Czy to sen?

Okładka książki Czy to sen? Natalia Klewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Czy to sen?
Natalia Klewicz Wydawnictwo: YA! literatura młodzieżowa
młodzież sen YA

Wyróżniona opinia i

Czy to sen?

przeczytanych książek 1085 napisanych opinii 1067

Totalnie nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak słabe opinie. Moim zdaniem jest wspaniala, bo wprowadziła mnie w książkowy świat, pokochałam bohaterów i generalnie wszystko . Była to moja pierwsza książka więc to Natce Klewicz mogę zawdzięczać rozpoczęcie przygody z czytaniem. Dziewczyna się naprawdę postarala, bo mega przyjemnie mi się to czytało. Drugi tom także już za mną więc mam nadzieję że doczekamy się trzeciego tomu tego cudeńka 😍.

Nigdy nie byłam tak szczęśliwa kończąc książkę i to zdecydowanie nie jest komplement. Okropnie mi się to czytało. Bohaterowie są beznadziejnie napisani, a brak konsekwencji opisywanych problemach psychicznych i wieku głównej bohaterki razi w oczy. Najgorsza książka jaką czytałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna gwiazdka za ciekawy pomysł, bo wszystkie inne leży i kwiczy. Przebolałabym słabo napisaną główną bohaterkę, nieinteresującego głównego bohatera i obsadę drugoplanową, która jest szarym tłem, ale ROMANTYZOWANIE CHORÓB PSYCHICZNYCH I SAMOBÓJSTW nie jestem w stanie przeboleć. Ta książka nigdy nie powinna zostać wydana. Pokazuje szkodliwe wzorce, mimo że mówione jest w książce, że główna bohaterka robi źle, ona robi swoje co jest pokazywane jako słuszne. Serdecznie nie polecam

Totalnie słaba. Niby pomysł całkiem innowacyjny, jednak mało ambitnie wykorzystany. Niestety totalnie mnie nie porwało. Męczyłam ją niesamowicie długo i jeśli mam być szczera, po prostu nie polecam :(

Prosta fabuła pogłębiająca temat depresji , gdzie sen zaciera się z rzeczywistością, a ucieczka w życie senne jest najlepszym rozwiązaniem kryjącym szereg kryjących się tajemnic z przeszłości.
Niestety sama prowadzona narracja mnie nie przekonała podobnie jak dialogi bardzo płytkie i momentami oklepane.. zostałam dla samego pomysłu historii licząc ,że choć trochę się polepszy . Niestety.
Temat ważny , niestety kunszt do poprawy .

Szybko się czyta, bardzo wciągająca. Czekam na możliwość przeczytania kolejnej części.

Jak na debiut autorki, to jest to całkiem ciekawa pozycja. Na duży plus pomysł na fabułę, w którym to miesza się sen z rzeczywistością. Dodatkowo brawo za poruszanie tematów związanych z depresją, stanami lękowymi, atakami paniki, samotnością. To bardzo ważne zagadnienia, o których trzeba mówić i je normalizować.

Jestem ciekawa drugiej części :)

Jestem ciekawa drugiej części :)

Ten tytuł spodobał mi się. Język był przyjemny i sprawiał, że czytało si bardzo szybko. Pomysł na fabułę uważam za naprawdę świetny, a ona sama została poprowadzona w taki sposób, że po tym, jak skończyłam książkę od razu miałam ochotę sięgnąć po kolejny tom. Zdecydowanie nie jest to mój tegoroczny ulubieniec, ale była naprawdę przyjemna i dobrze się przy niej bawiłam.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Łucja (główna bohaterka) od początku książki wydawała mi się dość rytującą postacią. Jej wybory wydawały mi się naprawdę irracjonalne. Tak naprawdę przez całą powieść nie poznałam tej dziewczyny z charakteru, co najwyżej poznałam jej problemy, a za to postacie poboczne, dają się zdecydowanie bardziej poznać, co mnie zaskoczyło i zawiodło.

W tej powieści jest wiele o depresji, zaburzeniach psychicznych i niezrozumieniu, przez co według mnie, jest nieodpowiednia dla wrażliwszych czytelników. Końcówka książki szczególnie zapada w pamięć. Mimo mojej niechęci do Łucji, ciężko było patrzeć jak bardzo ta bohaterka się wyniszcza psychicznie.

Podsumowując, zdecydowanie nie była to moja ulubiona książka i myślę, że obeszłabym się bez przeczytania jej.

W tej powieści jest wiele o...

• Romans
  • Do kupienia