Zapiski zielarki #3

Okładka książki Zapiski zielarki #3 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Okładka książki Zapiski zielarki #3
Natsu HyuugaIkki Nanao Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Zapiski zielarki (tom 3) komiksy
komiksy
Zapiski zielarki (tom 3)
Kusuriya no Hitorigoto
Studio JG
2021-12-30
2021-12-30
dramat historyczna okrychy życia romans seinen manga

Okładka książki Zapiski zielarki #10 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Zapiski zielarki #9 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...

Kolejne tomy a manga coraz ciekawsza. Na początku nie wydawała się interesująca ale teraz nie mogę się doczekać kolejnych tomów, piękna kreska i do tego fascynująca historia!

Uwielbiam intrygi, trucizny i dochodzenie do prawdy. Te trzy rzeczy w wydaniu Maomao nabierają dodatkowego smaku.

Co mogę więcej powiedzieć żeby nie zdradzić kluczowych informacji? Warto, warto, warto sięgnąć po tą serię. Wiele można się nauczyć, można się pośmiać i w napięciu czekać na rozwój wydarzeń.

Najlepszy tom do tej pory, podoba mi się kierunek, w którym idzie relacja między Maomao a Jinshim. Kreska niezmiennie piękna.

Z tomu na tom ta seria jest coraz lepsza, ale każda część jest świetna! W tym tomie możemy poznać nowych bohaterów - przybranego ojca Maomao (jeszcze lepszego zielarza - lubię go) i rajfurkę "babcię" (twarda kobieta biznesu, nie patyczkuje się - ciekawa postać). Mamy też okazję dowiedzieć się więcej o życiu Maomao sprzed porwania i sprzedania do Wewnętrznego Pałacu.

Ten tom to kolejne śledztwo detektyw od ziół i trucizn (bardzo lubiącej też wino i jedzenie),jednak tym razem już na wyższym poziomie. I jak zawsze jest ciekawie.

Mówiłam o wolno rozwijającym się romansie. Idzie powoli, ale wszystko zmierza w dobrą stronę, kiedy już nie tylko pan Jinshi będzie beznadziejnie zakochany i zdesperowany. Ta desperacja i czarna rozpacz to jedna z najzabawniejszych rzeczy. A w połączeniu z odrazą Maomao jest to jeszcze zabawniejsze!

I oczywiście jeszcze jedna kwestia - piękna kreska. Będę to cały czas podkreślać, jest piękna! Czytajcie!

Ten...

Ach te intrygi... polityki...pieniądze a niby Chiny są tak daleko.

Ach te intrygi... polityki...pieniądze a niby Chiny są tak daleko.

Uwielbiam tę serię. Cudownie narysowana, fajni bohaterowie i rozwiązywanie tajemnic.

Kolejne tomy zamówione w preorderze, mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać.

2084

Najlepsza manga detektywistyczna w pałacowych klimatach - zdecydowanie czegos takiego jeszcze nie bylo! Do tego przedni wcale nie wymuszony humorek xD Cudowna lektura, czyta sie blyskawicznie i nie ma sie dosyc ;) Glowna bohaterka smieszy do lez, a zarazem jest wspanialym detektywem i niezmordowanym testerem (oraz fanka wina). Watek z odwiedzinami domu rodzinnego Maomao i ten slodki zazdrosnik po powrocie, oooch ;3 Dwie zabojcze sprawy rozwiazane w jednym tomie i o dziwo wcale nie bylo to meczace, dluzace i trudne do dobrnecia do konca jak to bywa czasem w powiesciach detektywistycznych ;>

Trucizny są wszędzie

Zaczynam doceniać powoli, że każdy tomik tej serii stanowi nijako oddzielną historię. Po trzech miesiącach mam lekki problem z przypomnieniem sobie poprzednich wydarzeń, przy poprzednim tomie nie miałam tego problemu by byłam właśnie po rereadie pierwszego topu.

Poza tym mam wrażenie, że powinnam ograniczyć wszelkie jedzenie, bo wszystko może mnie zatruć. Z plusów chciałabym wymienić cały wątek dzielnicy uciech i tego co się stało przed i po wizycie, po prostu jestem zafascynowana naszym zazdrośnikiem.

Mangę przeczytałam od razu po wyjęciu ze skrzynki i już nie mogę się doczekać kolejnych. Jest to zdecydowanie moja ulubiona seria. Dodatkowo bardzo mnie cieszy, że zaczęłam ten rok od tak dobrej lektury.

Trucizny są wszędzie

• Manga