily, a każde wyzwanie was przerasta? Macie wraznie że ciągle gdzieś się spieszyć i brakuje czasu dla siebie? Brakuje wam tego co było kiedyś?

Tak to oznaki przemęczenia i i przebodźcowania. Obecny świat biegnie szybko, z każdej strony mamy wiele presji i bardzo wiele jej na siebie sami nakładany. Do tego z każdej stroy mamy wiele bodźców dźwięków, zapachów, widoków emocji, problemów swoich i cudzych. Bardzo łatwo jest się tym przytłoczyć.

Ale wcale nie musi tak być. Ta książka ma właśnie pomóc nam pokonać zmęczenie. Ma to zrobić poprzez 14 dniowy plan, który pokonuje chroniczne zmęczenie. To jak dbamy o siebie co dzień wpływa na nasze funkcjonowanie. Zdecydowanie warto dbać o siebie i myślę że warto spróbować.

Najważniejsze jest to co jesz, to kiedy jesz i to jak radzisz sobie ze stresem. Ta trójka ma nam pomóc walczyć że zmęczenie i dać więcej siły.

Mamy tu dużo wiedzy o hormonach, różne objawy, razy i informacje. Są tez porady żywieniowe, produkty, które warto jeść, a nawet przepisy. Jak widać temat zmęczenia podjęto z każdej dziedziny i mamy tu wiele wskazówek jak zadbać o siebie. Dzięki temu to przydatna i ciekawa książka.

Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie

Poradnik dla przepracowanych przemęczonych i przebodźcowanych.

Tak to oznaki...

Teoria super - bardzo dużo informacji popartych badaniami.
Chciałabym teraz wypróbować kilka rzeczy z tej książki. Ciekawe czy będę miała wystarczająco dużo samozaparcia :)

Teoria super - bardzo dużo informacji popartych badaniami.

• Nauczyłam się czegoś wartościowego (dobre non-fiction)
  • Egz. recenzyjny
  • Popularnonaukowe
  • Literanova
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Pełnia sił. Skuteczny plan na pokonanie zmęczenia i odzyskanie siebie