Lewy, gola!

Okładka książki Lewy, gola! Rafał Witek
Okładka książki Lewy, gola!
Rafał Witek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Czytam Sobie. Fakty. Poziom 1: Składam Słowa
Egmont Polska
2018-05-09
2018-05-09
32 min.

Okładka książki Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena Ewa Poklewska-Koziełło, Rafał Witek
Wyprawa na bie... Ewa Poklewska-Kozie...
Okładka książki Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica" Joanna Rusinek, Zofia Stanecka
Historia pewne... Joanna Rusinek, Zof...
Okładka książki Muffiny Eufrozyny Justyna Bednarek, Daria Solak
Muffiny Eufrozyny Justyna Bednarek, D...

Ciężka książka do samodzielnego czytania dla malucha. Lepsza będzie, jak rodzic przeczyta. Dużo trudnych słów, obco brzmiących nazw. Narracja wyjęta z ust komentatora sportowego. Może chłopcy oglądający mecze się zaciekawią. Ale jak mówiłam, wybór słownictwa odstrasza i demotywuje. Tylko dla prawdziwych fanów Lewego! ;)

Książeczka o piłkarzu i meczu.

Książeczka o piłkarzu i meczu.

Laurka ku czci Lewandowskiego grającego jeszcze w Bayernie.

Laurka ku czci Lewandowskiego grającego jeszcze w Bayernie.

Książka, którą czytałam swojemu czteroletniemu synowi. On jeszcze nie potrafi samodzielnie czytać, ale spodobała mu się historia o piłkarzu Robercie Lewandowskim. Ilustracje całkiem niezłe. Treść może sprawiać czasami kłopoty, gdyż całkiem sporo tu trudnych słów, których znaczenie trzeba będzie dziecku wyjaśniać (arbiter, euforia, presja, pauza). Podejrzewam, że mogą one być też trudnie, gdy dziecko samo próbuje czytać.

Na półkach: , , , , , ,

Historia o piłkarzu - Lewym, który doprowadza drużynę Bayernu do remisu a następnie zwycięstwa. Odkrycie trenera:). W tej pozycji występują trudne słowa np. Bayern, Wolfsburg. Młoda się zaciekawiła okładką:)

To jest pozycja z serii :"Czytam sobie".
Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa, ładne ilustracje, duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. r-o-z-g-r-y-w-k-a do nauki literowania. Dodatkowo na okładce są pytania, 3 zagadki do treści książki, które sprawdzają uważność dziecka. Na końcu są ładne naklejki i dyplom młodego czytelnika. Na każdej także duże numery stron, których dziecko się uczy. Fajnym elementem są także zdjęcia autora tekstu oraz ilustracji z bio oraz komentarzem dotyczącym książki. Dziecko może zobaczyć, kto ją napisał oraz zilustrował. Czasami pojawia się komentarz merytoryczny od profesora czy też Pani doktor ze zdjęciem i krótkim bio.

Zdecydowanie polecam do nauki czytania!

To jest pozycja z serii :"Czytam sobie".

2084

Zawiodłam się. "Czytam sobie. Poziom 1" - dla dzieci zaczynających samodzielne czytanie. Liczyłam na prosty tekst, bez trudnych słów. Moje zaczynające przygodę z czytaniem dziecko się zniechęca. Super, książka o Lewandowskim,a zaraz później zniechęcenie trudnymi słowami: Bayern, Wolfsburg, sytuacja, pauza itp. Szkoda :-(

Jest mecz na stadionie gra Bayern kontra Wolfsburg najpierw wygrywa Wolfsburg 1 do 0 potem jest zmiana Robert wchodzi na stadion biegnie do bramki strzela ⚽ tumy szaleję wtedy jest 1 do 1.

Nie ma uprzedzeń do Lewego, ale opowiadanie wydało mi się słabe. Taka namiastka , mała historyjka meczu. Spodziewam się czegoś więcej.

• Dla dzieci
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Praca

Dodaj cytat z książki Lewy, gola!