Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi

Okładka książki Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi Marek Golec
Okładka książki Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi
Marek Golec Wydawnictwo: Marek Golec biznes, finanse
biznes, finanse
Marek Golec
2022-01-01
2022-01-01
podatki finanse poradnik

Książka świetna! Napisana bardzo zrozumiałym językiem. Porządkuje wiedzę o podatkach i wyjaśnia w przystępny i klarowny sposób wiele zagadnień. Naprawdę warto przeczytać.

Super książka. Bardzo systematyzuje wiedzę o podatkach.

Super książka. Bardzo systematyzuje wiedzę o podatkach.

UWAGA! Odradzam tą książkę dla osób początkujących!

Autor zapewnia na okładce:
"Dzięki tej książce przejdziesz transformację z LAIKA(!) (...) do przedsiębiorcy potrafiącego wykorzystać w swojej firmie wszechstronną wiedzę na temat optymalizacji podatkowej."

"Podatki ułożysz sobie w jedną całość i zrozumiesz, jak możesz postępować, a jak nie".

Świeżo po przeczytaniu książki muszę przyznać, że takie wstawki razem z rekomendacją Michala Szafranskiego niepotrzebnie przekonały mnie do zakupu.

Jestem studentem finansów i rachunkowości, 2 rok, z pewnością daleko mi do eksperta w temacie form dzialalnosci, opodatkowania czy optymalizacji, ale nie uważam się też za laika w tych dziedzinach.

Jedno, co mogę stwierdzić po przeczytaniu książki, to że z pewnością nie jest ona przeznaczona dla osób zupełnie początkujących, ani nawet średniozaawansowanych. To pozycja dla osób, których albo sporo nauczyła już praktyka, albo posiadają daleko idącą wiedzę teoretyczną, która potrzebna jest do zrozumienia pewnych skrótów myślowych autora, których w książce jest sporo. Prerekwizytem jest nie tylko znajomość podstaw rachunkowości, ale też dość dobra znajomość form działalności gospodarczej i chociaż podstaw
ich obciążeń fiskalnych, w różnych formach.
Autor łączy konsekwencje przepisów z różnych ustaw, co do optymalizacji jest zapewne konieczne, ale nie mozna takiej książki sprzedawać marketingowo, jako "napisanej prostym jezykiem"/"dla laika".

Naprawdę szczerze uprzedzam, to nie jest książka dla osób na początku swojej drogi przedsiębiorcy, przed nią, ani dla studentów pierwszych lat kierunków finansowych. To książka raczej dla praktyków, osób które w rodzinie mają od lat osoby prowadzące działalność i wręcz przesiąknięte tą wiedzą z życia codziennego - wtedy, być może można więcej wynieść z tej książki.

Osobiście, nie tego się spodziewałem i żałuję kupna. Być może wrócę do niej na dalszych latach studiów lub prowadząc działalność.

UWAGA! Odradzam tą książkę dla osób początkujących!

Autor zapewnia na okładce:

Świeżo po przeczytaniu...

• 1. Do Przeczytania
  • Finanse
  • Rozwój Osobisty

Dodaj cytat z książki Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi