Strategia błękitnego oceanu wydanie rozszerzone

Okładka książki Strategia błękitnego oceanu wydanie rozszerzone Renee Mauborgne, Chan Kim W.
Okładka książki Strategia błękitnego oceanu wydanie rozszerzone
Renee MauborgneChan Kim W. Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2015-10-08
2015-10-08

Okładka książki Strategia błękitnego oceanu. Przemiana. Sukcesy i porażki firm dokonujących przemiany błękitnego oceanu Renee Mauborgne, W. Chan Kim
Strategia błęk... Renee Mauborgne, W....
Okładka książki Przemiana błękitnego oceanu Renee Mauborgne, W. Chan Kim
Przemiana błęk... Renee Mauborgne, W....
Okładka książki Strategia błękitnego oceanu. Początek Renee Mauborgne, W. Chan Kim
Strategia błęk... Renee Mauborgne, W....
Okładka książki Blue Ocean Strategy: Expanded Edition Renee Mauborgne, Chan W. Kim
Blue Ocean Str... Renee Mauborgne, Ch...

Sloganoidoza nie do przełknięcia. Kolejna z książek gdzie Ornitolodzy uczą ptaki jak mają latać, gorzej - przypomina to politologów tłumaczących jak politykę robić.
Jeśli już we wstępie (pewnie w ramach samoobrony) autorzy stawiają tezę, jakoby żadna firma nie może być jednostką miary, wyznacznikiem pokazującym wzorcową drogę ku błękitnym oceanom, a jedynie takimi wyznacznikami mogą być poszczególne zachowania, to jest to zagranie błyskotliwe, kongenialne.
Strategia sprowadza się do permanentnego poszerzania rynku poprzez zwiększanie zakresu działalności (więcej innych usług, więcej produktów),nazwane zostało to całkiem ładnie Nowa Krzywa Wartości.
Eh w excelu zawsze wszystko wygląda jasno.

Przereklamowa jak mało która pozycja. Za to o historii Apple i The Body Shop wiem już wszystko ;)

Jeśli ktoś myśli, że dzięki tej książce znajdzie cudowny pomysł na stworzenie błękitnego oceanu to - nie, nie będzie tak. Język typowo specjalistyczny

Warto przeczytać i przemyśleć nie tylko w kontekście biznesowym.

Warto przeczytać i przemyśleć nie tylko w kontekście biznesowym.

Bardzo dobra książka, dająca do myślenia w niestandardowy sposób o swoim obecnym lub przyszłym biznesie. Ciekawe przykłady i pomocne rady dla wszystkich, którzy utknęli wśród natłoku konkurencji. Polecam.

Książka napisana trochę nudnym akademickim językiem, co nie zmienia faktu, że otwiera oczy na pewne rzeczy. Gorąco polecam przede wszystkim tym, którzy są związani z biznesem.

• Praca
  • Biznes
  • Firma
  • Kraków

Dodaj cytat z książki Strategia błękitnego oceanu wydanie rozszerzone