Jedno życzenie

Inne

Wyróżniona opinia i

Jedno życzenie

przeczytanych książek 938 napisanych opinii 802

I cóż mogę napisać. Jeśli ktoś chce emocjonalnego pewnika to polecam autora, a ta książka jest niesamowita. Przyznam że się popłakałam i baaarrrdzo polecam.

Niby od początku domyśla się człowiek jak to wszystko się skończy, ale cóż z tego...i tak skończyłam czytać ze łzami w oczach :)

Bardzo przyjemnie się czyta, wręcz płynie przez całą historię, a uroku dodaje małomiasteczkowy klimat.
Jest to moja pierwsza książka Sparksa, choć prawdopodobnie nie ostatnia.
Wcześniej oglądałam tylko filmy, które również są wspaniałe, aż szkoda, że nie pojawiają się nowe ekranizacje.

Jest to moja pierwsza książka Sparksa, choć prawdopodobnie nie ostatnia.

Czy mogę stwierdzić że Nicholas Sparks to ulubiony autor książek? Może nie zdecydowanie ale to kolejna książka którą przeczytałem. I mogę śmiało polecić. MIMO ŻE część opowiadanych wydarzeń miała miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia a nie jak teraz Wielkanocnych to jakoś mocno nie zwracałem na to uwagi. Można by powiedzieć że minusem jest (ale nie psuje moim zdaniem całego odbioru) że jest trochę przewidywalna - moje przypuszczenia stały się faktem.
Opowieść jakich może być wiele i często podejmowany temat - jak ważne są podejmowane przez nas decyzje w młodości i jakie mogą pozostawić "ślady" w przyszłości.
Opowieść o trudach dorastania, cierpieniu, miłości do pasji i pięknej choć z wieloma przeszkodami pierwszej miłości. Z pewnością mało kto chciałby takiego zakończenia ale Spaks pokazuje że mimo cierpień jednak niektóre scenariusze mogą okazać się pozytywne i czasem naprawdę można odnieść wrażenie że nic nie dzieje się przypadkiem.

Piękna ,wzruszająca opowieść pełna emocji o prawdziwej miłości , o decyzjach podejmowanych . Czasami chcielibyśmy cofnąć czas ,ale jest to niemożliwe. Czytając książkę nie obyło się bez łez. '' Miłość jest silniejsza niż strach" Koniecznie trzeba ją preczytać.

Piękna, życiowa książka, ze wzruszającą historią miłosną w tle. Miejscami przygnębiająca- ja na przykład nie mogę czytać o umieraniu, terminalnie chorych ludziach, bez guli w gardle i łez w oczach. Niemniej polecam, inne książki autora też są niezłe.

Bardzo fajna i płynna książka. Szybko się czyta, chociaż jest bardzo przewidywalna to i tak bardzo romantyczna i wzruszająca historia. Polecam przeczytać ☺️

Bardzo interesująca ciekawie napisana i do końca trzyma w napięciu

Bardzo interesująca ciekawie napisana i do końca trzyma w napięciu

Książka mi się podobała. To już druga powieść Sparksa, której wysłuchałam (w formie audiobooka). Muszę jednak stwierdzić, że z powieściami tego autora mam tak, że wolę je oglądać niż czytać/słuchać. Filmów zrealizowanych na podstawie powieści Sparksa obejrzałam już kilka i praktycznie każdy zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie, z książkami już tak nie jest. Są niezłe, jednak jak dla mnie nieco monotonne i trochę mi się dłużą. Sama fabuła jest ciekawa, jednak wolałabym żeby autor nieco szybciej, bez zbędnych opisów przechodził do sedna. Zdaję sobie sprawę, że nie są to książki akcji, jednak lubię powieści obyczajowe, w których czuć klimat, oczekiwanie na coś, nutkę niepewności, takie lepiej mi się czyta. Powieści Sparksa jak dla mnie, są trochę zbyt przeciągnięte i przez to nieco nużące... Ale co kto lubi :)

Już na wstępie Wam zaznaczę że przydadzą się chusteczki podczas czytania książki. Pod koniec łza mi się w oku zakręciła parę razy.

Książka jest bardzo emocjonalna.

Mamy tutaj dwie linie czasowe, 2019 i 1996 rok.
Maggie odnosi sukces jako znany fotograf, życie doświadczyło ją trudnymi wydarzeniami już w wieku piętnastu lat. Spędzenie kilku miesięcy na wyspie, która jest bardzo wyludniona. Maggie nie wie co ma tam robić, dopóki nie poznaje Bryce. Zaprzyjaźniają się i we dwójkę spędzają coraz więcej czasu, jednak rzeczywistość wraca do nich w najgorszym możliwym momencie.

Jest to dobra historia, którą warto się zapoznać. Jedna z lepszych książek autora.

Książka jest bardzo emocjonalna.

Mamy tutaj dwie linie czasowe, 2019 i 1996 rok.

• Nicholas Sparks