Śpij dobrze, małpko!

Okładka książki Śpij dobrze, małpko! Amanda Wood
Okładka książki Śpij dobrze, małpko!
Amanda Wood Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Czytanki-Wyciszanki opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
24 min.
Maria Mazurowska
Małpka Dla dzieci Na dobranoc Zwierzątka Usypianie

Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr...

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych maluchów.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.
Wewnątrz znajdują się piękne akwarelowe ilustracje w postaci kolażu z oryginalnymi fotografiami małpeczki w roli głównej.
To jest kolejna część z serii po ,, Śpij dobrze, lamo!’’.

Opowiadanie zaczyna się tak…
Za siedmioma snami,
za siedmioma marzeniami
była sobie małpka.

Mała skoczna małpeczka mieszkała w bujnej dżungli razem z innymi osobnikami swojego gatunku.
Dokazywała całe dnie od wschodu do zachodu słońca, wymyślając co rusz nowe zabawy.
Uwielbiała skoki, huśtanie się na gałęziach, wspinaczkę na drzewa, zabawę w chowanego, gonitwy za motylami. Miała zbyt wygórowane ambicje względem siebie. Chciała królować wśród innych małpiszonów i być najlepsza we wszystkim.
Urządzała ciągle nowe zawody np. we wspinaniu się, w zdobywaniu najsłodszego i najsmaczniejszego owocu z drzewa. Cały czas się przechwalała , że wszystko robi najlepiej i jest mistrzem w danej dziedzinie. Zawsze podczas takich konkurencji krzyczała najgłośniej,, Patrzcie na mnie’’. Nigdy nie podzieliła się swoją owocową zdobyczą z nikim. Sama wcinała do końca smakołyki , nie częstując nikogo. Towarzyszkom małpki znudziło się już to. Gdy małpeczka wykombinowała nową konkurencję, kto jest najlepszy w skokach w dal, koleżanki nie zwracały już na nią uwagi i pobiegły same się bawić w chowanego. Nasza małpka jednak tak była zajęta sobą i pyszna, że nie zauważyła ,że uczestniczy sama w tych zawodach.
Liana wyślizgnęła jej się z łapek i zwierzątko zaczęło spadać w dół.

Czy małpka spadła i się porozbijała na ziemi?
Czy ktoś jej udzielił pomocy?
Czy małpka w końcu zrozumiała swoje nieprawidłowe zachowanie?

Tego wszystkiego dowiecie się z tej uroczej książeczki i cudnych ilustracji.
Tym razem byłam już przezorna , o pytanie dzieci ,czy moglibyśmy mieć to zwierzątko? ; zaproponowałam odwiedzenie małpek w ogrodzie zoologicznym. Zaraz ruszamy!

Miłej lektury!

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych maluchów.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.
To jest kolejna część z serii po ,, Śpij dobrze, lamo!’’.

Opowiadanie zaczyna się...

Historia z sensem, tylko, jak dla mnie, mało ma wspólnego z wyciszeniem.

Historia z sensem, tylko, jak dla mnie, mało ma wspólnego z wyciszeniem.

Książeczka "Śpij dobrze, małpko" opowiada o przygodach małpki, która we wszystkim chce być najlepsza. Wymyśla konkurencje w których zawsze pokonuje inne małpki. Niestety w pewnym momencie nie daje rady złapać się za lianę i spada. Na szczęście inne małpki nie zostawiły w potrzebie naszej bohaterki i zdołały ją uratować.
Bajeczka opowiada o zwierzętach, ich przyjaźni i wzajemnej pomocy. Fajnie wycisza przed snem dziecko i uczy, że zawsze trzeba pomagać innym w potrzebie. Dodatkowo ładne ilustracje połączone z fotografią zainteresują każdego czytelnika bez względu na wiek.

Bajeczka opowiada o zwierzętach, ich przyjaźni i...

Historyjka małej, uroczej i nieco niesfornej małpeczki, wprost idealna do wieczornego czytania Maluszkom.

Nasza bohaterka chce być najlepsza we wszystkim, a to we wspinaczce, a to w poszukiwaniach najsoczystszego owocu, jednocześnie pragnąc uznania i podziwu od innych małpek. Wciąż krzyczy "patrzcie na mnie, patrzcie na mnie". Jednak inne małpeczki powoli zaczynają mieć dosyć jej przechwałek i nie chcą brać już udziału w kolejnym konkursie, tym razem w skokach pomiędzy drzewami. Małpka jednak się nie poddaje i krzycząc "patrzcie na mnie" postanawia wykonać najdłuższy skok w swoim życiu. Niestety.... Pycha małpeczki doprowadza do nieszczęśliwego wypadku i małpka spada, na całe szczęście przed kompletnym upadkiem ratują ją przyjaciele. Małpka uświadamia sobie, że była dla nich okropna, chcąc być najlepszą we wszystkim zapomniała jak być najlepszą przyjaciółką. Postanawia więc wynagrodzić innym małpkom swoje niemądre zachowanie. W jaki sposób? Tego dowiecie się z lektury tej książeczki. Dodam jedynie, że koniec końców wszystkie małpeczki zasypiają spokojnym snem.

Muszę przyznać, że ta pozycja okazala się wielkim zaskoczeniem na poziomie warstwy ilustracyjnej, mamy tu niezwykle połączenie fotografii z akwarelowymi obrazkami. Zdjęcia małpki są tak słodkie i urocze, że mój Skrzacik podczas lektury mocno przytula książeczkę, chcąc zrobić małpce "tuli - tuli".

Ta prosta, krociutka opowiastka z morałem to jedna z trzech wydanych przez książeczek w serii Czytanki - Wyciszanki. Do wyboru są jeszcze przygody małej Lamy oraz Pingwinka. Już same okładki są urocze 🤩.
Niewielkich rozmiarów, w twardej oprawie (ale z miękkimi stronami) ciekawe historyjki z mądrym przesłaniem, gdzie bohaterowie z pewnością spodobają się dzieciom jednocześnie pokazując, że po najlepszej zabawie przychodzi czas na regenerujący sen.

A najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że 1,5 roczny recenzent na widok tej książeczki aż piszczy z radości, przytula małpeczkę, ale też słucha opowiastki.

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Dla Dziecka
  • Przeczytane Marcelince
  • Przeczytane w 2022
  • Bajkoterapia- sen
  • Przeczytane - Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Śpij dobrze, małpko!